خانه » خبر » ابطحی تاکید کرد: تسریع در نابودی صهیونیست‌ها پس از ائتلاف با آمریکا در خلیج فارس

ابطحی تاکید کرد: تسریع در نابودی صهیونیست‌ها پس از ائتلاف با آمریکا در خلیج فارس

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس، مشارکت اسرائیل در ائتلاف آمریکا برای گشت‌زنی در خلیج فارس را گامی در جهت تسریع در نابودی صهیونیست‌ها دانست.
محمدجواد ابطحی

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در واکنش به خبر مشارکت اسرائیل در ائتلاف آمریکا برای گشت زنی در خلیج فارس، گفت: پس از سرنگونی پهپاد آمریکا و تهدید آنها در منطقه، توقیف نفتکش بریتانیایی و قدرت نمایی ایران، دولت آمریکا درخواست کرد تا ضمن موافقت ایران به مناطقی از کشور ما که آسیب نمی‌بیند، موشک شلیک کند تا هیمنه آمریکا در منطقه برقرار بماند اما جمهوری اسلامی این اجازه را به آنها نداد.

حاکمیت ایران در خلیج فارس تثبیت شده است

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مجموع شرایط موجب شده تا آمریکایی‌ها به دنبال ایجاد ائتلافی علیه جمهوری اسلامی در خلیج فارس باشند، این ائتلاف شکل بگیرد یا نگیرد، ایران در خلیج فارس حاکمیت خود را حفظ می‌کند همانطور که زمان جنگ تحمیلی صدام در مقابل ائتلاف ۳۷ کشور ایستاد و از سرزمین خود دفاع کرد.

وی با بیان اینکه اسرائیل عددی نیست که وارد ائتلاف آمریکا در خلیج فارس شود، افزود: لابی‌های صهیونیست در آمریکا با اهداف اسرائیل هماهنگ است تا جایی که  دولت آمریکا را مدیریت می‌کنند اما مشارکت اسرائیلی‌ها با آمریکا به نفع جمهوری اسلامی است زیرا نابودی خود را سرعت می‌بخشند.

تلاش آمریکا برای ائتلاف در منطقه فضاسازی و شانتاژ سیاسی است

ابطحی معتقد است: تلاش آمریکایی‌ها برای ائتلاف در منطقه و مشارکت اسرائیل فضاسازی و شانتاژ سیاسی بوده، خلیج فارس منطقه خاص و ویژه است و آنها نمی‌توانند با دم شیر بازی کنند، آنها دنبال قدرت رسانه‌ای و القاء امپراتوری خود به جامعه جهانی هستند اما ایران مسیر خود را طی می‌کند کما اینکه این نوع مشارکت‌ها تمام پایگاه آمریکایی در منطقه را به خطر خواهد انداخت.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در این شرایط کشورهای درگیر به دنبال نزدیکی و تعامل با ایران و حتی سوریه هستند. لذا دولت جمهوری اسلامی ایران به پشتوانه مردم و مجلس باید با قاطعیت در مقابل این نوع ائتلاف‌ها و مشارکت‌ها بایستد./

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme