خانه » چند رسانه ای » عکس » تصاویر برگزیده » جلسه شورای اداری شهرستان با حضور نماینده مردم شهرستان خمینی‌_شهر در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان شهرستان صبح امروز در محل امامزاده سید محمد برگزار گردید

جلسه شورای اداری شهرستان با حضور نماینده مردم شهرستان خمینی‌_شهر در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان شهرستان صبح امروز در محل امامزاده سید محمد برگزار گردید

جلسه شورای اداری شهرستان با حضور #نماینده مردم شهرستان #خمینی‌_شهر در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان شهرستان صبح امروز در محل امامزاده سید محمد برگزار گردید

جلسه شورای اداری شهرستان خمینی شهر با حضور فرماندار،امام جمعه،نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی،معاونین فرمانداری،بخشدارمرکزی و اعضای شورای اداری شهرستان در آستان مقدس امامزاده سیدمحمد(ع) برگزار شد.

فرماندار در ابتدا ضمن عرض تسلیت درپی فوت جمعی از هموطنان در سیل اخیر در کشور ، خیرمقدم به حاضرین در جلسه ، تبریک ماه رجب ، اعیادی که گذشته و همچنین عرض تبربک بمناسبت فرا رسیدن نوروز ۱۳۹۸ به همه اعضای شورای اداری شهرستان طی سخنانی گفت: باتوجه به نامگذاری امسال توسط حضرت آیت اله خامنه ای رهبرمعظم انقلاب بنام سال رونق تولیدو فرمایشات ایشان که عنوان داشتندسالی که گذشت،ملّت ایران به معنی واقعی خوش درخشید.دشمنان نقشه‌هاکشیده بودند،نقشه‌هاداشتندبرای ملّت ایران. صلابت ملّت وبصیرت ملّت وهمّ توجوانان،نقشه‌های دشمنان راخنثی کردوامسال نیزمسئولین محترم بایدتلاش نمایندباهمدلی وتعامل خصوصاًبین دستگاههاوتسهیل نمودن بروکراسی اداری، تولیددرشهرستان رونق پیداکند.

ایشان بیان نمود: لازم است اشاره داشته باشم به منویات حضرت آقا در خصوص گام دوم انقلاب و بکارگیری تمام پتانسیل ها و همچنین حمایت از جوانان وطبق مطالبه حضرت آقا چهل سال از انقلاب را پشت سر گذاشتیم و باید در ادامه با برنامه ریزی و بدون آزمون وخطا محکم و پر قدرت اهداف را پیش ببریم و ازکشورهای اروپایی در مباحث علم وفناوری یاد گرفتن عیب نیست اما شاگرد ماندن عیب است وخودمان باید در تمام عرصه ها خودکفا شویم.

ایشان در ادامه گفت:لازم میدانم تشکر و قدردانی کنم از زحمات کلیه روسای ادارات،اعضای شورای تأمین و کارکنان دستگاه ها در خصوص تعامل و همکاری و اقدامات انجام شده در طول سال گذشته و خصوصاً اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا، شهرداران ،دهیاران ،دستگاه های انتظامی،امنیتی ، خدماتی ،امدادی و بهداشتی و دیگر دستگاه های شهرستان وهمچنین تشکر ویژه از اعضای محترم ستاد اسکان مسافران نوروزی شهرستان و کمیته های ذیل آن وعوامل برگزاری جشنواره ها، یادواره ها ودیگر مراسماتی که در شهرستان برگزار گردیده تشکر نمود.

فرماندار عنوان کرد: در سال ۱۳۹۷ سالی که گذشت ۳ برنامه کلان در سطح شهرستان برنامه ریزی گردید که عبارت بودند از:

۱-  اطلس جغرافیایی و جمعیتی شهرستان:

که خوشبختانه با موفقیت به پایان رسیدو اقدامات خوبی در خصوص اخذ مجوز شاط و ثبت آن انجام گردیده و مباحث محله محور نیز در آن دیده شده و با توجه به اطلاعات و سرانه هایی که از آن استخراج گردید ،اقداماتی در خصوص مجمع سلامت،اورژانس اجتماعی،کتابخانه ها ، شناسایی نخبگان در حوزه های مختلف اقدام و در دست اقدام می باشد.

۲- افق ۱۴۰۴ بهداشت و درمان:

که طی جلسات متعدد و با همکاری عزیزان در مدیریت شبکه بهداشت و مجتمع بیمارستانی شهرستان افق ۱۴۰۴ شهرستان با هدف نظام ارجاع پیگیری و فلوچارت آن تهیه گردیدکه از نتایج آن میتوان به خدمت رسانی در سطح شهرستان بصورت متوازن اشاره نمود.

             ۳ – اطلس فرهنگی اجتماعی شهرستان:

اقداماتی در این خصوص انجام شد ولی متاسفانه انتظاراتی که داشتیم برآورده نشد و قطعا یکی از یرنامه هایی است که در دستور کار امسال بصورت جدی قرار خواهد گرفت.

از دیگر برنامه هایی که امسال مدنظر می باشد افق ۱۴۰۴ آموزش و پرورش شهرستان است که یکی از مصوبات آخرین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بود که انشاءا… در سال۱۳۹۸ به ثمر خواهد نشست. که از جمله اهداف آن میتوان به برنامه ریزی در خصوص ساماندهی ،نوسازی و بهسازی مدارس دارای بافت فرسوده،ارتقای نظام آموزشی،تشکیل مجمع خیرین مدرسه ساز که فلوچارت آن را در اسرع وقت با مدیر آموزش و پرورش و همفکری و هم افزایی خبرگان آن دستگاه مورد بررسی قرار می گیرد.

–        بودجه :

در خصوص تخصیص بودجه به دستگاه ها مهمترین خواسته و تاکید در خصوص تکمیل طرح های نیم تمام بود که پس از بررسی گزارش آن نیز تهیه خواهد شد.

–        مدیریت آب شرب:

در این خصوص ضمن تشکر از دستگاه های مربوطه بر اساس زوم بندی تعدادی از چاه ها بعنوان پشتیبان در نظر گرفته شد که خوشبختانه قطعی آب صورت نگرفت ولی بعضا فشار آب کم مشاهده میگردید که طبیعی بود.

–        مدیریت آب کشاورزی:

پس از پیگیری ها و جلسات مستمر با مسئولین و کشاورزان شهرستان و مقامات استان اعتباری با مبلغ ۵/۱ میلیارد تومان در قالب آبیاری بصورت سیار جهت زنده نگه داشتن درختان جذب و توزیع گردید.

همچنین پیگیری های زیادی در خصوص رها سازی آب و تلاش در جذب سهم شهرستان انجام گرفت که میزان ۵/۹۲ درصد آبیاریباغات را داشتیم و جذب اعتبار و پرداخت حق آبهنیز صورت پذیرفت.

طبق تبصره ۱۹ برون سپاری که سازمان برنامه و بودجه در دستور کار قرار داده بود اقدامات مثبتی در زمینه پیگیری و ارائه طرح های نیمه تمام ادارات با مشارکت بخش خصوصی صورت پذیرفت.

–        حوزه های عمرانی و خدماتی:

از اقداماتی که در این حوزهانجام گرفت اجرای طرح ها و تخصیص بودجه که با حضور مسئولین پیگیری شد.

همچنین اقدام در خصوص افزایش و تخصیص قیر از طریق ستاد بازآفرینی شهری ومسئولین کشوری نیز در دستور کار قرار گرفت که ضمن تشکیل جلسات اولویت بندی های لازم در این زمینه صورت پذیرفت.

پروژه ۲ پل غیرهمسطح : پل اتصال کمربندی جدید به قدیم که بحمدلله به پایان رسید و پل ورودی برق و الکترونیک بود که پیمانکار این پروژه نیز شروع به کار نموده است.

درحوزه عمرانی نیز میتوان به پروژه رینگ چهارم- ورودی شهرها(درچه- دانشگاه صنعتی)-المان ها و طرحهایی که پیش بینی شده- پیگیری درخصوص مترو خمینی شهر به اصفهان- افتتاح منبع ۵۰۰۰ مترمکعبی- افتتاح پارک ها وفضاهای سبز به همت شهرداران محترم- ساماندهی ورودوخروج شهرک حمل ونقل وپیگیری درخصوص حل مشکل سندهاو کلنگ زنی پارک درچه اشاره نمود.

·       آزاد سازی خیابان هایی که توسط شهرداران محترم صورت گرفته و خواهد گرفت جای تقدیر و تشکر دارد.

–        حوزه اجتماعی:

·        کسب رتبه برتر کشوری توسط کتابخانه علی ابن ابیطالب جوی آباد – هم افزایی در خصوص برنامه های محرم توسط دستگاه های مربوطه با همکاری هیات های مذهبی شهرستان – کلنگ زنی کانون پرورش فکری کودکان جوی آباد- تکمیل کتابخانه علی ابن ابیطالب با همکاری شهردار و اعضای محترم شورای اسلامی شهر–مراسم اعتکاف – شناسایی نخبگان-پیگیری در خصوص ایجاد و جذب بودجه دفتر تسهیلگری –پیگیری در خصوص جذب اعتبار در زمینه جمع آوری متکدیان

–        حوزه کشاورزی :

·       حمایت و پشتیبانی از پایانه بین المللی گل و گیاه سپاهان

·       واگذاری زمین های کشاورزی قرطمان در سه فاز A,B,C

·        واگذاری فاز  Bاز ابتدای سال در قالب ۱۸ گلخانه بارویکرد صادرات و محصولات کشاورزی (سیفی جات)به فارغ التحصیلان رشته کشاورزی به متراژ۱۸ هکتار صورت گرفت.

·       فازA با تشکیل چندین جلسه مقرر گردید اتحادیه تولید کنندگان کشاورزی در قالب یکپارچه و احداث گلخانه عظیم به رورش کنسرسیوم در مساحتی بالغ۱۴ هکتار اقدام نماید.

·       همچنین در خصوص واگذاری فازC پس از مرتفع شدن مشکل آب موارد پیگیری خواهد شد.

مسلم زاده در ادامه بیان داشت: شهرستان خمینی شهر دارای ۴۰۰ واحد گلخانه ای می باشد که ۳۰۰ واحد آن در سالی که گذشت با تولید ۱۲ میلیون گل شب بو و ۱۲ میلیون گل فصلی نشاعی ارزش افزوده ای بالغ بر ۶۵ میلیارد تومان را برای شهرستان به ارمغان داشته است همچنین مساحت گلخانه ای قرطمان نیز ۸۰ هکتار بر آورد شده است.

 ایشان گفت:در زمینه عرضه گل شب بو با تفاهم نامه ای که با شهرداری اصفهان منعقد گردید و در کنار آن شهرداری های مشهد- شیراز- کرمان- تبریز- همدان و شهرداری های شهرستان های استان و آستان قدس رضوی توانستیم ضمن دسترسی بیشتر و افزایش عرضه در بازارهای داخلی انشا الله در سال جدید شاهد رویکرد صادرات باشیم.

وی در ادامه گفت: مجموعه توضیحات فوق انشاالله بصورت طرح جامع و مطالعاتی در حوزه کشاورزی آماده و استخراج می گردد تا شاهد افتتاح دهکده گل و گیاه شهرستان و مثبت ملی آن باشیم.

–        حوزه صنعت :

·       در سال جدید و در راستای اجرایی نمودن شعار سال میطلبد زمان و وقت بیشتری را بگزاریم خصوصا در جهت حمایت و پشتیبانی از واحدهای حوله بافی که شهرستان خمینی شهر پتانسیل ها و ظرفیت های بسیار زیادی رادر این زمینه  دارا می باشد.

·       توسعه وجذب ظرفیت های گردشگری وبرنامه ریزی در خصوص عملیاتی نمودن طرح های مختلف در این خصوص در سال ۱۳۹۸

·       حمایت از مشاغل خانگی که جا دارد تشکر داشته باشم  از اداره میراث فرهنگی  و سپاه و سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری جهتحمایت و برپایی نمایشگاه در این زمینه

·       تثبیت و بهبود محیط کسب و کار و بازارها

–        حوزه بهداشت و درمان :

·       برگزاری و تشکیل اولین جلسه مجمع سلامت شهرستان

·       تجمیع بیمارستان های شهرستان به یک مدیریت واحد

·       جا نمایی و افتتاح پد هلکوپتر که در استان منحصر به فرد می باشد

·       تهیه اپلیکیشن “سلامت یار” در زمینه معرفی مراکز خدمات درمانی شهرستان که آن هم منحصر به فرد بوده و جا دارد تشکر ویژه داشته باشم از مدیریت و پرسنل محترم شبکه بهداشت و درمان

·       افتتاح اولین پایگاه اورژانس اجتماعی و تشکر از مدیریت و پرسنل محترم اداره بهزیستی شهرستان

–        در زمینه تنظیم بازار و مبارزه با احتکار و قاچاق کالاانبارهای زیادی شناسایی و با عوامل آن برخورد گردید که جا دارد از زحمات عزیزانمان که در این زمینه همکاری نمودند تشکر نمایم.

·       مهمترین مبحثی که امسال اتفاق خواهد افتاد برگزاری  انتخابات در اسفندماه  می باشدکه می طلبد کلیه دستگاه ها با فرمانداری همکاری لازم در زمینه های مختلف داشته باشند.

همچنین حضور و مشارکت حداکثری- اتحاد و همبستگی و پرهیز از هرگونه جنجال و تخریب بداخلاقی مورد تاکید می باشد.

ایشان گفت: جا دارد اشاره ای داشته باشم به دیدارهای  چهره به چهره مسئولین با مردم که در ۴۸ مسجد با حضور بنده و مسئولین شهرستان صورت گرفت و خوشبختانه مردم بعنوان ولی نعمت ما از این برنامه بسیار استقبال نمودند.

فرماندارهمچنین حضور مسئولین ادارات در سه نماز جمعه شهرستان طی تقویمی که آماده شده بود و ارسال گردید و جای تقدیر و تشکر دارد از کلیه مسئولینی که بهمراه کارشناسان خود حضور بهم رساندند تشکر نمود.

وی گفت: استقرار میز خدمت در ادارات که مورد ارزیابی قرار گرفت و در استان نیز در این زمینه رتبه اول را کسب نمودیم و در امسال نیز ادامه خواهد داشت.

در ایام پایانی سال ۱۳۹۷ و تعطیلات  نوروز ۲۹۰ تن سیب و پرتقال دولتی در ۱۰ نقطه شهرستان عرضه گردید که در بین شهرستان های استان نیز رتبه دوم پس از اصفهان از لحاظ جذب و توزیع را داشتیم.

همچنین در مدت۶ روز توزیع ۱۲ تن گوشت منجمد و همچنین گوشت گرم و شکر جهت رفاه مردم را در شهرستان داشتیم.

در سالی که گذشت شاهد حضور مسئولین استانی و کشوری  جهت پیگیری و رسیدگی به امور در شهرستان بودیم که لازم میدانم اشاره ای داشته باشم به حضور:

–        ۴ مرتبه حضور استاندار سابق استان جناب آقای دکتر مهرعلیزاده در شهرستان

–        ۱ مرتبه حضور استاندار اصفهان جناب دکتر رضایی

–        حضور وزیر محترم جهاد کشاورزی جناب آقای مهندس حجتی در شهرستان

–        حضور معاونت محترم وزیر کشور جناب آقای دکتر جمالی نژاد

–        جناب آقای دکتر اکبری مدیرکل راه و ابنیه فنی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور

–        حضورجناب آقای دکتر اکبری رئیس سازمان برنامه و بودجه

–        حضورجناب آقای مهندس عشایری معاون محترم وزیر راه و شهرسازی

–        حضور معاونت سابق استاندار جناب آقای دکتر شجاعی۲ مرتبه در شهرستان

–        حضورمعاون استاندار جناب آقای مهندس غلامی ۲ مرتبه

–        حضور معاونت سابق سیاسی استاندارجناب آقای دکتر طباطبایی۲ مرتبه

–        سایر مسئولین

–        اعتقاد داریم شهرستان خمینی شهر از لحاظ پتانسیل وظرفیتها(شهدا – علما- روحانیون- دانشمندان- ورزشکاران ،مکان های دیدنی و تاریخی و…)بسیار غنی می باشد که باید بیش از پیش مورد توجه اذهان عمومی قرار گیرد که بیش از بخش مستقیم و مستند داشته ایم که برخی از آنها عبارتند از:مراسمات محرم و صفر وعزداری و سخنرانی ها در این ماهها- برنامه مسابقات قرآنی کشوری نزاجا-سلسله نشست های مادرانه-پخش مستقیم دعای ندبه و سخنرانی-ویژه برنامه چهلمین سالگردپیروزی انقلاب اسلامی-پخش مستقیم برنامه های جشنوارهگل شب بو-پاییزه وسایربرنامه ها در شهرستان بوده است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme