خانه » از نگاه رسانه ها » تلاش برای حضور جهانی صنعت سنگ ایران؛ راه اندازی انستیتو سنگ ایتالیا در اصفهان

تلاش برای حضور جهانی صنعت سنگ ایران؛ راه اندازی انستیتو سنگ ایتالیا در اصفهان

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان؛ رییس کنفدراسیون سنگ ایتالیا در نشست مشترک کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان،  کنفدراسیون سنگ ایتالیا و  دانشگاه آزاد خمینی شهر گفت: دانشگاه آزاد خمینی شهر از بین ۳۰ واحد دانشگاهی وموسسه علمی بهترین گزینه پیشنهادی برای راه اندازی این انستیتوی آموزشی در اصفهان از مفاد تفاهم نامه همکاری کنفدراسیون سنگ ایتالیا با اتاق بازرگانی اصفهان است.

فلاویو ماربلی افزایش کمی و کیفی اکتشاف ،استخراج و فرآوری صنعت سنگ را از اهداف راه اندازی انستیتو سنگ ایتالیا در اصفهان بیان و تاکید کرد: فعالیت کارگاه های صنعتی ،فضای آموزشی و حضور دانشجویان و استادان دانشگاه مرتبط با صنعت سنگ فرصت مناسبی برای ایجاد انستیتو سنگ ایتالیا در اصفهان است .

وی آموزش نیروی متخصص در اکتشاف،استخراج،فرآوری و بازرگانی را  از بند های مهم تفاهم نامه همکاری کنفدراسیون سنگ ایتالیا و اتاق بازرگانی اصفهان دانست و افزود: فعالان سنگ ایران برای حضور در بازارهای جهانی لازم است دارای استانداردهای بین المللی در زمینه طراحی، برش سنگ و بازاریابی باشند.

دبیر کمیسیون معادن اتاق بازرگانی اصفهان هم در این نشست گفت:اتاق بازرگانی ،دانشگاه آزاد خمینی شهر و فعالان صنعت سنگ سه ضلع مثلث همکاری با کنفدراسیون سنگ ایتالیا آمادگی همکاری را در توسعه و تقویت سنگ ایران دارند.

شهریار شعبانی ایجاد انستیتو آموزش سنگ، مرکز استاندارد و گواهی بازرسی کیفیت، ایجاد تعاملات نمایشگاهی و ایجاد مرکز تعاملات تجاری را از مفاد مهم همکاری کنفدراسیون سنگ ایتالیا با اتاق بازرگانی اصفهان بیان کرد.

رییس دانشگاه آزاد خمینی شهر تاکید کرد:این دانشگاه تلاش دارد که با در اختیار قرار دادن دانشجویان و استادان رشته های ویژه سنگ به عنوان بازوی  علمی و آزمایشگاهی صنعت سنگ استان فعالیت کند.

جعفری نژاد کمبود نیروی متخصص را در صنعت سنگ یکی از چالش های عمده این صنعت برشمرد و گفت:این دانشگاه از مقطع دبستان تا دکترا می تواند نیروی متخصص این بخش را تامین کند و در این زمینه در مدارس سما آشنایی  با این صنعت را آغاز کرده است .

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme