خانه » خبر » ابطحی با اشاره به روند کند بررسی لوایح سی اف تی و پالرمو در مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح کرد: همه موافقان و مخالفان می خواهند نظر خودشان را درباره لوایح مطرح کنند

ابطحی با اشاره به روند کند بررسی لوایح سی اف تی و پالرمو در مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح کرد: همه موافقان و مخالفان می خواهند نظر خودشان را درباره لوایح مطرح کنند

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،به روند کند بررسی لوایح سی اف تی و پالرمو از سوی مجمع اشاره کرد و گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام عالی ترین نهاد تصمیم گیر در رابطه با این مسائل است و قانون اساسی هم این اجازه را داده است؛ چرا که بحث های کارشناسی مهمی از سوی موافقان و مخالفان در این نهاد مطرح و مورد بررسی قرار می گیرد.

وی در ادامه افزود: فشارهای زیادی در رابطه با تصویب سی اف تی  و پالرمو از سوی دولت به مجمع تشخیص مصلحت نظام وارد می شود. تاکنون دولتمردان ۴ نامه در رابطه با تصویب این لوایح به مقام معظم رهبری نوشته اند.

مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکنون در رابطه با تصویب این لوایح با درایت برخورد کرده است

نماینده مردم خمینی شهر در پاسخ به این سوال که چرا تاکنون این لوایح از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام به تصویب نرسیده  است، تصریح کرد: مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکنون در رابطه با تصویب این لوایح با درایت برخورد کرده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از دلایلی که تصویب لوایح سی اف تی و پالرمو به جلسه بعد مجمع موکول شد؛ این بود که همه موافقان و مخالفان این لوایح درخواست صحبت کرده بودند و مقرر شد که در جلسه بعدی نقطه نظرات همه اعضای مجمع بیان شود و در آخر به رای گذاشته شود.

امیدوار هستم که این لوایح از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام به تصویب نرسد

ابطحی با اشاره به اینکه برخی از دولتمردان معتقدند که اگر لوایح سی اف تی و پالرمو به تصویب نرسند؛ مجمع تشخیص مصلحت نظام باید عواقب آن رابپذیرد، تصریح کرد: اینکه دولتمردان اینگونه حرف ها را به زبان می آورند جای تاسف دارد چرا که باید از این ها پرسید پس چه کسی باید عواقب برجام را بپذیرد و معتقد هستم دولتمردان نباید لجبازی کنند.

وی افزود:کره شمالی به همه این معاهده های بین المللی پیوسته است و این سوال وجود دارد که آیا کره شمالی دیگر از سوی اروپا و آمریکا تحریم نشده است و این ها به دنبال این هستندکه مولفه های قدرت را از ما بگیرند و بنابراین امیدوار هستیم که این کنوانسیون ها از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام به تصویب نرسد./

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme