خانه » خبر » ابطحی : استحاله فرهنگی بزرگ‌ترین هدف دشمن در طول چهل سال انقلاب بوده است

ابطحی : استحاله فرهنگی بزرگ‌ترین هدف دشمن در طول چهل سال انقلاب بوده است

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سیدمحمدجواد ابطحی در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، اظهار کرد: کسانی‌ که معتقدند اگر  عضویت FATF را نپذیریم کشور دچار ضرر می‌شود، عنوان زیان‌ها را بیان کنند. ملت ایران در برهه‌های مختلفی از انقلاب اسلامی چالش‌ها را با مقاومت و پایمردی پشت سر گذاشته است.

وی با بیان اینکه ملت ایران در سخت‌ترین شرایط انقلاب و جنگ، هیچ کشوری را به عنوان حامی در کنار خود نداشت، گفت: اینکه برخی می‌گویند در صورتی‌ که FATF را نپذیریم کشورهای دوست هم ما را همراهی نخواهند کرد، بدانند که این منافع ملت‌هاست که نحوه مراودات سیاسی و اقتصادی آنان را تعریف می‌کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: این گونه سخن گفتن خاص افراد واداده، مرعوب و احتمالاً تطمیع شده است که همان اوایل انقلاب هم معتقد بودند قیام مردم مقابل رژیم تا بن دندان مسلح پهلوی مشت بر سندان کوبیدن است و راه به جایی نمی‌برد.

ابطحی با بیان اینکه متأسفانه افرادی که مدعی هستند پذیرش FATF منافع ایران را در پی دارد، با شعار پیروی از راه شهدا این سخنان را بیان می‌کنند، اظهار کرد: یکی از احکام الهی قاعده نفی سبیل است که سلطه سیاسی، فرهنگی، معنوی و حتی غذایی بر کشورهای اسلامی را نفی می‌کند.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه چنین سخنانی مصداق استحاله فرهنگی است، گفت: برخی گمان می‌کنند تا قدرت‌های جهانی عربده‌کشی کردند، باید بر خود بلرزیم و مقابل آنان کوتاه بیاییم.

وی با بیان اینکه کشور در گردنه‌های سخت امروز نیازمند محسن حججی‌ها و قاسم سلیمانی‌هاست، خاطرنشان کرد: برخی اهداف انقلاب را فراموش کرده‌اند؛ مگر هدف از انقلاب اسلامی این بود که منافع آمریکا را تأمین کنیم؟!

ابطحی یادآورد شد: دشمنان در طول چهل‌ سال انقلاب اسلامی بزرگ‌ترین هدفشان نفوذ در دستگاه‌های مختلف برای استحاله فرهنگی بوده، لذا اگر اینها سلطه مجدد پیدا کنند، موجودیت ملت ایران را خواهند خشکاند.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس خاطرنشان کرد: وقتی تاریخ ایران را مرور می‌کنیم هرجا سیاستمداران افراد ترسو بودند کشور  ضربه‌ خورده و قراردادها را امضاء کردیم. بنابراین ایستادگی و مقاومت امثال مدرس‌ بود که نامش را در تاریخ ایران ماندگار کرد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme