خانه » خبر » ابطحی ضمن تشریح دلیل انتخاب لهستان به‌عنوان محل برگزاری اجلاس ضدایرانی:لهستان در میزبانی کنفرانس ضدایرانی انتحار سیاسی کرده است

ابطحی ضمن تشریح دلیل انتخاب لهستان به‌عنوان محل برگزاری اجلاس ضدایرانی:لهستان در میزبانی کنفرانس ضدایرانی انتحار سیاسی کرده است

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به تحلیل علت انتخاب لهستان به عنوان محل برگزاری اجلاس امنیتی ضد ایرانی ازسوی آمریکا و پذیرش آن از سوی ورشو پرداخت و گفت: بعد از انقلاب مخملی که در لهستان به نفع نیروهای آمریکایی تمام شد و پیمان ورشو از بین رفت، این کشور با رویکردی به غرب به قدری به آمریکا نزدیک شد که برای استقرار سیستم ضد موشکی آمریکا اعلام آمادگی کرد و بارها علیه روسیه موضع گرفت.

لهستان در جنگ جهانی دوم مدیون ایران است

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لهستان در جنگ جهانی دوم به ایران مدیون است، اظهار داشت: انتظار ما از لهستان چیز دیگری بود چرا که ایران در جنگ جهانی دوم از پناهجویان لهستانی پذیرایی کرد از این رو سزاوار نبود این کشور داعیه دار مخالفت با نظام جمهوری اسلامی باشد.

وی در ادامه به تشریح دلیل انتخاب لهستان به عنوان محل برگزاری اجلاس ضد ایرانی پرداخت و گفت: این اجلاس می توانست در آلبانی یا مجارستان برگزار شود اما از آنجایی که بسیاری از صهیونیست های ساکن سرزمین های اشغالی لهستانی بوده و رفت و آمد دارند، اسرائیل پایگاه خاصی در لهستان دارد.

ابطحی همچنین با بیان اینکه لهستان می تواند در خصوص جنگ سرد میان آمریکا و روسیه نقش کاتالیزور را ایفا کرده و به عنوان واسطه و چکش تعادل باشد، عنوان کرد: آمریکا لهستان را بزرگ می کند چرا که از طرفی هدف نهایی آنها تقویت ناتو و مقابله با روسیه است و از سوی دیگر آمریکایی ها در منطقه با نیروهای مقاومت و مثلث ایران، روسیه و ترکیه برخورد کرده و وادار به ترک منطقه شده اند.

آمریکا پشت پرده نمایش اجلاس امنیتی به دنبال ایجاد جنگ‌های نیابتی جدید در منطقه است

عضو کمیسیون آموزش مجلس دهم در ادامه با بیان اینکه آمریکا باید برای جانمایی جدید در منطقه موضوع جدیدی را نیز پیگیری کند، اظهار داشت: در خصوص برگزاری اجلاس ضد ایرانی، نقشه ها و برنامه ها را صهیونیست ها می دهند و اجرای آن به دست لهستان است.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه منطقه خاورمیانه آبستن حوادث جدیدی است، ابراز داشت: اجلاس امنیتی ورشو صرفا یک نمایش سیاسی نیست بلکه پشت پرده این نمایش آمریکایی ها به دنبال ایجاد جنگ های نیابتی جدید هستند.

ابطحی در ادامه با معنادار خواندن سفر پمپئو به منطقه، گفت: واشنگتن می خواهند ریاض را وارد یک جنگ جدید کند و این باعث خواهد شد بنیان اقتصادی عربستان از بین برود چنانچه از ابتدا طرح کسینجر از عربستان شروع می شد که باید به سه کشور تجزیه شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: از سوی دیگر آمریکا تعهدات ارائه سلاح های بیشتر به عربستان داده اما این تسلیحات را واگذار نمی کند و حتی هدایت هواپیماهای سعودی نیز که پیش از این با آمریکایی ها بود، دچار مشکل شده است از این رو اینکه ترامپ می گوید می تواند عربستان را ظرف دو هفته از بین ببرد حرف حساب شده ای است.

اجلاس امنیتی ورشو برای جمع‌آوری اعانه از کشورها است

وی در ادامه با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی به هیچ وجه موافق تجزیه عربستان نیست چنانچه مقابل تجزیه کردستان نیز ایستاد، اظهار کرد: آمریکا تلاش دارد تا درگیری های داخلی منطقه ای ایجاد کند که جنگ یمن، لیبی، درگیری های عراق و کویت و عراق و ایران در گذشته نیز برای این است که کشورهای منطقه به خود مشغول باشند تا اسرائیل بتواند خود را تقویت کند.

ابطحی همچنین با بیان اینکه باید رهبران کشورهای عربی و ملت آنها را هوشیار کرد، خاطرنشان ساخت: اجلاسی که قرار است در لهستان برگزار شود برای جمع آوری اعانه جهت تأمین هزینه های تبلیغاتی جنگ جدید بوده و قرار است در این اجلاس به کشورهای حاضر وعده امتیازاتی داده شده و در قبال آن پول دریافت شود.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس در ادامه با بیان اینکه منافقین در حال حاضر جایگاهی در نظام استکباری ندارند و دائم به آنها وعده بازگشت به ایران داده می شود، عنوان کرد: میان این افراد نیز سرخوردگی افزایش یافته است و بازی داده شده اند و خودشان آگاه اند که نه در ایران و نه در کشورهایی مثل عراق جایگاهی ندارند.

لهستان منافع خود در ایران را از دست می‌دهد

وی همچنین با بیان اینکه باید منتظر حوادثی از طریق جنوب، شرق و غرب کشور باشیم، افزود: البته جمهوری اسلامی هوشیار است و مردم می دانند فشار اقتصادی زمینه ای برای آمادگی افکار بوده و حکومت نیز نباید به واسطه فشار سرمایه اجتماعی که همان مردم هستند را از دست بدهند البته مردم نیز در سالگرد حماسه ۹ دی و در روزهای آتی در ۲۲ بهمن نشان می دهند که حساب افرادی مفسدی که باعث فشارهای اقتصادی می شوند از نظام جداست.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه صرفا احضار کاردار لهستان و اخطار به سران این کشور کافی نیست، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی منافعی در لهستان ندارد اما این کشور در ایران دارای منافع است پس باید بداند که با این اقدام خود را نجات نداده بلکه یک انتحار سیاسی کرده است./

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme