خانه » خبر » ابطحی با اشاره به مناسبت ۱۳ آبان: ورشکستگی آمریکا قریب‌الوقوع است

ابطحی با اشاره به مناسبت ۱۳ آبان: ورشکستگی آمریکا قریب‌الوقوع است

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه وقایعی که در تاریخ ۱۳ آبان در طول سال های مختلف افتاده موجب عصبانیت آمریکایی ها شده است، گفت: وقایعی که در این روز در سال های متمادی اتفاق افتاده و انتخاب این روز از سوی ترامپ برای آغاز تحریم هایی که عملا از مدتی قبل علیه ایران آغاز شده، نشان می دهد که دشمنان دچار عصبانیت از جمهوری اسلامی شده اند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه به موضوع تبعید حضرت امام(ره) به ترکیه و از آنجا به نجف اشاره کرد و یادآور شد: این اقدام برای قطع ارتباط ایشان با مردم بود تا امام(ره) را به حاشیه برانند .

وی ادامه داد: مناسبت بعدی شهادت دانش آموزان در این تاریخ است که آمریکا  علیرغم سرمایه گذاری در نظام شاهنشاهی برای پرورش دانش آموزان با تفکر آنها، شاهد حضور آنها در خیابان ها بود که سران رژیم ستمشاهی نیز خون این دانش آموزان را در کف سنگفرش های خیابان انقلاب ریخت.

ابطحی در ادامه به تسخیر لانه جاسوسی و به تعبیر امام(ره) انقلاب اول که آن نیز در ۱۳ آبان اتفاق افتاد، اشاره و اظهار کرد: تسخیر لانه  جاسوسی هر ساله گرامی داشته می شود و این روزی است که ایادی و مزدوران شناخته شدند و جلوی توطئه ها گرفته شد که همین نیز باعث عصبانیت آمریکا است.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه به انتخاب ۱۳ آبان از سوی ترامپ به عنوان روز بازگشت تحریم ها اشاره و بیان کرد:  ترامپ با این تصمیم می خواهد بگوید جلوی تاریخ را می گیرد و دیگر ۱۳ آبان حماسی برای ایران تکرار نمی شود اما چنانچه مقام معظم رهبری در سخنان روز گذشته خود در جمع دانش آموزان فرمودند ما ۴۰ سال است که تحت هجمه آمریکایی ها هستیم و در بدترین شرایط بوده ایم اما با دست خالی جنگیدیم.

وی ادامه داد: امروز شاهد ورشکستگی قریب الوقوع آمریکا هستیم و به حوادث ۲۰۰۸ و حتی قبل از آن و زمان جنگ جهانی اول باز می گردیم که آمریکا تبدیل به شیری شده که دندان هایش ریخته و فقط نعره می زند و احتیاج به تنفس مصنوعی دارد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به فرا رسیدن ۱۳ آبان به عنوان روز بازگشت تحریم های آمریکایی علیه ایران، خاطرنشان کرد: امیدواریم دولتمردان با تلاش بیشتر بتوانند به خواسته های مردم جامه عمل بپوشانند و به گونه ای عمل کنند که این تحریم ها نتواند خدشه ای به وضعیت معیشتی ملت ایران وارد کند./

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme