خانه » اخبار مجلس » ابطحی : مجلس یازدهم ضمن جلوگیری از این ریخت و پاشها را بگیرد

ابطحی : مجلس یازدهم ضمن جلوگیری از این ریخت و پاشها را بگیرد

عضو فراکسیون اصولگرایان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ریخت و پاشهای مالی در کشور گفت: مجلس یازدهم ضمن جلوگیری از این ریخت و پاشها باید برای اعتماد سازی مردم برنامه ریزی کند.

مجلس یازدهم جلوی ریخت و پاشهای مالی را بگیرد/ضرورت احیای اعتماد مردم به نظام

سید محمدجواد ابطحی نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بولتن نیوز با بیان اینکه در کشور انضباط مالی منسجمی وجود ندارد، گفت: متاسفانه مقامات و مسئولین برای جلوگیری از حیف و میل بیت المال دلسوزی ندارند و برنامه مدونی برای صرف جویی ها در هزینه ها دیده نمی شود.

وی افزود: وقتی از شفافیت حرف می زنیم باید همه رعایت کنند نه اینکه شفافیت فقط برای یک عده خاص باشد و عده ای دیگر هر کاری خواستند انجام دهند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: مردم به مجلس یازدهم بعنوان یک مجلس ارزشی امید بستند و امیدواریم این مجلس با هر گونه ریخت و پاش های مالی مقابله کند و راه اول انقلاب را در پیش بگیرند.

ابطحی با تاکید بر مقابله با فساد بخصوص فساد مالی گفت: امیدواریم مجلس یازدهم با اقدامات انقلابی اعتماد مردم به نظام اسلامی را احیا و بیشتر کنند.

وی با بیان اینکه اعتماد سازی برای نظام خیلی برکت دارد، تصریح کرد: با توجه به حضور چهره های جوان در مجلس یازدهم، امید است که این مجلس در این راستا گامهای مهمی بردارد چرا که تعلقات دنیایی در بین جوانان کمتر است.

نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر اراده ای برای جمع کردن ریخت پاش ها وجود داشته باشد، این کار محقق شدنی است. بعنوان مثال در رستوران نمایندگان مجلس بصورت سلف سرویس غذا می دادند و روزانه بین هزار تا ۲ هزار غذا داده می شد و هزینه زیادی هم می شد. گاهی اوقات برای خود نمایندگان جا برای نشستن نبود اما از سال گذشته دیگر بصورت سلف سرویس نبود و اگر از ادارات دیگر کسی می خواست در مجلس ناهار بخورد باید پول ناهار را می داد. این نشان می دهد که برای جلوگیری از ریخت و پاشها می تواند کارهای بزرگی کرد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme