خانه » از نگاه رسانه ها » ابطحی تشریح کرد: عربستان از طریق برخی عناصر ارتش قطر با مشورت واشنگتن دست به کودتا علیه آل تمیم می زند

ابطحی تشریح کرد: عربستان از طریق برخی عناصر ارتش قطر با مشورت واشنگتن دست به کودتا علیه آل تمیم می زند

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان این که قطر درحال تغییر رویکرد تدافعی به رویکرد تهاجمی مقابل عربستان گفت: برای تهران قابل پیش بینی است که عربستان از طریق برخی عناصر در ارتش قطر با مشورت واشنگتن دست به کودتا علیه آل تمیم بزند.

دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۵

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تحلیل تنش های عربستان با قطر گفت: اختلافات آل سعودی و آل تمیم از گذشته تا امروز ادامه یافته است و ما شاهد بروز تنش هایی میان آنها بوده ایم.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: دعواهای قبیله ای و ادعاهای مرزی ظرف نیم قرن اخیر همواره بر روابط اعضای شورای همکاری های خلیج فارس سنگینی می کرده است.

وی در ادامه گفت: مصر نقطه تلاقی منافع قطر و عربستان است تا جایی که آنها علاوه بر قاهره در لیبی نیز با یکدیگر وارد جنگ نیابتی می شوند.

ابطحی گفت: دوحه از اخوان المسلین حمایت می کند و ریاض از حکومت ژنرال السیسی و همین مساله پس از اجلاس سعودی در حضور دونالدترامپ اختلافات را تشدید کرده است.

وی تصریح کرد: نکته حائز اهمیت اینجاست که قطری ها درحال بازسازی جایگاه دوحه از یک قدرت تدافعی درمقابل عربستان به یک قدرت تهاجمی است.

این نماینده مجلس دهم گفت: قطری با علم به اقتدار ایران در خاورمیانه به دنبال آینده پژوهی درباره برنامه تجزیه عربستان و سقوط رژیم سعودی ظرف یک دهه آینده به دنبال تعامل گسترده با تهران است.

وی با بیان این که قطری ها در موضوع جنگ سوریه نیز موضعی بینابینی اتخاذ کرده اند ، گفت: دوحه از یک طرف به برخی طرف های متخاصم کمک می کند و از طرف دیگر از دمشق نیز دلجویی می کند.

ابطحی گفت: در یک نمای کلی ، قطر درحال الگو برداری از رفتار عمان در خلیج فارس هستند تا حاشیه امنی در خاورمیانه برای دوحه ایجاد کنند.

وی تاکید کرد: بریتانیا از طریق برخی اعضای شورای همکاری های خلیج فارس تلاش می کند مانع ادامه تنش لفظی قطر با عربستان شود اما موضوع اینجاست که آتش زیر خاکستر ریاض و دوحه خاموش نخواهد شد. برای تهران قابل پیش بینی است که عربستان از طریق برخی عناصر در ارتش قطر با مشورت واشنگتن دست به کودتا علیه آل تمیم بزند./

۵ دیدگاه

 1. رفیعی همسایه شما

  علیرضا:
  علیرضا:
  نشر حداکثری برای بیدار شدن مسئولان شهری ونیروی انتظامی
  امشب بعد از افطار در مقابل بیمارستان منظریه و نزدیک پارک بهشت درحالی که صدها نفر مشغول افطار و عبادت بودند،عده ای از مردم لر با خانواده رضا یادگاری درگیر شدند که کار به تیراندازی در ملا عام وحضور مردم شد ،شیشه منازل و چندین خودرو شکسته شد و خودروها و عابران مجبور به فرار از منطقه شدند
  پس از چندین تماس، ن ا با تاخیر ۲۰دقیقه ای در محل حاضر شد که بادیدن وضع درگیری جرئت وارد شدن را پیدا نکرد
  شهرمان به کجا می رود؟

 2. سلام .لطف کنید در قضیه سهمیه ها امسال دست نگه دارید دوباره مثل پارسال نشه.اگه دوباره اشتباهی رخ بده یک میلیون دانش آموز بدبخت میشن چون امسال تمام کتب مبنای کنکور عوض میشه.در واقع ما کنکوری های سال ۹۷ فقط یک بار می تونیم در کنکور شرکت کنیم چون عملا کتاب ها عوض میشه.شما را به خدا شما را به اعتقادات تون امسال مانع از تغییر در قوانین و سهمیه ها و کلا هر چیزی در کنکور بشید. دو ماه به کنکور ما را بدبخت نکنید

 3. جناب آقای ابطهی عزیز لطفا صدای ما دانش آمزان را بشنوید و مانع از تغییرات دوباره قوانین کنکور در امسال شوید. امسال تمام کتب منای کنکور تغییر می کند.شما را به خدا مانع از تغییرات دوباره در سهمیه ها یا هر قانون دیگری شوید

 4. دکتر روحانی لطف کنید از وزارت علوم بخواهید تغییر در قوانین کنکور سراسری را حداقل این دوماه تمام کند ما امسال آخرین سالی است که می توانیم کنکور بدیم چون سال دیگه کل کتب مبنای کنکور جدید میشه و عملا کنکوری های نود و هفت تنها قادرند یک بار کنکور دهند.حداقل در این استرس بازار کنکور این وزارت علوم و سازمان سنجش با تغییر مدام قوانین اعصاب کنکوری ها را بهم نریزن.سال گذشته هم دو ماه به کنکور در سهمیه ها تغییر دادن امسال هم دو ماه به کنکور مجلس درحال تغییر قوانین است.لطفا از وزیر علوم بخواهید کمی اقتدار داشته باشد .یعنی سرنوشت سیزده سال تحصیل ما شده ملعبه دست نماینده ها تا دم انتخابات رای جمع کنن.خواهش می کنم پیگیری کنید

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme