خانه » اخبار مجلس » ابطحی مطرح کرد؛ رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت ۸۱ نفر به رغم فریادی های ۱۵۰ نماینده

ابطحی مطرح کرد؛ رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت ۸۱ نفر به رغم فریادی های ۱۵۰ نماینده

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مخالفت نمایندگان مجلس با درخواست دوفوریتِ طرح تعویق کنکور سراسری به مدت ۲ ماه در جلسه دیروز دوشنبه مجلس گفت: در هنگام بحث برای این طرح و در لحظه رای گیری اکثر نمایندگان که به نظر می رسید تعداد شان بیش از ۱۵۰ نماینده بوده، چهار چهار می گفتند و خواستار رای موافق به تعویق کنکور بودند اما در کمال تعجب بعد از رای گیری متوجه شدیم ۱۱۵ نماینده رای مخالف داده و تنها ۸۱ نماینده موافق بودند.

وی با بیان اینکه چهار در مجلس به معنای موافقت و ۲ به معنای مخالفت یک نماینده با طرح یا لایحه است، افزود: ما واقعا از این رفتارهای نمایندگان سر در نمی آوریم که چطور اکثریت نمایندگان حاضر در صحن مجلس، در هنگام رای گیری برای این طرح چهار چهار را فریاد می زدند اما در هنگام رای دکمه ۲ را می زنند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه چنین رفتارهایی در مجلس سابقه دارد، گفت: تا زمانی که شاهد شفافیت آرای نمایندگان نباشیم و رای نمایندگان به یک طرح و یا لایحه مخفی باشد، نباید انتظار یک مجلس مقتدر را داشت.

ابطحی با اشاره به وجود دوربین ها در صحن مجلس و ثبت لحظات گفت: شاید نمایندگان برای حفظ آرای خود در حوزه های انتخابیه، خود را موافق یک طرح یا لایحه نشان می دهند اما در موقع رای دادن که مشخص نیست رای آنها موافق یا مخالف است، رای دیگری می دهند.

وی افزود: این رفتارها در شان یک نماینده و مجلس نیست و نباید مجلس را بی اعتبار کرد.

نمایندگان مجلس در نشست علنی دیروز پارلمان با درخواست فوریت طرح تعویق کنکور سراسری به مدت ۲ ماه مخالفت کردند.

در هنگام رای گیری ۲۲۵ نماینده در صحن مجلس حضور داشتند. جالب است ۲۲ نماینده به رغم حضور در صحن مجلس اصلا رای نداده و مجموع آرای مخالف، موافق و ممتنع ۲۰۳ رای بود.

۱ دیدگاه

  1. واقعا حق داوطلبان کنکوری رو تو نیم ساعت ضایع کردند و تعویق را که هرکسی میداند بهترین راه و درست ترین است را رد کردند با یک مشت دلایل بی منطق و ضعیف

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme