خانه » خبر » با اشاره به تدوین الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت ابطحی: مراکز آکادمیک و پژوهشی از فراخوان مقام معظم رهبری استقبال کنند

با اشاره به تدوین الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت ابطحی: مراکز آکادمیک و پژوهشی از فراخوان مقام معظم رهبری استقبال کنند

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نخبگان و اندیشمندان از فراخوان مقام معظم رهبری استقبال کنند بیان کرد: مراکز آکادمیک و پژوهشی کمک کنند تا به یک اجماع در این خصوص برسیم.

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص فراخوان اخیر مقام معظم رهبری خطاب به نخبگان و اندیشمندان کشور در خصوص ارائه نظر نسبت به الگوی پیشرفت اسلامی گفت: تعریف مسائل عمومی در مدیریت استراتژیک مسئله‌ای است که جامعه به آن حساسیت دارد و یکی از مباحثی است که می‌توان به عنوان چالش جامعه دانست. مسائل مربوط به سبک زندگی، چگونگی ترویج ارزش‌ها، چگونگی پیاده کردن ارزش‌های اسلامی، مسائل مربوط به سیاست، اقتصاد، خانواده و ورزش را می‌توان از جمله این مسائل عنوان کرد.

وی افزود: مقام معظم رهبری برای توافق از سوی نخبگان خواست که آنها دیدگاه‌ها و انتقادات خود را نسبت به این الگو مطرح، آن را چکش کاری کنند تا بعد از آن توسط دستگاه‌های حاکمیتی، اجرایی، تقویمی و قضایی شاهد پیگیری آن باشیم. این موضوعات انجام شد تا پس از اقدامات لازم شخصی با سنگ اندازی مشکلی ایجاد نکند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مقام معظم رهبری با تجربه ۴۰ ساله انقلاب به این نتیجه رسیدند که نخبگان و روشنفکران باید در این حوزه ورود کنند و اگر انتقاد یا پیشنهادی را در خصوص این الگوی پیشرفت دارند ارائه کنند. امیدواریم از این فراخوان مقام معظم رهبری استقبال شود. مراکز آکادمیک همچون دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی همچون مرکز پژوهش‌های مجلس و مرکز پژوهش فقهی قم در این خصوص همکاری کنند تا به اجماع همگانی دست پیدا کنیم.

وی در خصوص اینکه ورود نخبگان می‌تواند پیشرفتی را در جامعه علمی کشور ایجاد کند یا خیر؟ بیان کرد: برای مثال در صنعت نانو از نظر علمی چهارم هستیم. از نظر فناوری شانزدهم و در پیاده سازی رتبه چهلم به بالا را نصیب خود کرده‌ایم. پس ما نتوانستیم از ظرفیت‌های خود به درستی استفاده کنیم. این فراخوان و ورود نخبگان موجب می‌شود در زمینه‌هایی همچون علم و فناوری پیشرفت داشته باشیم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme