خانه » خبر1 » ابطحی با اشاره به وضعیت کشمیر مطرح کرد؛ خویشتنداری و راه حل سیاسی تنها مسیر حل مشکلات منطقه کشمیر

ابطحی با اشاره به وضعیت کشمیر مطرح کرد؛ خویشتنداری و راه حل سیاسی تنها مسیر حل مشکلات منطقه کشمیر

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است دو طرف هندی و پاکستانی باید با خویشتنداری موضوع کشمیر را از طریق سیاسی حل و فصل کنند تا منطقه به سمت جنگ پایش نرود.

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به درگیری های اخیر در منطقه کشمیر گفت: کشمیر منطقه حساس منازعه میان سه کشور چین، هند و پاکستان است که البته قسمت چینی جمعیت زیادی نداشته و ادعایی درباره آن نیست اما در سایر مناطق کشمیر از زمان استقلال پاکستان منازعه ای آغاز شده است.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه یادآور شد: زمانی که هندوهای افراطی در هندوستان روی کار بودند مشکلات کشمیر زیاد شده بود اما بعد از آن در زمان روی کار آمدن دختر گاندی، مشکلات تا حدی حل شد.

وی افزود: اکنون دو طرف قصد ندارند وارد جنگ جدیدی شوند اما وضعیت درگیری ها در منطقه کشمیر خوب نیست.

منطقه هند و پاکستان ظرفیت یک جنگ نظامی جدید را ندارد

ابطحی درباره خودمختاری کشمیر توضیح داد: خودمختاری باعث می شد کشمیری ها بتوانند برای خود قانون تعیین کنند اما اکنون حکومت آنها مشخص نیست لذا طرفین هندوستان و پاکستان باید با خویشتنداری مانع اتفاقات بدتر در این منطقه شوند چرا که منطقه ظرفیت یک جنگ دیگر که ممکن است هسته ای باشد، ندارد.

وی ادامه داد: معتقدیم کنفرانس بین المجالس اسلامی، کشورهای غیرمتعهد و سازمان کنفرانس اسلامی باید به موضوع کشمیر ورود پیدا کرده و در قبال اتفاقات کشمیر مسئول باشند تا وضعیت منطقه بدتر نشود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: دولت جمهوری اسلامی نیز باید حمایت جدی از کشمیر داشته باشد و دولت های هندوستان و پاکستان را به سمت خویشتنداری و ارائه راه حل سیاسی برای حل مشکل کشمیر هدایت کند./

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme