خانه » خبر » ابطحی با اشاره به گذشت یک ماه از فرصت ۶۰ روزه اروپایی‌ها: اروپایی‌ها دنبال وقت کُشی هستند

ابطحی با اشاره به گذشت یک ماه از فرصت ۶۰ روزه اروپایی‌ها: اروپایی‌ها دنبال وقت کُشی هستند

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با یادآوری گذشت یک ماه از فرصت ۶۰ روزه اروپایی‌ها بعد از تصمیم شورای عالی امنیت ملی در ارتباط با تعهدات برجام، گفت: اروپایی‌ها در فکر سوزاندن فرصت هستند، متاسفانه دولت ما هم تصور می‌کند با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دیگر ترامپ روی کار  نمی‌آید لذا در این اندیشه هستند که با آمریکای بدون ترامپ می‌توان برجام را پیش برد.

وقت کُشی اروپایی‌ برای همراهی با آمریکا

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: وقت کُشی اروپایی‌ها طبیعی است زیرا همراه آمریکا هستند و علی رغم همه اظهارات و عده‌ها این وقت کُشی را مدیریت می‌کنند.

وی افزود: اروپایی‌ها در یک ماه گذشته همچون یکسال گذشته به فریاد شعار درباره راه‌اندازی اینستکس بسنده کرده‌اند و در راه اندازی این کانال مالی هم وقت کُشی می‌کنند.

تهدید ایران برای افزایش غنی سازی اروپا را وحشت زده کرد

ابطحی یادآور شد: البته ما معتقدیم که تجدید نظر در مسائل هسته‌ای و تهدید ایران برای بازگشت به غنی سازی اورانیوم اروپایی‌ها را وحشت زده کرد زیرا فکر نمی‌کنند دولتی که به برجام پایبند است اعلام کند که غنی سازی را از سر می‌‌گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، خاطرنشان کرد: در این شرایط اروپایی‌ها در تلاشند با مذاکرات دیپلماتیک ایران سقف تعهدات مندرج در برجام را حفظ کند، تا ضمن اقناع افکار عمومی ایران، اروپایی‌ها هم به اهداف خود برسند.

مذاکرات دیپلماتیک برای جلوگیری از افزایش غنی‌سازی اورانیوم

ابطحی ادامه داد: مذاکرات دیپلماتیک بین ایران و طرفهای اروپایی‌ها در این یک ماه گذشته در حال انجام است تا ایران شعار افزایش غنی سازی خود را عملی نکند، از این رو مدام در مورد راه اندازی اینستکس وعده و وعید می‌دهند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، معتقد است: به نظر اروپایی‌ها تا پایان فرصت ۶۰ روزه گام موثر برای جمهوری اسلامی ایران بر نمی‌دارند هرچند دولت مشتاق است تا از این فرصت و سفر نخست وزیر ژاپن به ایران نتیجه‌گیری مطلوب کند اما باید بدانند که شینوز آبه حامل پیام آمریکا است، آنها تاکید خواهند کرد که ایران برای پیشرفت کشور باید همه هستی‌ خود را در اختیار آمریکا قرار دهد./

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme