خانه » اخبار مجلس » ابطحی از تحویل مستندات و مدارک محورهای استیضاح زنگنه به کمیسیون انرژی خبر داد.

ابطحی از تحویل مستندات و مدارک محورهای استیضاح زنگنه به کمیسیون انرژی خبر داد.

سیدمحمدجواد ابطحی نماینده خمینی شهر در مجلس در گفتگو با خبرنگار بولتن نیوز با بیان اینکه استیضاح بیژن زنگنه وزیر نفت جدی است، گفت: این استیضاح به امضای بیش از ۷۰ نماینده رسیده و هیچ یک از نمایندگان هم امضای خود را پس نگرفتند.

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

وی با اشاره به حضور وزیر نفت در جلسه کمیسیون انرژی برای پاسخ به محورهای استیضاح، تصریح کرد: دوشنبه گذشته وزیر برای پاسخ به سوالات و محورهای استیضاح در جلسه کمیسیون حاضر شد و اعلام کرد که محورهای استیضاح کلی است و باید جزئی باشد تا پاسخ دهد.

این نماینده متقاضی استیضاح وزیر نفت افزود: بعنوان مثال اهمال وزارت نفت در عقد قراردادها با کشورهای منطقه و نبستن قرارداد با این کشورها و از بین رفتن منابع و سرمایه ملی یکی از محورهای استیضاح بوده که آقای زنگنه گفته که کدام قرارداد و با کدام کشور؟. باید جزئیات مشخص باشد تا پاسخ دهم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه وزیر نفت نمی خواست به محورهای استیضاح پاسخ دهد، گفت: حذف کارت سوخت و ضرر میلیاردی به جامعه و منافع ملی که کاملا روشن است و کلی گویی نبود.

ابطحی اضافه کرد: با این وجود، قرار شد این هفته آقای احمد امیرآبادی نماینده قم بعنوان سخنگوی استیضاح کنندگان وزیر نفت و همچنین محسن کوهکن نماینده لنجان بعنوان یکی از امضاء کنندگان استیضاح موارد جزئی محورهای استیضاح را به کمیسیون انرژی تحویل دهند تا وزیر برای پاسخ در کمیسیون حضور یابد و بهانه ای نداشته باشد.

وی افزود: استیضاح زنگنه در مجلس جدی است و هفته آینده که مجلس جلسه دارد، استیضاح وزیر تعیین تکلیف می شود

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme