خانه » اخبار مجلس » ابطحی در اخطار اصل ۷۵: آنها که در سفارت انگلستان افطار کردند به دوران قاجار بازگشته اند!

ابطحی در اخطار اصل ۷۵: آنها که در سفارت انگلستان افطار کردند به دوران قاجار بازگشته اند!

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس در اخطار اصل ۷۵، گفت: آن هایی که در سفارت انگلستان افطار کرده اند به دوران قاجار بازگشته اند نه کسانی که با برخی لوایح مخالفت می کنند.
سید مجمد جواد ابطحی در نطق میان دستور

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدمحمدجواد ابطحی در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲۴ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اخطار اصل ۷۵ آیین نامه داخلی مجلس، گفت: به نظر می رسد هیات رئیسه برخلاف ماده ۱۷۲ عمل کرد چرا که ۱۵ دقیقه وقت برای ارائه نظر داشتند اما اجازه استفاده از تمام آن به من داده نشد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: در سخنانم در مخالفت با لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین جمهوری اسلامی ایران و دوک نشین اعظم لوکزامبورگ تاکید کردم که امروز، روز صدور فتوای تاریخی میرزای شیرازی است لذا از بنیاد فقاهت دفاع کردم و یادآور شدم نباید قراردادهایی را تصویب کنیم که به سرنوشت قرارداد رژی تبدیل شود.

وی افزود: رحیمی، نماینده تهران نسبت به سخنانم عنوان می کند ما به دوران قاجار برگشته ایم درحالی که باید یادآور شد آن هایی که در سفارت انگلیس افطار کرده اند به دوران قاجار برگشته اند.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: در ماده ۶ لایحه یاد شده عهدنامه کامله الوداع نوشته شده که مورد توجه قرار نگرفته است این موضوع در حالی است که اتحادیه اروپا هم اکنون برای کشورمان شاخ و شانه می کشد و ما نباید به آن ها امتیاز دهیم.

دکتر علی لاریجانی نیز در خصوص رعایت ماده ۱۷۲ آیین نامه داخلی از سوی هیات رئیسه توضیحاتی را ارائه کرد./

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme