خانه » از نگاه رسانه ها » جاسوسانی در اندازه زنبورعسل که دیوارهای بتُنی را در می‌نوردند عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است دیوارکشی مرزی ترکیه بازگشت به عقب بوده و تأثیری در ایجاد امنیت برای این کشور ندارد.

جاسوسانی در اندازه زنبورعسل که دیوارهای بتُنی را در می‌نوردند عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است دیوارکشی مرزی ترکیه بازگشت به عقب بوده و تأثیری در ایجاد امنیت برای این کشور ندارد.

سیدمحمدجواد ابطحی درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به ساخت نیمی از دیوار مرزی که ترکیه به دور مرزهای خود با ایران، عراق و سوریه می کشد، گفت: درست در دورانی که شعار دهکده جهانی داده شده، در عصر ارتباطات هستیم، انفجار اطلاعات باعث درنوردیده شدن مرزها شده و تعامل اقتصادی و تجاری به نحوی است که خیلی از کشورها با یکدیگر روابط دوستانه برقرار کرده اند، این دیوارکشی ها بازگشت به عقب است.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس یادآور شد: مخصوصا دیوارکشی ازسوی کشوری مثل ترکیه که هم داعیه دار خلافت عثمانی بوده و هم تمایل دارد تا به اروپا بپیوندد موضوع عجیبی بوده و این جداسازی میان مرزها پیام خوبی ندارد.

وی با بیان اینکه در دنیایی که در جغرافیای آن مرزها بی معنی شده اند، دیوارکشی بی فایده است، افزود: امروز راه های زیادی برای کسانی وجود دارد که بخواهند از مرزها عبور کنند حتی جاسوس ها امروز به اندازه زنبور عسل درآمده اند که عبور از دیوارهای بتونی کاری برایشان ندارد.

ابطحی در ادامه ایران را کشوری امن تر از ترکیه توصیف کرد و اظهار داشت: دیوارکشی فقط کار را برای تروریست هایی که قصد تردد دارند اندکی سخت تر می کند اما باز هم این نتیجه قطعی نیست و نمی توان این تحلیل را داشت که دیوار مرزی مانع تردد غیرقانونی می شود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه بحث دیوارکشی از آمریکا و در رابطه با مرزهای مکزیک آغاز شد، خاطرنشان کرد: ممکن است در پس دیوارکشی مرزها توافقات پنهانی میان کشورها وجود داشته باشد که در آینده رونمایی خواهد شد لذا این دیوارکشی ها صرفا مخصوص ترکیه نیست و باید هوشیار باشیم و تحرکات را مد نظر قرار دهیم./

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme