خانه » چند رسانه ای » انتقاد نماینده مردم شهرستان خمینی شهر از تجملات مجلس شورای اسلامی

انتقاد نماینده مردم شهرستان خمینی شهر از تجملات مجلس شورای اسلامی

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

 

 

 

 

 

 

 

 

⭕️ از اتاق سیگار در صحن مجلس تا کافی‌شاپ!

سیدمحمدجواد ابطحی، نماینده خمینی‌شهر و عضو فراکسیون ولایی مجلس در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین با انتقاد از تجمل‌گرایی مسئولان عنوان کرد:

🔹مردم می‌بینند در مجلس اول صبحانه و ناهار نمایندگان چگونه بوده و حالا به چه شکل است. بنابراین اگر به تمامی مسائل نگاه کنیم می‌بینیم که از آن چه امام گفتند و مردم می‌خواهند، بسیار فاصله گرفته‌ایم. مجلس بروکراسی پیچیده‌ای دارد و انتصاب‌ها بر اساس رفاقت‌ها و استخدام‌ها هم بر اساس رانت‌ها است.

🔹 داعش به مجلس حمله کرد و به هدفش رسید. داعش می‌گفت یا نمایندگان را ترور می‌کنیم یا آنها را از مردم جدا می‌کنیم و حالا دیوارکشی‌های چندمرحله‌ای و بتنی مجلس نماد جدایی نمایندگان از مردم است.

🔹در ساختمان مجلس از رستوران آن گرفته تا جاهای دیگر شاهد تجملات هستیم. در روز چند هزار سرو غذا داریم. نمایندگان از مدعوین دعوت می‌کنند و نمایندگان ادوار هم می‌آیند. کیفیت غذای مجلس خوب هم نیست و با چربی بالا ما را مریض کرده است. غذای نمایندگان با غذای کارمندان و خبرنگاران مجلس تفاوت چندانی ندارد.

🔹استراحتگاهی برای نمایندگان در صحن وجود دارد. یک کافی‌شاپ هم داریم که در آنجا شیر، شیرکاکائو، انواع دمنوش و نوشیدنی‌ها، چند نوع بیسکویت، خرما و توت خشک داریم. ای کاش ما این‌ها را می‌خوردیم و به اندازه یک‌دهم آن عمل مثبت داشتیم. در داخل صحن اتاق سیگار هست.

🔹 من به عنوان یکی از نمایندگان استان اصفهان استعفا داده بودم و در جلسات صحن حاضر نمی‌شدیم و بعد از حضورم در صحن از ۲۱ رأی‌گیری که انجام شده در ۲۰ رأی‌گیری شرکت کردم و نماینده‌ای دیگر از ۵۰ رأی‌گیری در ۱۰ رأی‌گیری شرکت کرده است اما من به عنوان نماینده بی‌انضباط معرفی شده‌ام. این افراد در استراحتگاه صحن استراحت یا با تلفن صحبت می‌کنند اما در رأی‌گیری هم مشارکت ندارند و تنها در مجلس حضور دارند. بنابراین مجلس عدد دارد اما برخی نمایندگان در پشت صندلی خود نیستند.

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme