خانه » اخبار مجلس » ابطحی با اشاره به جلسه کمیسیون آموزش مجلس: ترم جاری دانشگاه ها و کنکور ۹۹ لغو شود

ابطحی با اشاره به جلسه کمیسیون آموزش مجلس: ترم جاری دانشگاه ها و کنکور ۹۹ لغو شود

  • عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: بهترین کار این است که این ترم دانشگاه حذف شود به دلیل اینکه هنوز مشخص نیست که بتوانیم دانشگاه را بازگشایی کنیم و کنکور امسال هم باید برگزار نشود.


سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سیدمحمد جواد ابطحی در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص تعطیلی و بازگشایی دانشگاه ها، اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس و دانشگاه ها قرار شد کمیسیون با حضور وزیر علوم در مورد بازگشایی دانشگاه ها و برگزاری کنکور جلسه ای برگزار کند که با توجه به پروتکل های بهداشتی در رابطه با کرونا فقط چهار مکان در مجلس وجود داد که بتوان در آن جلسات کمیسیون ها را برگزار کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: حدود ۱۵ کمیسیون وجود دارد و جلسه کمیسیون آموزش به احتمال زیاد در این هفته برگزار نمی شود؛ از نظر من بهترین کار این است که این ترم دانشگاه حذف شود به دلیل اینکه هنوز مشخص نیست که بتوانیم دانشگاه را بازگشایی کنیم.

وی افزود: با توجه به تعطیلی مدارس، اگر قرار به برگزاری کنکور است، سوابق معدل تحصیلی را بیشتر از قبل حساب کنند.

ابطحی بیان کرد: المپیک بین المللی توکیو هم به دلیل شیوع ویروس کرونا امسال برگزار نشد و برگزاری آن یک سال به تعویق افتاد و کنکور امسال هم باید برگزار نشود.

وی اضافه کرد: البته سن مشولان به خدمت هم در این بک سال حساب نشود تا افرادی که آماده کنکور هستند یک سال دیگر کنکور دهند؛ این نظر بنده است و برای تصمیم نهایی باید منتظر جمع بندی کمیسیون آموزش مجلس ماند.

۱ دیدگاه

  1. سلام کار خیلی خوبیه فقط لطفا زودتر کمسیون بزارید و تایید کنید دیگه خسته شدیم ، از این وضعیت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme