خانه » مصاحبه ها » اتحاد کره شمالی و جنوبی اژدهای زرد جدیدی را دربرابر آمریکا متولد می کند

اتحاد کره شمالی و جنوبی اژدهای زرد جدیدی را دربرابر آمریکا متولد می کند

سیدمحمدجواد ابطحی درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مذاکراتی که بعد از دو سال میان کره شمالی و جنوبی از سر گرفته شده است، گفت: قوم شیلا تاریخ بسیار پرفراز و نشیب را پشت سر گذاشت تا زمانی که در جنگ جهانی متأسفانه ابرقدرت ها در امور این سرزمین دخالت کرده و کره را به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم کردند و بعد از آن کامبوج هم جدا شد.

ایجاد تنش میان کره شمالی و جنوبی به نفع تثبیت موقعیت آمریکا در اقیانوس آرام است

نماینده مردم خمینی شهر درمجلس شورای اسلامی برهمین اساس یادآور شد: آمریکایی ها همواره به ایجاد تنش و درگیری تصنعی بین دو کره دامن می زدند تا جای پای خود را در اقیانوس آرام به تثبیت برسانند؛چنانچه در زمان کیم ایل سونگ، پدربزرگ رئیس جمهور فعلی تلاش های زیادی برای روابط دو کره انجام شد اما آمریکایی ها نگذاشتند نتیجه بدهد.

وی افزود: اما امروز مقامات کره جنوبی به این نتیجه رسیده اند که آمریکا برای مقابله با تهدیدات کره شمالی ناتوان بوده و نمی تواند از کره جنوبی در برابر این تهدیدات احتمالی حمایت کند لذا با دیدن سرنوشت متحدان آمریکا، امروز به دنبال مذاکره با کره شمالی هستند.

کره شمالی از روی ضعف پای میز مذاکره با کره جنوبی نیامد

ابطحی در ادامه پیشنهاد کره جنوبی برای مذاکرات مجدد و ایجاد روابط را برای جلوگیری از تهدیدات کره شمالی دانست و افزود: آمریکا همچنان دراین خصوص فرافکنی می کند و می گوید فشارهای ما کره شمالی را پای میز مذاکره آورد در حالی که اینطور نیست و زمانی که کره شمالی موشک بالستیک ۱۳ هزارکیلومتری را آزمایش کرده و در آب های ژاپن نیز تست موشک می کند،نمی توان گفت حضور پای میز مذاکره با کره جنوبی از روی ضعف است.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد:در حال حاضر نیز در کره شمالی وضعیت حاکمیت خوب است و مردم بعضا نظام خود را در حد پرستش قبول دارند؛اما در کره جنوبی آمریکا سیطره دارد و استقلال آن را به خطر انداخته و هر روز هم شاهد تظاهرات قشر دانشجو و روشنفکر علیه سلطه آمریکا هستیم.

اتحاد مجدد کره شمالی و جنوبی تحولی در حوزه ژئوپلتیک آسیای شرقی است

وی ادامه داد: معتقدم آمریکا اجازه نمی دهد مذاکرات دو کره به نتیجه رسیده و سعی می کند ایجاد مشکل کند با این حال امیدواریم مقامات کره جنوبی هوشیارتر از قبل بوده و تحت تأثیر فشار قرار نگیرند،چراکه اتحاد دوکره اتحاد مبارکی خواهد بود؛چنانچه وقتی آلمان غربی و شرقی می توانند دیوان برلین را فرو بریزند،کره ای ها نیز که در گذشته روابط حسنه و خانوادگی داشتند و پیشینه تاریخی مشترک دارند، می توانند مجدد متحد شوند.

عضوفراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد:متحدشدن دو کره شمالی و جنوبی اژدهای زرد جدیدی در منطقه برای آمریکا خواهد بود و امیدواریم تحولی در حوزه ژئوپلتیکی دو کره در آسیای شرقی شکل بگیرد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme