خانه » از نگاه رسانه ها » ابطحی : نهایی شدن طرح سهمیه و طراز علمی فرزندان ایثارگر در مجلس

ابطحی : نهایی شدن طرح سهمیه و طراز علمی فرزندان ایثارگر در مجلس

ابطحی : نهایی شدن طرح سهمیه و طراز علمی فرزندان ایثارگر در مجلس

فاش نیوز – طرح اصلاح ماده ۷۰ در خصوص تعیین حداقل طراز علمی برای ورود فرزندان ایثارگر در رشته پزشکی در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصویب شد.

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، سید محمدجواد ابطحی نماینده ایثارگر مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با اعلام این مطلب اظهار داشت: ما هم می خواهیم شان خانواده شهدا، رزمندگان و جانبازان و آزادگان رعایت بشود و هم اینکه شان علمی دانشگاه ها رعایت شود.

وی افزود: سهمیه ۵ درصدی که برای جانبازان زیر ۲۵ درصد و رزمندگان برای ورود به دانشگاه ها در برنامه ششم توسعه لحاظ شده بود، متاسفانه موجب اشکالات و اعتراضاتی شده است در این راستا اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در صدد اصلاح آن برآمدند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دهم ادامه داد: فکر می کنم با اینکه در برخی از رشته ها همانند پزشکی طراز علمی قید شده است، خود خانواده شهدا و ایثارگران از این موضوع راضی هستند و در واقع در سهمیه اختصاص داده شده به جامعه بزرگ ایثار تغییری حاصل نشده است.

نماینده ایثارگر خمینی شهر در بهارستان در خصوص این سوال که آیا ورود فرزندان ایثارگر به رشته های پزشکی و مهندسی سخت تر خواهد شد، متذکر شد: بالاخره آنها باید تلاش و کوشش بیشتری نسبت به گذشته بعمل آورند.

ابطحی شایعه ایجاد مانع برای ورود فرزندان ایثارگران به دانشگاه را بر اساس طراز جدید علمی ۸۵ درصد رد کرد و افزود: همسطح بودن علمی پذیرفته شدگان در دانشگاه امر مهم و بالسویه ای برای پذیرفته شدگان در رشته های دانشگاهی است و این طرح در واقع ایجاد محدودیت نمی کند.

 

۲ دیدگاه

 1. با سلام و تشکر
  جناب اقای ابطحی
  بنظرم طرح تراز علمی خانواده های ایثارگران در این زمان اندک به کنکور به صلاح نیست و بهتر است برای سال اینده برای فرزندان ایثارگر تمهیداتی مانند بهترین کلاس های اموزشی ترتیب بدهیند و بعد از اینگونه قوانین تصویب نمایید

 2. در واقع حاج آقا مشکل اصلی سهمیه های ۵ درصدی هست که اضافه شده عزیزی که پدرش ۶ ماه رفته جبهه چه فشاری تو زندگی بهش اومده که باید سهمیه داشته باشه؟؟؟؟
  در آزمون دستیاری پزشکی سال گذشته بدون حضور سهمیه ۵ درصدی از ۸۵۰ نفر ظرفیت ایثارگران تنها حدود۳۰۰ نفر قبول شدند!!!!!
  در آزمون تخصص دندانپزشکی که برا اولین بار با سهمیه ۵ درصدی امسال اعمال شد کلا ۳۰۰ نفر پذیرفته شدن از این تعداد ۴۰ نفر سهمیه ایثارگران بالای ۲۵ درصد و ۶۰ نفر متعلق به سهمیه ۵ درصدی ها شد!!!!!
  اگر قرار باشه حد نصاب افزایش پیدا کنه فقط باید برای ۵ درصدی ها باشه یا این که هر سهمیه فقط با خودشون رقابت کنن و باقیمانده به سهمیه آزاد تعلق بگیره نه این که با قیمانده سهمیه ۲۵ درصدی به ۵ درصدی تعلق بگیره و اسمن باشن ۵ درصد چون در حال حاضر بیش از نصف سهمیه ۲۵ درصد توسط این دوستان پر میشه
  قبلا اون مقدار از سهمیه بالای ۲۵ که خالی می موند به سهمیه آزاد تعلق می گیرفت ولی الان با ۵ درصدی ها پر میشه اگه خالی موند می دن به سهمیه آزاد برا همین این قدر اعتراض شده در واقع با این اصلاحیه فقط ۵ درصدی ها قبول می شن و ایثارگران بالای ۲۵ درصد و شهدا قبولیشون میشه در حد ۱۰ درصد
  آیا این واقعا انصافه؟!!!!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme