خانه » خبر » ابطحی: وزارت علوم مشکل المپیادی‌ها برای خروج از کشور را حل کند

ابطحی: وزارت علوم مشکل المپیادی‌ها برای خروج از کشور را حل کند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: المپیادی‌ها توان مالی برای تهیه وثیقه جهت خروج از کشور را ندارند که لازم است وزارت علوم مشکل آنان را حل کند.

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمدجواد ابطحی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به اظهارات اخیر رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان مبنی بر اینکه امسال در جریان اعزام پسران المپیادی به خارج از کشور به دلیل آنکه مشمول خدمت سربازی بودند، از آنان وثیقه دریافت شد، گفت: بنده معتقدم که استثنائات باید محدود شود و در این موضوع هیچ شکی نیست.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: اما نکته قابل توجه در این زمینه آن است که همان طور که بسترهای لازم برای حضور ورزشکاران در مسابقات ورزشی فراهم می شود، باید مسئولان شرایطی را فراهم کنند که افراد دارای استعداد تحصیلی هم با دغدغه‌های کمتری بتوانند در مسابقات علمی جهانی حضور به هم رسانند.

وی ادامه داد: متاسفانه اخیرا برخی از افراد به ویژه از میان ورزشکاران به خارج از کشور سفر کرده اند اما به کشور بازنگشتند که اقدام آنان منجر به بدبینی‌هایی شده است و بر این اساس، از آن زمان سخت گیری های بیشتری برای خروج  افراد از کشور می‌شود که کاملا طبیعی است.

مسئولان از نخبگان علمی حمایت می‌کنند

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: با وجود این بنده به هیچ وجه تصور نمی کنم که مسئولان ما نخواهند که نخبگان علمی کشور در عرصه های جهانی مدال آوری کنند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه البته راهکارهایی برای حل مشکلات المپیادی ها در این زمینه وجود دارد، تصریح کرد: المپیادی‌ها، دانش آموزان و یا دانشجویانی هستند که اغلب توان مالی لازم را ندارند و باید به آنان وام داده شود تا وثیقه بگیرند چرا که خودشان نمی‌توانند وثیقه تهیه کنند.

ابطحی گفت: در واقع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می‌تواند به آنان وام دهد تا وثیقه بگیرند و پس از بازگشت به ایران، می‌توان این وام را فک کرد./

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme