خانه » اخبار مجلس » ابطحی در تذکر آیین نامه ای : تشکیل کمیسیون ویژه زنان ضرورت ندارد/ دکتر لاریجانی: در هیئت رئیسه بررسی می‌کنیم

ابطحی در تذکر آیین نامه ای : تشکیل کمیسیون ویژه زنان ضرورت ندارد/ دکتر لاریجانی: در هیئت رئیسه بررسی می‌کنیم

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدمحمدجواد ابطحی  در نشست علنی امروز(چهارشنبه، ۹ دی ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی تقاضای عده ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر تشکیل کمیسیون ویژه زنان، جوانان و خانواده در تذکر آیین‌نامه‌ای گفت: بر اساس ماده (۴۰) آیین‌نامه در مسائل مهم و استثنائى که براى کشور پیش مى‏آید و در این خصوص تشکیل کمیسیون ویژه‏اى براى رسیدگى و تهیه گزارش ضرورت پیدا مى‏کند، در این رابطه تشکیل کمیسیون ویژه زنان چه ویژگی و استثنایی دارد. اگر بخواهیم به این منوال پیش برویم باید برای کارگران، فرهنگیان، بازنشستگان نیز کمیسیون ویژه‌ای تشکیل داد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: مسائل و آسیب‌های اجتماعی زیادی در کشور وجود دارد و نمی‌توان برای هر کدام از آنها تشکیل کمیسیون ویژه داد و چنانچه نسبت به تشکیل این کمیسیون اقدام کنیم راه برای عده‌ای جهت تشکیل سایر کمیسیون‌ها نیز باز می‌شود.

دکتر علی لاریجانی در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: تذکر وارد و قابل تأمل است و تشکیل چنین کمیسیون محملی ندارد هر چند مسائل اجتماعی برای کشور مهم و قابل تأمل است اما بر اساس ماده آیین‌نامه تشکیل چنین کمیسیونی ضرورت ندارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این موضوع را در هیئت رئیسه مطرح و نتیجه را اعلام خواهیم کرد./

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme