خانه » از نگاه رسانه ها » ابطحی:جا افتادن فرهنگ نقد و اعتراض در گرو احیای کرسی‌های آزاداندیشی/ عوامل بیگانه اعتراضات مردمی را به حاشیه می‌برند

ابطحی:جا افتادن فرهنگ نقد و اعتراض در گرو احیای کرسی‌های آزاداندیشی/ عوامل بیگانه اعتراضات مردمی را به حاشیه می‌برند

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سیدمحمدجواد ابطحی درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره حضور معترضان در خیابان‌های شهرهای مختلف کشور طی چند روز اخیر و لزوم فرهنگ‌سازی برای نهادینه شدن فرهنگ اعتراض و مطالبه‌گری در کشور، گفت: با توجه به شرایط خاص سیاسی کشورمان و مواضع کشورمان در برابر استکبار جهانی هر اعتراض و تجمعی در کشور از سوی عوامل خارجی به انحراف کشیده می‌شود.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعتراضات مردم در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی به حق است اما تلاش استکبار جهانی همواره این بوده که از این اعتراضات سوء استفاده کرده و به طوریکه اعتراضات داخلی را بهانه‌ای برای براندازی نظام جلوه دهد، ادامه داد: دشمنان قسم خورده ایران بارها این مسئله را به نحو آشکار اعلام کردند و برای رسیدن به هدف خود بودجه در نظر گرفتند.

وی ادامه داد: بارها شاهد این بودیم که در کشورهای غربی اعتراضاتی به مراتب شدیدتر برپا شده ولی بدون دخالت بیگانگان و بدون اینکه این اعتراضات در پی براندازی حکومت باشد، شکل می‌گیرد؛ لذا شرایط خاص کشور و سرمایه‌گذاری دشمن بیگانه باعث شده که فرهنگ اعتراض در کشور ما نهادینه نشود.

ابطحی یادآور شد: البته از سوی دیگر دولتمردان هیچ‌گاه نسبت به ساماندهی اعتراضات مردمی گامی برنداشته‌اند که لازم است در این راستا اقدام جدی و قانونی صورت گیرد.

وی افزود: یکی از دلایلی که مقام معظم رهبری بر برپایی کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه تأکید داشتند این همین جا افتادن فرهنگ نقد، گفت‌وگو و اعتراض در کشور است که در این مسیر هم متأسفانه گام درستی برداشته نشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: در حال حاضر خود مردم در حال کسب اطلاع و آگاهی درستی از شرایط هستند و رفته رفته این اعتراضات با صف بندی مردم از جریان‌های معاند آرام می‌گیرد./

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme