خانه » خبر » ابطحی: ائتلاف صلح سوچی در مقابل ائتلاف جنگ ورشو

ابطحی: ائتلاف صلح سوچی در مقابل ائتلاف جنگ ورشو

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر صوری بودن نشست ورشو، گفت: این نوع نشست‌ها به نتیجه و تصمیم واحد نمی‌رسد لذا با هدف اقناع افکار عمومی برگزار می‌شود. آمریکا و اسرائیل هیچ گاه تصمیم‌گیر و تصمیم ساز نبودند و بنا به گفته وزیر امور خارجه با این نشست نوعی سیرک برپا کردند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: نشست ورشو برای آمریکا و اسرائیل که از مدت‌ها قبل روی این کنفرانس مانور داده بودند و به نظر خودشان دنیا را علیه ایران متحد کردند با عدم همراهی برخی کشورها به ویژه اروپایی‌ها مواجه شد تا جایی که موضوع و عنوان نشست را تغییر دادند.

عدم صدور بیانیه در نشست ورشو به دلیل اختلافات گسترده کشورها

وی افزود: اختلافات در این نشست بسیار گسترده بود تا جایی که کشورهای حاضر در کنفرانس موفق به صدور بیانیه پایانی هم نشدند. این شرایط نشان از وجود اختلافات جدی بین اروپا و آمریکا و حتی درون اتحادیه است.

ابطحی با اشاره به نشست محرمانه نتانیاهو با سران کشورهای عربی در حاشیه کنفرانس ورشو، یادآور شد: تجربه نشان داده اسرائیل از این کشورهای عربی برای پیشبرد اهداف خود استفاده می‌کند، در واقع نوع سوء استفاده از این کشورها مورد اختلافیِ بین سران عرب و اسرائیل است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: با در نظر گرفتن نشست سوچی در مقابل ورشو، مشخص می‌شود که برگ برنده دست چه کشورهایی است. نتانیاهو در نشست ورشو اعلام کرد که به دنبال ائتلاف برای جنگ است در حالی که ما در نشست سوچی ائتلاف برای صلح را تشکیل دادیم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: جمهوری اسلامی در میدان هم دست برتر را دارد لذا هیچ نگرانی از این نوع نشست ها و همراهی افراد ضد انقلاب با آنها نداریم، افرادی هم که علیه حاکمیت ایران در نشست ورشو شعار دادند، برای این اقدام خود پول کلانی دریافت کردند./

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme