خانه » خبر » ابطحی : یک راهکار میان‌بر برای خانه‌دار کردن اقشار ضعیف

ابطحی : یک راهکار میان‌بر برای خانه‌دار کردن اقشار ضعیف

در حالی دولتی‌ها افزایش قیمت بنزین برخی اقشار را تحت فشار قرار داده است می‌توان با راهکار اعطای زمین رایگان به اقشار ضعیف بخش زیادی از هزینه‌های سبد این خانوارها را حذف کرد.

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسن روحانی رئیس جمهوری پس از سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین در یکی از جلسات هیئت دولت با بیان دلایل دولت برای افزایش قیمت بنزین و همچنین ضرورت کمک‌های معیشتی به خانوارهای نیازمند در کشور، گفت: اساس و هدف دولت در طرح حمایت معیشتی، کمک به خانوارهای متوسط و کم درآمد است که در شرایط نا جوانمردانه تحریم اقتصادی، به لحاظ معیشتی تحت فشار هستند.

وی با اشاره به راهکارهای پیش روی دولت به منظور تامین مالی کمک‌های معیشتی به خانوارهای کم‌درآمد، افزود:« برای این کار ۳ راه بیشتر نداریم، یا باید مالیات مردم را افزایش دهیم و از محل درآمد حاصل از آن پرداخت ها را انجام دهیم، یا باید نفت بیشتری صادر کنیم و از محل آن این هزینه ها را تامین کنیم و  یا باید از یارانه ها بکاهیم و از محل آن به خود مردم نیازمند برگردانیم.»

اعطای زمین رایگان یک راهکار خوب

توجه به راهکارهای مطرح شده به منظور کمک‌های معیشتی به خانوارهای کم درآمد مشخص می‌کند، دولت قصد دارد با استفاده از حمایت‌های نقدی، درآمد خانواده‌های مورد نظر را افزایش داده و از این طریق مردم نیازمند را تحت پوشش خود قرار دهد.

سید محمدجواد ابطحی، عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، با بیان این نکته که رئیس جمهور می تواند از طریق کاهش هزینه‌ خانوارهای تحت فشار به وسیله حذف بخش‌های اساس از سبد هزینه خانوار، نسبت به اعطای کمک‌های معیشتی اقدام کند، اظهار کرد: واگذاری مسکن بدون احتساب قیمت زمین یکی از راهکارهایی است که می تواند برای اقشار ضعیف امیدبخش باشد.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به اینکه، مردم دیگر از گفتار خسته شده‌اند، تصریح کرد:رئیس جمهور باید پیشنهادهای عملی برای حل مشکلات اقشار آسیب پذیر را هرچه سریع‌تر ارائه دهد.

در حالی برخی نمایندگان مجلس و کارشناسان کمک‌های معیشتی در قالب کاهش هزینه خانوارهای نیازمند را به عنوان راهکار حمایتی پیشنهاد می‌دهند که استفاده از این راهکارها تبعات تورمی را به همراه نخواهد داشت.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme