خانه » از نگاه رسانه ها » ابطحی تشریح کرد: آیا وابستگی اروپا به ایالات متحده برجام را به بن‌بست می‌کشاند؟

ابطحی تشریح کرد: آیا وابستگی اروپا به ایالات متحده برجام را به بن‌بست می‌کشاند؟

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به تصمیم ترامپ مبنی بر خروج از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و ضرورت ایجاد اجماع جهانی بر علیه اقدام آمریکا، گفت: ملت‌ها با ایران هستند و در این موضوع شکی نیست زیرا ستم های زیادی از سوی آمریکا دیده اند.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی در این زمینه اظهار کرد: اما باید اذعان کرد که حیات و ممات دولت ها به ایالات متحده وابسته است. بر این اساس ایجاد اجماع علیه آمریکا اقدامی شبیه معجزه است.

وی ادامه داد: باید اذعان کرد بر اساس سیاست پیش بینی شده نمی توان کشورها را بر علیه ایالات متحده کنار یکدیگر قرار داد لذا باید تجدید نظر صورت بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه نباید ادامه فعالیت توافقنامه در هاله ای از ابهام قرار بگیرد از این رو اروپایی ها باید ضمانت های لازم برای تامین منافع کشورمان را درنظر بگیرند، تصریح کرد: همچنین برای مواجه با اقدام آمریکا و ادامه فعالیت در برجام باید مسئولان کشورمان وحدت داشته باشند و قانون و رهنمودهای رهبر انقلاب را فصل الخطاب قرار دهند.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در مذاکرات مرتبط با برجام نباید امتیاز دیگری به طرف های غربی داده شود، خاطرنشان کرد: این خاصیت کشورهای غربی است که اگر در مقابلشان کوتاه بیایید، تلاش می کنند امتیاز بیشتری دریافت کنند از این رو چنین امری در رابطه با اروپایی ها باید مدنظر قرار بگیرد./

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme