خانه » خبر » ابطحی: زمان افزایش توانمندی هسته‌ای فرا رسیده است

ابطحی: زمان افزایش توانمندی هسته‌ای فرا رسیده است

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار صبح امروز(دوشنبه، ۲۲ مردادماه) با اقشار مختلف مردم درباره پیشنهاد آمریکا به ایران برای مذاکره گفت: آمریکا مذاکره را برای مذاکره می خواهد نه مذاکره را برای رسیدن به یک راه حل و نتیجه.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه آمریکا می خواهد بگوید علیرغم مقاومت ایران توانست ما را وادار به مذاکره کند، عنوان کرد: آمریکا می خواهد از این طریق بتواند حرکت های آزادیخواهانه گروه های ضد استکبار را کنترل کرده و آنها را از ادامه راه مبارزه مأیوس کند.

وی افزود: تاریخ نشان داده که آمریکا در صد سال اخیر هیچ دهه ای را خالی از جنگ افروزی نگذاشته و منابع کشورهای مختلف را غارت کرده است.

ابطحی در ادامه با بیان اینکه مقام معظم رهبری با دولت غرب گرایی مواجه شده که برای حل مشکلات مردم راه تعامل با غرب را دنبال می کرد، یادآور شد: روحانی در سال ۸۲ و ۸۳ نیز این راه را رفته بود و نتیجه آن پیمان سعدآباد و پلمب کردن کارخانه های هسته ای در نطنز و اصفهان بود و شاهد بودیم که حتی با تعامل مثبتی که داشتند و اجرای تعهدات از سوی ایران باز هم آنها به تعهدات خود عمل نکرده و ایران را محور شرارت معرفی کردند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: روحانی این موضوعات را در کتاب خاطرات خود هم نوشت اما زمانی که رئیس جمهور شد مجدد حرف های گذشته را زد گویی ماهیت آمریکا را نمی شناسد و نمی داند که آمریکا به وعده های خود به هیچ وجه پایبند نیست و پیمان های بین المللی را قبول ندارد.

وی در ادامه با بیان اینکه جامعه با تبلیغات و پروپاگاندای رسانه های زنجیره ای به این نتیجه رسیده بود که باید مذاکره انجام می شد، اظهار داشت: اگر حضرت آقا جلوی این مذاکره را می گرفتند، دولت می گفت ما می خواستیم با صحبت با آمریکا به مشکلات پایان داده و ایران را گلستان کنیم، از این رو فرصت داده شد لذا اینکه رهبری می فرمایند من اشتباه کردم می خواهند بفرمایند که نهایت تأسف از نتیجه کار را دارند و نسل جوان متوجه شود که دشمنی آمریکا در چه حدی است.

ابطحی اضافه کرد: اکنون این اتفاق تجربه شد که علیرغم اینکه دولت خطوط قرمز را نادیده گرفت نتیجه این بود که ترامپ زیر قول خود زد و با اینکه امتیازات را از ایران گرفته بودند اکنون امتیازی به ایران نمی دهند حتی هنوز هم اروپایی ها در گفتار از ایران حمایت می کنند اما در عمل همراهی با ایران نداشته و نمی توانند به تعهدات خود عمل کنند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اکنون زمان آن فرا رسیده تا باز گردیم و توانمندی هسته ای خود را افزایش دهیم تا از موضع برتر مذاکره کنیم و از دیپلماسی لبخند و التماس استفاده نکنیم چرا که ایران تا هزار سال دیگر گاز و تا ۳۰۰ سال دیگر نفت دارد پس جایگاه سخن گفتن از موضع قدرت را نیز داریم./

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme