خانه » خبر » ابطحی در گفتگو با آنا: مجلس قوی با کاندیداهایی که وعده پلو و چلو می‌دهند تشکیل نمی‌شود/ برخی نمایندگان زینت‌‌المجلس هستند

ابطحی در گفتگو با آنا: مجلس قوی با کاندیداهایی که وعده پلو و چلو می‌دهند تشکیل نمی‌شود/ برخی نمایندگان زینت‌‌المجلس هستند

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس تراز انقلاب با کاندیداهایی که با وعده فرودگاه زدن و پلو و چلو دادن به مردم به مجلس می‌آیند تشکیل نمی‌شود.

سید‌محمدجواد ابطحی در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، با اشاره به نقش «مجلس قوی» در تصمیم‌سازی‌های صحیح در کشور اظهار کرد: گره‌گشایی از مشکلات نیازمند ریل‌گذاری صحیح و رفع قوانین دست‌وپاگیر دستگاه‌های اجرایی کشور است که این موضوع مهم‌ترین شاخص مجلس قوی است».

وی با تأکید بر لزوم تشکیل مجلس قوی برای تدوین قوانین مؤثر افزود: چنین مجلسی باید از افراد با تجربه، جوان، متعهد و انقلابی که در عرصه رفع مشکلات کشور حرف برای گفتن داشته باشند، تشکیل شود تا با حضور در کمیسیون‌های تخصصی نقش سازنده ایفا کنند.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی یکی از معضلات مجالس را حضور نداشتن افراد متخصص و صاحب نظر در کمیسیون‌های مجلس عنوان کرد و گفت: برخی نمایندگان در کمیسیون‌ها زینت‌المجلس هستند. بنابراین مردم مراقب باشند افرادی به صحن مجلس راه‌یابند که عالم به امور قانون‌گذاری بوده و شجاعت لازم برای اظهار نظر داشته باشند.

ابطحی روحیه محافظه‌کاری و لابی‌گری را آسیب نمایندگی مجلس خواند و اظهار کرد: وکیل مجلس باید جسور، پاک و متخصص باشد تا مجلسی قوی و در یک کلمه مجلس فریادرس تشکیل شود.

وی افزود: برخی از وکلای مجلس این سؤال را می‌پرسند که چرا به وعده‌هایی که دادید عمل نکردید؟ در حالی‌که نماینده‌ای که به مردم وعده می‌دهد اصلاً لایق نمایندگی نیست؛ چون جایگاه مجلس را نشناخته و نمی‌داند وعده‌های اجرایی در حیطه وظایف نماینده مجلس نیست.

ابطحی با بیان اینکه نماینده مجلس حتی در جایگاهی نیست که بتواند وعده تدوین قانون را بدهد، عنوان کرد: ممکن است طرحی از سوی نماینده در مجلس مطرح شود، اما با رأی دیگر نمایندگان تصویب نشود، لذا نماینده در معرفی خود به مردم باید فقط از توانمندی‌های خود را بگوید و اینکه در چه حوزه‌هایی طرح‌های سازنده دارد که اگر به مجلس برود با نیروهای همراه بتواند آن را قانون کند.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی مجلس قوی زمانی شکل می‌گیرد که وکیلش شجاعت نظارت کامل بر مسئولان اجرایی را  داشته باشد و با لابی دولت از حق نگذارد، گفت: مجلس تراز انقلاب با کاندیداهایی که با وعده فرودگاه زدن و پلو و چلو به مجلس می‌آید تشکیل نمی‌شود.

ابطحی با بیان اینکه مردم حتی اگر تمایل دارند لیستی رأی دهند باید مراقب باشند لیست برآمده از شرکت سهامی که مناصب را پیش از انتخابات میان خود تقسیم کرده‌اند نباشد، خاطرنشان کرد: توصیه می‌کنم مردم به لیست‌هایی انتخاب کنند که بر اساس شاخص تنظیم شده است در غیر این صورت مسئولیت بزرگی خواهیم داشت و مشکلات هم حل نمی‌شود.

وی با اشاره به اهمیت انتخاب آگاهانه بیان کرد: برخی می‌گویند رأی نمی‌دهیم چون مشکلات حل نشده، اگر مردم امروز که زمان انتخاب است مراقب باشند و رأی آگاهانه بدهند و بدانند چه کسی را به مجلس راه می‌دهند، فردا نخواهند گفت که از کرده خود پشیمان هستند.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه حضور مردم پای صندوق‌های رأی از مؤلفه‌های اقتدار ملی است، گفت: بدخواهان این کشور و نظام اگر احساس کنند مشارکت مردم در انتخابات که نماد دمکراسی کشور است، کم شده در تدارک هرگونه توطئه علیه این کشور تأمل نمی‌کنند همانطور که پیش از این در لیبی، عراق، سوریه و دیگر کشورها چنین کاری را کردند.

وی خطاب به مردم گفت: با نیت خالص پای صندوق‌های رأی بیایید و آگاهانه انتخاب اصلح کنید تا با کمک یکدیگر فردای بهتری را پیش روی کشور قرار دهیم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme