خانه » خبر » ابطحی: دولت و مجلس باید به بهبود وضعیت مدارس سیستان و بلوچستان کمک بیشتری کنند

ابطحی: دولت و مجلس باید به بهبود وضعیت مدارس سیستان و بلوچستان کمک بیشتری کنند

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: متأسفانه وضعیت بسیاری از مدارس سیستان و بلوچستان اسف بار است و دولت و مجلس باید به بهبود وضعیت مدارس این استان کمک کنند.

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت،  با تأکید بر ضرورت تجهیز و نوسازی مدارس سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: بنده چندین‌بار در قالب مأموریت‌های کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مدارس این استان بازدید کرده‌ام که متأسفانه وضعیت بسیاری از مدارس سیستان و بلوچستان اسف بار است.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بسیاری از مدارس سیستان و بلوچستان زیرساخت‌های لازم را ندارند به گونه‌ای که برخی از کلاس‌های درس در «کپر» تشکیل می‌شود.

وی افزود: همچنین وضعیت معلمان هم در آنجا مطابق با قوانین نیست. برای مثال بعضاً معلمانی در آنجا تدریس می‌کنند که مدرک تحصیلی‌شان سیکل است در حالی‌ که طبق قانون، نباید سطح سواد معلمان این‌گونه باشد.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه‌ داد: بنده معتقدم که دولت و مجلس باید به بهبود وضعیت مدارس سیستان و بلوچستان کمک کنند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: البته ناگفته نماند که سازمان نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس کشور اخیرا تحولات بسیار زیادی را در مدارس سیستان و بلوچستان ایجاد کرده است و بخاری نفتی و کپرها به تدریج در حال جمع‌آوری از مدارس هستند اما این اقدامات باید افزایش یابد.

ابطحی اظهار داشت: از نظر سازه و ساختمان، بسیاری از مدارس سیستان و بلوچستان در معرض خطر هستند که امیدوارم این سیل، رحمتی باشد که این مدارس نوسازی و مجهز شوند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme