خانه » حوزه انتخابیه » بازدید ها » با دعوت نماینده مردم خمینی شهر معاون وزیر اموزش و پرورش در نوسازی مدارس از مدارس فرسوده و در حال تکمیل شهرستان بازدید کردند

با دعوت نماینده مردم خمینی شهر معاون وزیر اموزش و پرورش در نوسازی مدارس از مدارس فرسوده و در حال تکمیل شهرستان بازدید کردند

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اصفهان؛ معاون وزیر آموزش و پرورش امروز در بازدید از طرح های مدرسه سازی شهرستان خمینی شهر گفت: از این ۸هزار کلاس، ۶هزار و ۸۰۰ کلاس، ساخته شده و هزار و ۲۰۰کلاس درس نیز مقاوم و بازسازی شده که مدارس مجموعه های مسکن مهر نیز را شامل می شود.
مهراله رخشانی مهر سرانه میانگین فضاهای آموزشی کشور را ۵و۲دهم مترمربع به ازای هر دانش آموز اعلام کرد و افزود: این سرانه با وجود قابل قبول بودن، نسبت به سرانه میانگین، سه مترمربع کمتر است و در این خصوص ۱۱استان در کشور زیر خط میانگین هستند.
وی با اشاره به اینکه ۳۰درصد از مدارس کشور تخریبی و نیازمند مقاوم سازی یا تخریب و بازسازی هستند گفت: امسال هنرستان ها و مدارس به تجهیزات جدید و هوشمند مجهز می شود.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس کشور از تحقق ۱۰۰درصدی سهم اعتبارات ردیف خیران در سال گذشته و سه ماهه اول امسال با همکاری مجلس شورای اسلامی خبر داد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۳هزار میلیارد ریال برای تکمیل طرح های نیمه تمام خیران اختصاص یافته است.
وی همچنین از اختصاص بیش از ۵۰میلیارد ریال برای تجهیز و بازسازی ۱۵مدرسه شهرستان خمینی شهر خبر داد.
شهرستان خمینی شهر با ۳۰۰واحد آموزشی در شمال غرب اصفهان واقع است.

مهرالله رخشانی‌مهر در این سفر که سیدمحمدجواد ابطحی، نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت، از مدارس تخریبی و نیازمند بازسازی و همچنین برخی پروژه‌های در دست اجرای این شهرستان بازدید کرد و برای بازسازی مدارس فرسوده و کمک به تکمیل و تجهیز برخی مدارس این شهرستان قول مساعد داد.

در سفر رئیس سازمان نوسازی مدارس به استان اصفهان مقرر شد مدارس تحویلی این شهرستان که تا پایان مهر امسال افتتاح می‌شوند از سوی سازمان نوسازی مدارس کشور تجهیز شود. سالن ورزشی لادره تا پایان امسال به اتمام برسد، منابع تامین تجهیزات کارگاه‌های هنرستان‌های شهرستان خمینی‌شهر نیز از سوی این سازمان تامین شود و همچنین در صورت تامین اعتبار تخریب و بازسازی، مدارس دانش، ملاصدرا، فروغ، سعید امامی، هشتم شهریور در اولویت تخریب و بازسازی قرار گیرد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme