خانه » خبر » ابطحی مطرح کرد: مشکلات کشور حل می شوند اگر امیدمان به “خدا” باشد نه “کدخدا”

ابطحی مطرح کرد: مشکلات کشور حل می شوند اگر امیدمان به “خدا” باشد نه “کدخدا”

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: معتقدم که راه برون رفت از مشکلات وجود دارد؛ اما اگر اراده‌ای برای انجام این کار باشد و قطعا؛ با نا امید شدن از کدخدا و امید بستن به خدا این موضوعات و مشکلات کشور حل می‌شوند.

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به راه برون رفت از وضعیت فعلی کشور اشاره کرد و گفت: در رابطه با وضعیت فعلی اقتصاد کشور باید گفت؛ که شاخصه‌ها نشان می‌دهد، تحرکاتی در بخش‌های گوناگون تولیدی و اقتصادی در سال رونق تولید ایجاد شده است.

بعضی از اقدامات نمی‌تواند، کم کاری‌هایی که در قِبل برجام انجام شد را جبران کند

وی در ادامه افزود: اما در کل این تحرکات نمی‌تواند، عقب افتادگی ما را در این چند سال اخیر به ویژه در قضایای برجام و امید به رفع تحریم توسط اروپا و آمریکایی‌ها جبران کند.

راه‌اندازی بخش دوم شرکت پلی اکریل در اشتغال زایی تاثیرگذار است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به راه‌اندازی شرکت پلی اکریل اصفهان، اظهار کرد: بخشی از شرکت پلی اکریل فعالیت خود را شروع کرده است و افراد در آنجا مشغول به کار شده‌اند، که اگر به راه‌اندازی بخش دوم آن کمک کنند، قطعا در ایجاد اشتغال تاثیر گذار است.

اقداماتی در جهت شکوفایی اقتصاد در سال رونق تولید شکل گرفته است

نماینده مردم خمینی شهر در ادامه افزود: اما راه‌اندازی این شرکت و برخی از شرکت‌های دیگر در سال رونق تولید یک کار مفید و مثبتی بوده است که می بایست در سال‌های گذشته چنین اتفاقی می‌افتاد، بنابراین؛ حرکتی که در سال ۹۸ انجام شد، در مجموع با توجه به امکانات و ظرفیت‌های داخلی یک حرکت در جهت فعالسازی اقتصاد مقاومتی بوده است که توانسه تا حدودی امیدواری را ایجاد کند؛ اما به دلیل فاصله طولانی مردم این اقدامات را حس نمی کند.

“صداقت” باید سرلوحه کار دولتمردان باشد

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: دولتمردان اولین حرفی را که باید به مردم بزنند، به ویژه در مبحث اقتصاد، صداقت است؛ متاسفانه برخی از برنامه‌های خلق الساعه از قبیل بخش نامه‌های ضد و نقیض این اعتماد را از سرمایه گذاران و تولیدکنندگان سلب کرده است؛ بعضی از فشارهای اقتصادی مثل مالیات بر ارزش افزوده برای تولیدکنندگان وجود دارد که این مسئله در حال اصلاح است، تا آن فشاری که بر تولیدکنندگان در این حیطه وارد می‌شود را بتوان برطرف کرد.

باید برای حل مشکلات کشور اراده وجود داشته باشد

وی تاکید کرد: معتقدم که راه برون رفت از مشکلات وجود دارد؛ اما اگر اراده‌ای برای انجام این کار باشد و قطعا؛ با ناامید شدن از کدخدا و امید بستن به خدا این موضوعات و مشکلات کشور حل می‌شوند./

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme