خانه » اخبار مجلس » ابطحی عضو کمیسیون آموزش در گفتگو با خبرگزاری صداو سیما پرداخت معوقات معلمان خارج از کشور تا دو هفته آینده

ابطحی عضو کمیسیون آموزش در گفتگو با خبرگزاری صداو سیما پرداخت معوقات معلمان خارج از کشور تا دو هفته آینده

عضو کمیسیون آموزش از قول مساعد رئیس کل بانک مرکزی به وزیر آموزش و پرورش برای پرداخت ۲ میلیون یورو به منظور پرداخت معوقات معلمان خارج از کشور تا ۲ هفته آینده خبر داد.

پرداخت معوقات معلمان خارج از کشور تا دو هفته آینده

 

 

 

 

 

 

آقای سید محمد جواد ابطحی در گفت و گوی اختصاصی باخبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: با پیگیری‌های وزیر آموزش و پرورش، معوقات این معلمان که به سال ۹۵ تاکنون مربوط می‌شود مبلغ ۲۲ میلیون یورو تعیین شد که چهار و نیم میلیون یورو از این رقم تامین شده و دو میلیون یورو هم به زودی پرداخت می‌شود.
وی معادل ریالی مطالبات این گروه از معلمان را حدود ۲۲۰ میلیارد تومان اعلام و ابراز امیدواری کرد؛ با توجه به مذاکرات وزیر آموزش و پرورش با رئیس سازمان برنامه و بودجه، مشکلات این معلمان رفع شود.
آقای ابطحی این معوقات را علاوه بر حقوق، شامل حق مسکن و اصلاح احکام معلمان مدارس خارج از کشور برشمرد و افزود: این موضوع سبب نارضایتی معلمان شده است، زیرا آنان در وطن خود نیستند و نباید تحقیر شوند.
وی گفت: تعداد نیرو‌های اعزامی به مدارس خارج از کشور با حقوق ارزی ۲۶۷ نفر، نیرو‌های تبعه فرهنگی با حقوق ریالی ۲۱۴ نفر، نیرو‌های تبعه غیرفرهنگی با حقوق ریالی ۱۸۶ نفر و مجموع فرهنگیانی که مطالباتشان به تعویق افتاده است، حدود ۸۰۰ نفر هستند.
نماینده مردم خمینی شهر علت تعویق مطالبات این معلمان را کامل نبودن پیگیری‌ها و رایزنی‌های وزیر آموزش و پرورش در دوره گذشته دانست و تصریح کرد:​ چگونه وزیری مانند آقای حاجی میرزایی، مبالغی را دریافت می‌کند، اما وزیر دیگر در همان حوزه نمی‌تواند کار کند؟ یکی از وجوه حکمرانی خوب همین رابطه داد و ستد خوب وزرا با سازمان برنامه و بودجه است.
آقای ابطحی افزود: آقای حاجی میرزایی به علت همین تعامل خوب با دولت به ویژه بانک مرکزی توانست پاداش سال ۹۷ فرهنگیان و برخی معوقات را پرداخت کند، لذا معوقات معلمان خارج از کشور مربوط به قبل از مسئولیت اوست.
وی ابراز امیدواری کرد: با توجه به نامه نگاری کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به سازمان برنامه و بودجه، این سازمان می‌بایست هر چه سریع‌تر نسبت تامین و پرداخت معوقات این معلمان اقدام کند.
جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی عصر دیروز با حضور وزیر آموزش و پرورش با موضوع بررسی معوقات معلمان مدارس ایرانی خارج از کشور برگزار شد و آقای حاجی میرزایی به پرسش‌های نمایندگان در این باره پاسخ داد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme