خانه » از نگاه رسانه ها » ابطحی عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس دلیل نزدیکی انگلیس به عربستان را چپاول هزار میلیارد دلار نقدینگی سعودی‌ها، نفوذ در منطقه و کاهش قدرت ایران دانست

ابطحی عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس دلیل نزدیکی انگلیس به عربستان را چپاول هزار میلیارد دلار نقدینگی سعودی‌ها، نفوذ در منطقه و کاهش قدرت ایران دانست

سیدمحمدجوادابطحی نماینده خمینی شهر

سیدمحمدجوادابطحی نماینده خمینی شهر

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص روابط عربستان سعودی با دولتمردان انگلیس علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: جمهوری اسلامی ایران در طول سال‌های بعد از انقلاب از اهداف خود دست برنداشته و در کنار تمام مشکلات پیشرفت و رشد کرده است، همین امر سبب مقابله کشورهایی چون عربستان سعودی با ایران شد تاجایی که قرارداد ۵۰۰ میلیارد دلاری عربستان با آمریکا نیز از سر دشمنی با ایران و قدرتمند شدن ایران در منطقه منعقد شد.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عربستان سعودی دست نشانده انگلیس است، تصریح کرد: تاسیس این رژیم وهابی به دست انگلستان بوده که در خاطرات لورنس و مستر همفر عربستان نیز این موضوع مورد تایید قرار گرفته است.

وی افزود: این کشورها به دنبال کاهش قدرت و نفوذ ایران در منطقه و دنیا هستند، لذا به اقداماتی چون تحریم، محاصره و جنگ‌های نیابتی روی آوردند، حال آنکه جمهوری اسلامی ایران در برابر نفوذهای گسترده و دشمن‌جویانه قدرتمندتر شده و در آینده نیز دستاوردهای بزرگی را رقم خواهد زد.

ابطحی یادآور شد: معامله عربستان با اروپا با هدف سوءاستفاده از هزار میلیارد دلار نقدینگی عربستان سعودی است، این میزان نقدینگی ممکن است خطری بالقوه برای اروپایی‌ها باشد، بنابراین با نزدیکی به آنها در پی کاهش خطرات احتمالی هستند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: عربستانی‌ها باید بدانند که بزرگترین حامی و دلسوز منطقه و دنیای اسلام ایران است لذا اعتماد به کشورهای اروپایی و آمریکا نتیجه و ثمره‌ای برای آنها و منطقه نخواهد داشت.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: امیدواریم عاقله‌ای به سعودی‌ها یادآور شود که این ره پیش روی آنها به ترکستان است، البته مخالفت‌های جدی در داخل عربستان با هیات حاکمه بروز پیدا کرده که ممکن است نتیجه بخش باشد./

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme