خانه » خبر » ابطحی : تخلفات مالی و اداری مرکز امور بین الملل و مدارس خارج کشور روی میز هیات رییسه مجلس

ابطحی : تخلفات مالی و اداری مرکز امور بین الملل و مدارس خارج کشور روی میز هیات رییسه مجلس

به گزارش بولتن نیوز، سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بولتن نیوز با بیان اینکه گزارش مذکور طبق ماده ۲۳۴ آئین نامه داخلی مجلس تهیه شده، گفت: این گزارش بنا به درخواست جمعی از نمایندگان در خصوص تخلفات مالی و اداری در مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش از سوی اعضای کمیسیون تهیه شد.

وی افزود: در این گزارش برخی از مصادیق تخلف ذکر شده از جمله اینکه به افرادی حقوق داده شده که اصلا در آنجا نبودند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: همچنین تخلفات زیادی در خصوص ارزشیابی تحصیلی و تائیدیه مدارک وجود دارد که قابل پیگیری است.

ابطحی گفت: از آنجا که مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور متعلق به وزارت آموزش و پرورش است، مسئولین وزارتخانه باید نسبت به این تخلفات پاسخگو باشند.

طبق ماده ۲۳۴ ائین نامه داخلی مجلس هرگاه حداقل ۱۰ نفر از نمایندگان و یا هرکدام از کمیسیونها، عدم رعایت شؤونات و نقض یا استنکاف از اجرای قانون یا اجرای ناقص قانون توسط رئیس‌جمهور و یا وزیر و یا مسئولین دستگاه‌های زیرمجموعه آنان را اعلام نمایند، موضوع بلافاصله از طریق هیأت رئیسه جهت رسیدگی به کمیسیون ذی‌ربط ارجاع می‌گردد.

کمیسیون حداکثر ظرف مدت ده‌روز موضوع را رسیدگی و درصورت وارد بودن با اظهارنظر صریح، گزارش خود را از طریق هیأت رئیسه به مجلس ارائه می‌دهد.

تبصره ۱- چنانچه نظر مجلس بر تأیید گزارش باشد موضوع جهت رسیدگی به قوه‌قضائیه و سایر مراجع ذی‌صلاح ارسال می‌شود تا خارج از نوبت و بدون تشریفات دادرسی رسیدگی نمایند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme