خانه » اخبار مجلس » توهین کواکبیان به مجلس

توهین کواکبیان به مجلس

با اشاره به حواشی و متن مهمانی در منزل سفیر سوئد:
کواکبیان: لاطائلات نگویید/ ابطحی: به مجلس توهین شد/ لاریجانی: نشنیدم
سرویس صحن
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی معتقد است مطالبی که در مورد جشن خانه سفیر سوئد مطرح شده، لاطائلات روزنامه‌های هتاک است.
سه‌شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۲
کواکبیان: لاطائلات نگویید/ ابطحی: به مجلس توهین شد/ لاریجانی: نشنیدم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مصطفی کواکبیان در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه ۲۶ بهمن) مجلس شورای اسلامی با استناد به اصل ۱۱۰ قانون اساسی طی اخطاری در پاسخ به تذکر ابطحی نماینده مردم خمینی شهر درخصوص شرکت دو وزیر در جشن خانه سفیر سوئد گفت: خداوند در قرآن می فرماید: ” اجتَنِبُوا کَثِیراً مِنَ الظَّنِّ اِنَّ بَعضَ الظَّنِّ اِثمٌ”، اما یکی از نمایندگان یک مشت لاطائلات که در روزنامه های هتاک و بدون بررسی منتشر شده را در صحن مطرح کردند در حالی که رادیو امروز در بخش خبری ساعت ۱۴ آن را تکذیب کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس ادامه داد: ماجرا از این قرار است که بخش خصوصی جلسه ای با مقامات سفارتخانه سوئد در خصوص برخی قراردادها داشته که اصل این قراردادها به امضای رئیس جمهور رسیده است. ضمن آنکه آنها یک مراسم ملی داشتند، اما این نماینده محترم به حضور دو وزیر در این مراسم اشاره کرده اند.

وی خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نباید از این مسئله به راحتی بگذریم چرا که ممکن است در پشت پرده مسائلی باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر واقعا مقام معظم رهبری به شورای عالی امنیت ملی ماموریت داده و گفته می شود کشور سوئد در ایران خوشنام هست، چرا به وزیر امور خارجه که اصلا در این مراسم نبوده است، توهین می شود؟ و اگر این وزیر و دیگر وزرا قابل اعتماد نیستند، خب بگویید مقابله کنیم.

ابطحی: آقای کواکبیان به مجلس توهین کرد

همچنین در ادامه ابطحی با بیان اینکه اخطار نماینده تهران درخصوص تذکر وی به حضور وزرا در خانه سفیر سوئد ارتباطی با اصل ۱۱۰ قانون اساسی ندارد، گفت: متاسفانه ایشان از کلمه لاطائلات استفاده کردند که این توهین به مجلس است، اما رئیس محترم مجلس موضعی نگرفتند.

نماینده مردم خمینی شهر ادامه داد: آقای کواکبیان ما را متهم به گفتن لاطائلات کردند در حالی که خبر این ماجرا در همه رسانه ها و عکس های حضور در مراسم حرام پخش شده و موجود است. حالا باید گفت چه کسی لاطائلات می گوید، اینجانب یا کسی که باید دست از قصور بردارد.

وی با بیان اینکه جلسه بخش خصوصی با سفیر سوئد چه ارتباطی با وزرا دارد؟ از رئیس مجلس خواست تا به مصطفی کواکبیان تذکر جدی دهد چرا که معتقد است او برای چندمین بار اقدام به بیان تذکراتی در این باره کرده است.

لاریجانی: ۲ درصد حرف‌های آقای کواکبیان را متوجه می‌شدم

بنابر این گزارش رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر ابطحی گفت: صدای آقای کواکبیان آنقدر بلند بود که فقط دو درصد از حرف های او را می شنیدم. در واقع مشکل این بود که من متوجه صحبت هایش نمی شدم./

۲ دیدگاه

  1. اقای کواکبیان یا تفهمیدی یا نخواستی بفمی که چرا رهبر در اکثر سخنرانیها در باره فتنه میگوید ازادی محصورین نه به گفته مزدورانی چون تست ونه هیچ کس دیگر این جنایتکاران یا باید دادگاهی بشوند برای مشارکت در قتل ۱۵ نفر شروع تحریمها یا مردم خود این جکم الهی را اجرا خواهند کرد فریب متانت مردم را نخورید مرگ بر ضد ولایت فقیه

  2. تا جایی که می دانیم از آسمان وحی آمد خانمها حجاب داشته باشند و فورا اجرا شد ولی دولت مدعی اغتدال کشف حجاب و رقص در ورزشگاه آزادی را برای خانمها تدارک می بیند جا دارد به شکل اصولی لیبرال منشی مدعیان اعتدال در دولت بلکه شخص رییس دولت را به چالش بکشید حتی استیضاح

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme