خانه » از نگاه رسانه ها » ابطحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به اظهارات ضد و نقیض عراقچی و زنگنه در باره پول نفت اشاره کرد و گفت: روحانی یا مشکل این ۲ نفر را حل و یا آنها را برکنار کند.

ابطحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به اظهارات ضد و نقیض عراقچی و زنگنه در باره پول نفت اشاره کرد و گفت: روحانی یا مشکل این ۲ نفر را حل و یا آنها را برکنار کند.

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سیدمحمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر در مجلس در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز با بیان اینکه دولتمردان با هم هماهنگ نیستند و بعضا مواضع ضد و نقیض اتخاذ می کنند، گفت: اخیرا عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد که بعد از قضیه برجام مشکلی در انتقال پول به داخل کشور نداریم و پول نفت وارد می شود اما بیژن زنگنه وزیرنفت این اظهارات را تکذیب می کند و از منتقل نشدن پول نفت به کشور سخن می گوید.

وی افزود: این مواضع ضدو نقیض دولتمردان موجب بی اعتمادی مردم به مسئولین می شود و مردم می پرسند پس این پول نفت چه می شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: مردم واقعا سوال دارند که آیا پول نفت وارد کشور می شود یا نه وارد کشور نمی شود؟.

ابطحی تصریح کرد: اتخاذ این رویه ها و مواضع نشان می دهد که دولتمردان با هم هماهنگ نیستند.

وی با بیان اینکه ناهماهنگی در بین دولتمردان و اظهارت ضد و نقیض شان و جایگاه دولت و قوه مجریه را زیر سوال می برد، تصریح کرد: ما از رئیس جمهور می خواهیم که به مشکل آقای عراقچی و زنگنه ورود و آنرا حل و فصل کند و یا هر ۲ نفر را عزل و برکنار کند.

ابطحی تصریح کرد: اینجانب در همین زمینه به رئیس جمهور در صحن مجلس نذکر خواهم داد و از وی می خواهم تا تکلیف پول نفت را روشن سازد.

عراقچی ۹ بهمن در برنامه شبکه افق گفت:هیچ قراردادی با هیچ کشوری نداریم که در ازای پول خودمان کالا بگیریم. اینکه با پول نفتی که می‌فروشیم، کالا می‌خریم طبیعی است. درآمدهای نفتی ما الان وارد حساب‌های بانک مرکزی می‌شود و هر چقدر نیاز داشته باشند دلار و اسکناس می‌کنند و وارد کشور می‌کنند.

بیژن زنگنه وزیر نفت صبح روز یکشنبه ۱۵ بهمن در یک نشست خبریگفت: ما همچنان در مسائل بانکی و موضوعاتی که مربوط به حمایت از تروریسم است، گیر داریم. ما در حال حاضر برای دریافت پول گاز از عراق هم مشکل داریم. مشکلات ما برای بازگشت پول نفت از هند براساس زمانبندی صورت‌گرفته در حال انجام است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme