خانه » چند رسانه ای » عکس » تصاویر برگزیده » جناب آقای سید محمد جواد ابطحی نماینده شهرستان خمینی شهر سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه

جناب آقای سید محمد جواد ابطحی نماینده شهرستان خمینی شهر سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه

۲ دیدگاه

 1. بسمه تعالی
  خدایا تو دانا و تواناترین شاهد ها هستی پس گواه باش که من گفتم تا در روز قیامت بر من نهیب نزنی که چرا فریاد نزدی و مطالبه ی حقت را نکردی یا ارحم الرحمین!

  مجمع نمایندگان محترم استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی
  با اهدای درود و سلام
  با احترام ،به استحضار می رساند ؛ اینجانبان کارکنان قراردادی کلیه پردیس های دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور در آستانه طرح لایحه اصلاح قانون جدید خدمات کشوری و پیش بینی امکان تصویب هر طرح و لایحه مبنی بر افزایش حقوق و تبدیل وضعیت و… در لایحه مذکور ، ضمن اعلام همبستگی ، دراین بیانیه که در راستای پیاده سازی نظام سلامت اداری و عدالت محوری و به منظور حل مشکلات ، رفع تبعیض ها وچالشهای موجود در قوانین اداری و استخدامی و ایجاد انگیزه بیشتر برای کارکنان وحضور حداکثری در مشارکتهای سیاسی است ، نقطه نظرات کارشناسی و مطالبات کارکنان قراردادی دانشگاه فرهنگیان کشور را به شرح ذیل با محوریت تبدیل وضعیت کارکنان ، به منظور مساعدت حضرتعالی و صدور مصوبات لازم تقدیم می داریم :
  نظرات کارشناسی:
  الف- جذب نیرو از طریق آزمون های استخدامی عمومی بیشتر منجر به قبولی واستخدام فارغ التحصیلان جدید دانشگاهها بواسطه حضور ذهن و تسلط بیشتر در مفاد درسی میگردد .حتی با فرض اعمال امتیازی تحت عنوان مدت سنوات خدمت و سابقه در نمره قبل و یا بعد آزمون ، بنا به تجربه و واقعیات امر و به دور از انصاف ،تاثیر موثری در نتیجه و قبولی کارکنان شاغل نخواهد داشت از اینرو ضمن اشغال پست های سازمانی توسط فارغ التحصیلان جدید دانشگاهها دیگر مجال و امیدی به استخدام نیروهای باتجربه و با سابقه و بلاتکلیف قراردادی نخواهد بود .در آزمون های استخدامی اخیر نیز در مواردی هم بین عناوین شغلی و رشته های تحصیلی مربوطه و مواد آزمون ارتباط منطقی ومنصفانه ای وجود ندارد و برخی رشته های مرتبط از شمول آن شغل محروم میگردند و یا مواد درسی با رشته شغل همخوانی ندارد و سازمان امور اداری و استخدامی در این خصوص غیر کارشناسی عمل می نماید. مع الوصف صرف ازمونهای استخدامی ملاک جامع و منصفانه ای برای استخدام نیرو در مقابل تجربه و اثر بخشی کارکنان با سابقه بالا نخواهد بود.
  از آنجائیکه حقوق ومزایای کارکنان قراردادی کار معین دولتی از محل اعتبارات جاری دستگاه اجرایی پرداخت می گردد و بار مالی و مشکلات متعدد برای دستگاه ایجاد می نماید ؛در صورت تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی دولت ،جابه جایی حقوق ومزایا ی آن ها به فصل ۱۹ امکان پذیر می باشد و موجب رفع مشکل مالی دستگاه بوده و از این بابت بار مالی به دانشگاه تحمیل نمی نماید.لذا تدوین راهکار برای تبدیل وضعیت استخدامی کارکنان قراردادی به پیمانی با توجه به نیاز دولت به خدمات کارکنان قراردادی و سوابق خدمتی بالا؛ ضمن نظام مند شدن امور، موجب دلگرمی ایشان و تامین سلامت اداری می گردد.
  ب- در شرایط نابرابر ،غیر منصفانه حجم عمده امور مختلف دستگاهها بدون اختصاص پست و ردیف سازمانی(طبقه بندی مشاغل) !بر دوش نیروهای قراردادی سپرده شده است؛ لذا در مقایسه با کارکنان پیمانی و رسمی از بسیاری حقوق، همچون حق عائله مندی،احتساب مدارک تحصیلی ،امتیازات مربوط به مناطق کمتر توسعه یافته،امکان بهره مندی از ارتقاء رتبه و طبقه،انتصاب بعنوان پستهای مدیریتی،بهره مندی از فوق العاده ها و پاداش های قانونی و…بی بهره می باشند.
  ج- نیروهای قراردادی دولت در یک دوگانگی مظلومانه، گاهی کارمند دولت و گاهی به عنوان کارگر قراردادی مورد خطاب قرار می گیرند. به عنوان مثال در پرداخت پاداش های آخر سال که برای قراردادهای کارگری طبق قانون کار دو برابر حقوق پایه دریافتی می باشد، نیروهای قراردادی کارمند معرفی می گردند و در زمان افزایش حقوق و مزایا که می بایست هم پای سایر نیروها افزایش یابند به عنوان کارگر شناخته می شوند و از این بابت اختلاف دریافتی نیروهای قراردادی با سایر پرسنل بسیار زیاد می باشد. طبق ماده ۷ قانون مدیریت خدمات کشوری و فصل ۱۰ همان قانون که با عبارت نظام پرداخت کارمندان دستگاه اجرایی آغاز میگردد، صراحتا نیروهای قراردادی کارمند دولت تلقی می شوند . از طرفی دیوان محترم عدالت اداری نیز در رای عمومی شماره۳۱(هـ ۱۱۷/۹۵) مورخ ۰۴/۰۲/۱۳۹۵ قراردادی های کار معین را مشمول قانون کار ندانسته و خارج از مقررات قانون کار می داند و این نشان دهنده شمولیت قانون مدیریت خدمات کشوری برای نیروهای قراردادی دولتی است. به منظور جلوگیری از اعمال سلیقه دستگاه و یرخوردهای دوگانه ضروریست درقراردادهای نیروهای قراردادی دستگاهها ضمن تفکیک نوع قرارداد های دولتی و کارگری و مطابقت محتوای قراردادها،کلیه پرداختها و حقوق مکتسبه نیز با مواد مربوط در قانون خدمات کشوری منطبق باشد.و نظارت کافی و مستمر از سوی دیوان محاسبات معمول گردد.
  د-با توجه به اینکه بسیاری از امور مربوط به حقوق و مزایا ، رفاهیات و اموراداری و پرسنلی توسط نیروهای رسمی به صورت سلیقه ای و نبود چهارچوب قانونی اتخاذ تصمیم می گردد لذا عمده تصمیمات به نفع کارکنان رسمی و به ضرر نیروهای قراردادی می باشد.و این موضوع باعث بی انگیزه گی و نارضایتی کارکنان قراردادی دستگاهها شده است.
  و-با توجه به اقدامات غیر قانونی و تحمیل شرایط غیر منصفانه قراردادهای کاری و بدون پشتوانه قانونی برخی از پیمانکاران با نیروهای شرکتی و عدم حمایت و نظارت مسولان دستگاههای اجرایی و برخورد های سلیقه ای ایشان ،منجر به تضییع حقوق و امنیت شغلی این گروه از پرسنل و خانواده های ایشان شده است.
  درخواست ها:
  با عنایت به موارد فوق الذکر و همچنین تبدیل وضعیتهای صورت گرفته برای بسیاری از افراد و دستگاهها در ادوار مختلف و همچنین به منظور مساعدت به خانواده بزرگ قراردادی ها ی کشور از حضرتعالی تقاضا می گردد پیگیری بفرمایید تا با هماهنگی با نمایندگان محترم مجلس برای امور ذیل مساعدت فرمایند:
  ۱- تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی دولت به پیمانی و رسمی با امعان نظر در میزان سنوات ،تجربیات ،مدارک تحصیلی و سایر موارد.
  ۲- احتساب مدارک تحصیلی ، حق عائله مندی،امتیازات مربوط به مناطق کمتر توسعه یافته،امکان بهره مندی از ارتقاء رتبه و طبقه،انتصاب بعنوان پستهای مدیریتی،بهره مندی از فوق العاده ها و پاداش های قانونی برای نیروهای قراردادی دولت مشابه نیروهای رسمی و پیمانی
  ۳- امکان انتقال و ماموریت برای کارکنان قراردادی همانند نیروهای پیمانی و رسمی بین دستگاهها با کلیه آثار حقوقی مشابه امکان پذیر باشد.
  ۴-ضمن ساماندهی و” تبدیل وضعیت” نیروهای شرکتی به قراردادی ، دستورالعمل اجرایی شدن طرح طبقه بندی مشاغل و افزایش حقوق و رفاهیات برای ایشان در دستگاهها بطور کامل اجرایی و پیاده سازی گردد.
  با سپاس فراوان و آرزوی موفقیت بیش از پیش برای حضراتعالی و همکاران محترم،مساعدت حضراتعالی مزید امتنان خواهد بود.
  ضمن تقدیر وتشکر از همراهی و مساعدت نمایندگان محترم استان به استحضار می رساند مشابه این نامه از طریق همکاران قراردادی به دفاتر نمایندگان محترم استانها ارسال می گردد.

  با تشکر
  نیروهای قراردادی دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور
  رونوشت :
  جناب آقای دکتر حاجی نماینده محترم مردم شاهین شهر وبرخوار ومیمه درمجلس شورای اسلامی
  جناب آقای ابطحی نماینده محترم مردم خمینی شهر درمجلس شورای اسلامی
  جناب آقای کامران نماینده محترم مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی
  سرکار خانم محمودی نماینده محترم مردم شهرضا وسمیرم

 2. سیمین کارشناس

  بسمه تعالی
  نمایندگان کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی دوره دهم
  سلام علیکم
  ابتدای عرایضمان را به کلام و فراز بلندی از سخنان رهبرمعظم انقلاب آراسته می کنیم که فرمود. ((جوان باید مبارزه با فقر و ایجاد رفاه عمومى را جزو مطالبات خود بداند))امام خامنه ای(ره) و عنایت توجه ویژه نمایندگان مجلس شورای اسلامی دوره دهم و علی الخصوص نمایندگان محترم کمیسون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ،درخصوص حذف شرکتهای خدماتی تامین نیروی انسانی که در سازمانهای تحت نظارت دولت (با واسطه یا بدون واسطه) مشغول به کار می باشند. که با این جواب مواجه می شوندکه آب وفاضلاب شرکتی است خصوصی(۴۹درصد سهام دولتی و۵۱درصد خصوصی) وتحقق این امر به دستور وزیر نیرو به مدیریت عامل شرکتهای مادر تخصصی واگذار شده است ولی متاسفانه در ادامه اجرای مصوبه‌های پیشین ساز و کاری قانونی برای تعیین تکلیف نیروهای شرکتی آب وفاضلاب شهری پیش بینی نشده است. و طبق بخشنامه مجلس شورای اسلامی و وزارت نیرو و شرکت های تابعه آن می توانند با آن دسته از نیروهای شرکتی که در حوزه فعالیت های اصلی و تخصصی و خدمات پشتیبانی و اداری (تامین نیرو) که قبل از سال ۱۳۸۸ مشغول به کار شده اند، با رعایت ماده (۱۰) ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۰ کل کشور و تبصره الحاقی آن، به صورت قرارداد کار معین (مشخص) انعقاد و یا تمدید قرارداد کنند ولی باز هم شاهد هیچ تحولی از مجلس به وزارت نیرو نبودیم. و بایستی شرکت آب وفاضلاب کشور به صورت مستقیم با نیروی انسانی قراردادمستقیم منعقد نموده و نسبت به تبدیل وضعیت نیروهای های تامین نیرو اقدام لازم را انجام میدادند ولی این امر به تحقق نرسیده و از نمایندگان مجلس تقاضای عاجزانه داریم نسبت به تصویب لایحه برای عقد قرارداد با نیروهای تامین نیرو دارای ۵ سال سابقه با مدرک کارشناسی را خواستاریم.
  مواردی هستند که به عرض نمایندگان مجلس میرسانیم
  ۱-تقاضا داریم نسبت به بخشنامه وزارت نیرو که از مورخ۳۱/۰۲/۸۸ می باشد به روزرسانی شده و به تاریخ ۳۱/۰۲/۹۲ اصلاح شود.
  ۲- تقاضا داریم نسبت به یکسان سازی حقوق طبق بند ۱۰ ماده ۶۸ قانون خدمات کشوری توسط دولت و وزارت خانه ها با شرکتهای تخصصی زیر محموعه وزارت نیرو با سازو کاری عملی جامه عمل بپوشانید.
  ۳-در بخش دهم قانون بودجه ۹۵ (تغییرات متفرقه) و در بند شماره ۶۱ آمده است:
  وزارت نیرو (شرکت توانیر) نسبت به همسان سازی پرداختی ماهانه اپراتورهای پست های انتقال و فوق توزیع سراسر کشور با سایر کارکنان پیمانی و رسمی اقدام نماید .و آیا این بخشنامه شامل نیروهای همانند آّب وفاضلاب نمی باشد که در سخت ترین شرایط کنونی جامعه که بحران آب هست دست وپنجه نرم میکنند تا به مردم آب سالم تحویل دهند.
  ۴- خیلی از همکاران بنده سن بالای ۳۵ سال دارند و نمیتوانند در هیچ آزمون استخدامی سایر وزارت خانه و موسسات شرکت نمی آیند فلذا باید در این خصوص کاری انجام شود
  ۵-تبدیل وضعیت نیروهای انسانی وزارت نیرو(شرکتی تامین نیرو) موضوع بند۳-۴-۱-۵ دستور العمل نیاز سنجی و ساماندهی و تامین منابع انسانی شرکتهای وابسته تحت هر عنوانین ممنون و فقط حداکثر ۱۰ درصد پست های سازمانی بلاتصدی خود را تا سقف ۲۰ درصد از کل مجوز استخدامی سالیانه از بین نیروهای انسانی شاغل در شرکت تامین نیروی انسانی که احراز شغل پست سازمانی و دارا بودن ۵ سال سابقه کاری مشروط به پرداخت حق بیمه مورد تایید و رضایت مدیران ستادی هر استان و شرکت مادر تخصصی( طبق بخشنامه۵۳۰/۲۹۹۹۷/۹۴ مورخ ۱۷/۰۶/۹۴ معاونت نیروی انسانی وزارت نیرو)
  ۶- تهیه طرحی درباره عقد قرارداد مستقیم با نیروهای خدماتی(تامین نیرو) شرکت آب وفاضلاب و حذف پیمانکاران نیروی انسانی آب وفاضلاب کشور را خواستاریم.
  ۷-مساوی دانستن مدرک تحصیلی در مقاطع مختلف از نظر پرداخت و مزایا و همچنین مساوی دانستن مقطع کارشناسی با مقطع کاردانی جهت تبدیل وضعیت از شرکتی به قرارداد یا مدت معین (به لحاظ سنوات خدمت)
  استدعا داریم از شما و سایر نمایندگان مجلس تنها ارگانی که تبدیل وضعیت نشدند وتاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته و تعدادی از همکاران با حقوق زیر۱٫۲۰۰هزاربه هیچ پشتوانه و دلگرمی مشغول کار هستند و فقط سود را شرکت خدماتی می برد وبا مدرک فوق یا لیسانس که شایسته این جوانان این استان که محروم ترین استان کشور می باشد نیست که با این وضعیت آبی بحرانی با دل وجان در صنعت آب و فاضلاب مشغول خدمت می باشند با نهایت استضعاف، استیصال به استحضار عالی میرسانیم امید است نیروهای خدماتی شرکت آب وفاضلاب شهری نتیجه عملی اقدامات ان عالی جنابان را در بهبود وضعیت معیشت و آینده شغلی مطئمن خود شاهد باشند.
  باتشکر نیروی های خدماتی( تامین نیرو) شرکتی آب و فاضلاب کشور
  رونوشت:مجمع نمایندگان استان اصفهان جهت پیگیری

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme