خانه » از نگاه رسانه ها » تصاویر سخنرانی نماینده شهرستان و وزیر بهداشت در ایین افتتاح رسمی بیمارستان ۹ دی منظریه

تصاویر سخنرانی نماینده شهرستان و وزیر بهداشت در ایین افتتاح رسمی بیمارستان ۹ دی منظریه

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، سید محمدجواد ابطحی ظهر امروز در آیین افتتاحیه بیمارستان ۹ دی منظریه خمینی‌شهر اظهار کرد: ۲ هزار و ۳۰۰ شهید این شهر را مزین به نام امام راحل(ره) کرده است و حق مردم است که به آن‌ها خدمت کنیم، خمینی‌شهر، شهر مرجعیت، علما، شهدا و پزشکان است.

وی افزود: در بیمارستان اشرفی اصفهانی خمینی‌شهر انسان سالم هم که می‌رفت بیمار می‌شد و حق مردم بود زودتر به آن رسیدگی شود، باید اشرفی اصفهانی را حفظ کنیم، کمبود تخت داریم و با استانداردها فاصله داریم.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مهاجرپذیری خمینی‌شهر زیاد است و پیش‌بینی می‌شود در سال‌های آینده جمعیت شهر به ۸۰۰ هزار نفر افزایش یابد.

وی ادامه داد: ۶ پایگاه فوریت‌های پزشکی داریم که بر اساس استاندارد هر ۲۰ هزار نفر یک پایگاه کم است و از وزیر می‌خواهیم شرایط افزایش آن را فراهم کند.

آیت‌الله عباس رحیمی امام جمعه خمینی‌شهر نیز در این مراسم اظهار کرد: هر کار خیری که انسان انجام دهد پاداش آن را خواهد گرفت، بعد از ایمان به خدا هیچ کاری بالاتر از سود رساندن به مردم نیست، به خصوص اینکه این خدمت و سود در جهت سلامتی مردم باشد چرا که سلامتی از نعمت‌های خداست.

وی افزود: در نظام اسلامی پس از انقلاب یکی از کارهایی که دنبال شده است سلامت جامعه است، در اوایل انقلاب پزشک به اندازه کافی نداشتیم و برای کوچک‌ترین مسأله و بیماری ملت ما به خارج از کشور می‌رفتند؛ در اوایل انقلاب پزشک‌های هندی، پاکستانی و… در کشور داشتیم که حتی زبان آن‌ها را هم نمی‌دانستیم اما امروز پزشک صادر می‌کنیم.

امام‌جمعه خمینی‌شهر گفت: امروز نه تنها بیماران ما برای درمان به خارج از کشور نمی‌روند بلکه میزبان بیماران خارجی برای درمان در کشور هستیم و این‌ها از افتخارات انقلاب است؛ امروز نیز شهر خمینی‌شهر شاهد افتتاح یک بیمارستان مدرن بود و مردم باید قدر بدانند.

وی عنوان کرد: بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ شهید و ۱۷ شهید مدافع حرم کم نیست که این شهر به انقلاب تقدیم کرده است، یکی از کارهای این شهرستان کارهای خیر است و خیرین این شهر زبانزد هستند؛ خیرین بیمارستان می‌سازند اما تجهیز این بیمارستان‌ها را وزارت خانه در برنامه کارهای خود قرار دهد.

رحیمی بیان داشت: بر سموم باید نظارت دقیق انجام شود، مشاهده می‌کنیم مثل آب‌پاش بر روی سبزی‌ها سم‌پاشی می‌کنند؛ باید نظارت دقیق بهداشتی بر روی همه اجناسی که به سلامت مردم مربوط می‌شوند انجام شود تا به سلامت جامعه آسیبی نرسد؛ اگر بهداشت اسلامی رعایت شود بیماری نخواهیم داشت.

وی تصریح کرد: امروز می‌بینیم که پزشک بیمار را ملزم می‌کند که به فلان رادیولوژی مراجعه کن و آن مرکز نیز هزینه گزافی از بیمار می‌گیرد که باید جلوی این سودجویی‌ها گرفته شود.

کریم سهرابی رئیس بیمارستان ۹ دی منظریه خمینی‌شهر نیز در این مراسم اظهار کرد: شهرستان خمینی‌شهر ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که در برخی فصول تا ۳۵۰ هزار نفر افزایش می‌یابد، در شهرستان با توجه به این جمعیت داشتن ۵ ای سی یو بسیار کم است، بعد از ۲۶ سال بیمارستان به دست ما رسید و ظرف ۱۰۰ روز آماده بهره‌برداری شد که یک رکورد بود.

وی افزود: با راه‌اندازی این بیمارستان ۸ تخت «آی سی یو» اضافه شد، همچنین در شهرستان «ان ای سی یو» نداشتیم که با این بیمارستان اضافه شد؛ همچنین تعداد تخت‌های شهرستان به ۱۷۴ تخت افزایش پیدا کرد.

رئیس بیمارستان ۹ دی منظریه خمینی‌شهر گفت: این بیمارستان حاصل پول نیست حاصل فکر جوانان ما است، در ساخت این بیمارستان همزمان برنامه‌ریزی، خرید و اجرا انجام می‌شد و می‌توان گفت به ازای هر تخت این بیمارستان هزار ساعت کار فکری شبانه‌روزی انجام شده است.

وی عنوان کرد: تجهیزات این بیمارستان را از هیچ کجا نگرفتیم؛ هتلینگ بیمارستان یعنی رضایت مردم و این یعنی رضایت خدا؛ به دنبال افزایش رضایتمندی مردم بودیم.
سهرابی عنوان کرد: اورژانس این بیمارستان برای ۳۰۰ هزار نفر کم است و باید توسعه پیدا کند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme