خانه » خبر » ابطحی : چرا دولت حقوق معلمان را زیاد نمی کند؟/رسیدگی به مطالبات فرهنگیان

ابطحی : چرا دولت حقوق معلمان را زیاد نمی کند؟/رسیدگی به مطالبات فرهنگیان

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اعتراضات معلمان برای توجه به مطالبات آنهاست؛ آموزش و پرورش می‌گوید ۷۱۰ میلیارد تومان برای پرداخت مطالبات معلمان در روزهای پایانی سال دریافت کرده است اما چرا برای دریافت آن زودتر اقدام نمی‌کند؟ آقای بطحایی که ارتباط تنگاتنگی با دولت و شخص آقای نوبخت دارد پس چرا تلاش نمی‌کند که این مطالبات زودتر پرداخت شوند.

وی بیان کرد: هم اکنون نگاه نادرست حاکم بر دولت معتقد است اگر حقوق معلمان را اضافه کنند حجم زیادی از بودجه را می‌گیرد از سوی دیگر آنقدر که برای ایران خودرو و سایپا وقت گذاشته و حرص می‌خوریم به مطالبات معلمان توجه نداریم و همین مسائل باعث می‌شود که آنها فراخوان تحصن و اعتراض بدهند وگرنه هیچ فردی دوست ندارد که کلاس درس را تعطیل کند و دانش آموزان بدون کلاس بمانند البته معتقدم فرهنگیان به این موضوع دقت و حساسیت لازم را دارند تا اعتراضات آنها در ساعات درسی باعث تضییع حقوق دانش‌آموزان نشود.

سید محمد جواد ابطحی بیان کرد: هم‌اکنون معلمان نسبت به تبعیض میان آنها با سایر بخش‌ها معترضند از سوی دیگر پولی شدن مدارس و وضعیت نامناسب مدارس دولتی که از کمبود بودجه ایجاد شده منجر به نارضایتی آنها شده است معتقدیم که دولت‌ها باید فرهنگ‌گرا باشند و این ذهنیت که تعداد معلمان زیاد است حذف شود.

وی با انتقاد از این موضوع که برخی می‌گوید جمعیت معلمان زیاد است اما از آن طرف معلم حق التدریس می‌گیرند، افزود: چرا چشم‌ها را بر روی واقعیت کم بودن جمعیت معلمان می‌بندند؟

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: هم اکنون ماه‌هاست که حق التدریس معلمان پرداخت نشده است، در شرایط دشوار فعلی آنها باید چه کار کنند؟ متأسفانه نسبت به آموزش و پرورش دلسوزی وجود ندارد اما اگر انقلاب، فرهنگ و کشورمان را می‌خواهیم باید به این مهم توجه داشته باشیم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme