خانه » حوزه انتخابیه » بیان مشکلات و ظرفیتهای کشاورزی شهرستان توسط نماینده با حضور مشاور وزیر جهاد کشاورزی

بیان مشکلات و ظرفیتهای کشاورزی شهرستان توسط نماینده با حضور مشاور وزیر جهاد کشاورزی

 

 

سومین جشنواره گل شب بو در بازار بین المللی گل و گیاه سپاهان در درچه با حضور مشاور وزیر جهاد کشاورزی و جمعی از مسئولان افتتاح شد.

نماینده مردم شهرستان خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: در این خجسته روز، افتتاح سومین جشنواره گل شب بو در درچه، شهر نمونه شاهد کشور و در کنار تولیدکنندگان گل و گیاه، صدای پای بهار را نوید می دهد.

سیدمحمدجواد ابطحی افزود: هنوز برخی باور ندارند که درچه و شهرستان خمینی شهر، پایگاه گل شب بو هستند. این درحالی است که درچه با تولید ۱۱ میلیون گل شب بو در سال در کشور رتبه اول را داراست، گلی که همواره در کنار سفره هفت سین هر ایرانی به چشم می آید.

وی با بیان اینکه به خاطر کم آبی باید به سوی کشت گلخانه ای رفت گفت: برای تولیدکنندگان گل و گیاه، تسهیلات مختلفی در نظر گرفته شده و امید است شهرک گلخانه قرتمان به زودی افتتاح شود.

نماینده مردم شهرستان خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: وزارت جهاد کشاورزی و صدا و سیما بیش از پیش باید در فرهنگسازی و ترویج پرورش و استفاده از گل شب بو فعالیت کنند و توانمندی های شهرستان در این زمینه را معرفی کنند و حتی معتقدم با آموزش بیشتر به پرورش دهندگان گل شب بو، امکان صادرات این گل را فراهم سازند. چرا که کشورهای آسیای میانه همانند تاجیکستان، افغانستان و… بازار بسیار خوبی برای ظرفیت های این شهرستان در گل شب بو به شمار رفته و برندسازی در گل شب بو برایمان بسیار مهم است.

ابطحی می گوید: تنباکوی زرد طلایی خمینی شهر کاشته شده ولی خریدار ندارد و من از این بابت بسیار متأسفم. وی اظهار امیدواری کرد با تنوع بخشی گل ها، ظرفیت بازارمان حفظ شده و درآمد صادراتی ایجاد کنند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme