خانه » حوزه انتخابیه » پیام ها » بیانیه مهم مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی

بیانیه مهم مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی

🇮🇷بیانیه مهم مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی🇮🇷

باسمه تعالی
💢مردم شریف و شهید پرور استان اصفهان به ویژه کشاورزان عزیز ، نجیب و زحمتکش استان

سلام علیکم

🔸همانگونه که مرتبا گزارشات پیگیریها ، جلسات و مکاتبات متعدد نمایندگان شما در خانه ملت و استاندار اصفهان در تهران و مرکز استان در امر تامین آب از طرق مختلف اطلاع رسانی گردیده است لذا به استحضار مردم فهیم و بزرگوار استان اصفهان می رساند مجمع نمایندگان استان اصفهان در دوره دهم به صورت یکپارچه و متحد از ابتدای شروع به کار مجلس دهم اولویت نخست کاری خود را حل مشکلات مربوط به آب به ویژه احیاء زاینده رود گذاشته که انشاء الله به مرور نتایج آن روشن خواهد شد .

🔸متاسفانه در طی دو دهه گذشته به دلیل عدم توجه به حقابه کشاورزان استان اصفهان ، برداشتهای بی رویه در بالادست زاینده رود ، افزایش برداشتهای صنایع و انتقال غیرکارشناسی و خارج از نیاز آب به استان یزد و کاهش بی سابقه نزولات آسمانی به شدت ذخیره آب پشت سد زاینده رود کاهش یافت به نحوی که عملا امکان تامین آب موردنیاز کشاورزان عزیز و متعهد استان وجود نداشته است . این موضوع تا حدی بحرانی است که هم اکنون مسئله جدی مجمع نمایندگان و استاندار تامین آب شرب استان در سال جاری است .

🔸لذا ضمن تاکید مجدد بر کاهش میزان آب انتقال یافته از سرچشمه زاینده رود به یزد و توجه ویژه به حقابه حقابه داران در استان اصفهان و نظارت بر میزان برداشت در بالادست ، با همراهی استاندار محترم تمامی تلاش خود را جهت افزایش ذخیره آب پشت سد زاینده رود از راههای جایگزین و همچنین صرفه جویی صنایع و مردم مصروف می نمائیم .

🔸لذا از عموم عزیزان هم استانی درخواست عنایت و دعای خیر در امر بارشهای الهی را داشته و حال که استاندار و نمایندگان عزم جدی خود را جهت حل ریشه ای این بحران جزم نموده اند ، مردم زمان شناس استان به خصوص کشاورزان ولایتمدار استان اصفهان کما فی السابق در این مسیر با مسئولین استان به ویژه استاندار محترم همکاری و همراهی نموده و از هرگونه تجمعی در تاریخ ۱۸ فروردین ماه که موجب سوء استفاده دشمنان این آب و خاک شود جدا خودداری فرمائید چرا که اینگونه اقدامات به مصلحت کشاورزان عزیز استان نمی باشد . هرچند اطمینان کامل داریم مردم و کشاورزان بابصیرت استان اصفهان که در همه عرصه ها پیشگام بوده اند با درایت از اینگونه اقدامات تبری می جویند .

والسلام علیکم و رحمه ا… و برکاته

با احترام

🔻مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی

📸 yon.ir/YY7kF

🆔 @MajlesEsfahan

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme