خانه » خبر » ابطحی:بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در سوریه باید فعال شود

ابطحی:بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در سوریه باید فعال شود

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به تلاش سعودی‌ها برای سرمایه‌گذاری در سوریه، گفت: دولت بشار اسد، ترکیه، روسیه و حتی جمهوری اسلامی ایران به عربستان اجازه سرمایه گذاری در سوریه و بازسازی نمی‌دهند زیرا عربستان یکی از کشورهایی بود که در طرح نابودی سوریه نقش بسزایی داشت.

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

انتقاد از ضعف دیپلماسی اقتصادی دولت برای سرمایه‌گذاری در سوریه

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت دیپلماسی اقتصادی دولت، گفت: بشار اسد حدود پنج بار به نمایندگان پارلمان ایران که به این کشور سفر کرده بودند، در مورد ضعف دولت در سرمایه‌گذاری در سوریه گلایه کرده است، آنها تاکید دارند که سرمایه گذران ایرانی نباید فرصت‌ها را در اختیار کشورهایی چون ترکیه قرار دهند.

آمریکا به دنبال جایگزینی سعودی‌ها در سوریه است

وی افزود: ترامپ فردی تاجر و به فکر سود و فایده است لذا با خروج نیروهای خود از سوریه به دنبال جایگزینی سعودی‌ها است، از سوسی دیگر آمریکا معامله ۴۵۰ میلیارد دلاری با عربستان منعقد کرده و با بازسازی در سوریه به دنبال جبران این محبت سعودی‌ها است.

ابطحی معتقد است: آمریکایی‌ها ضمن خروج از سوریه و تقویت داعش در افغانستان به دنبال بر پا کردن جنگ نیابتی در منطقه هستند، در این شرایط هم به کشورهایی چون عربستان کمک می‌کنند تا در سوریه سرمایه گذاری اقتصادی کنند. از این راه به دنبال حفظ پایگاه خود در سوریه هم هستند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آمریکایی‌ها به هیچ عنوان نمی‌خواهند نفوذ خود در خاورمیانه را از دست دهند،  از سوی دیگر اقدامی علیه منافع اسرائیل در منطقه انجام نمی‌دهند لذا در این شرایط دولت باید برای سرمایه گذاری و بازسازی سوریه گام عملی و جدی بردارد.

بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در سوریه باید فعال شود

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس شورای اسلامی، افزود: ارتش جمهوری اسلامی با هوشمندی اخیرا مانوری انجام داد تا نشان دهد که جمهوری اسلامی از منافع خود کوتاه نخواهد آمد اما این به تنهایی کافی نیست، دولت علاوه بر حضور موثر خود در سوریه باید بخش‌های خصوصی را برای سرمایه گذاری در سوریه تشویق کند./

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme