خانه » حوزه انتخابیه » پروژه های شهرستان » حضور نماینده مردم شهرستان خمینی‌_شهر در جلسه مشترک مجمع نمایندگان استان و اعضای نظام صنفی کشاورزان استان

حضور نماینده مردم شهرستان خمینی‌_شهر در جلسه مشترک مجمع نمایندگان استان و اعضای نظام صنفی کشاورزان استان

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اصفهان ؛ رییس مجمع نمایندگان استان در این جلسه که در دفتر نماینده مردم شهرستان برخوار و شاهین شهرومیمه برای بررسی و هماهنگی نیاز آبی کشاورزان غرب، شمال و جنوب استان اصفهان برگزار شد گفت: مسئولان کشور با توجه به بارش های اخیر باید تحلیلی از بارندگی و نیاز آبی کشور ارائه دهند و با توجه به خسارات سیل در خوزستان، برای جلوگیری از خسارات بعدی، آب پشت سدهای خوزستان را در تونل اول و دوم رها کنند.
سیدناصرموسوی لارگانی درجمع نمایندگان صنف کشاورز شهرستان های برخوار، شاهین شهرومیمه، شهرضا، فلاورجان، مبارکه و خمینی شهر افزود: نمایندگان استان اصفهان یک صدا از مسئولان می خواهند برای توزیع خسارت عدم کشت کشاورزان، عدالت را رعایت کنند.
نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی افزود: مسئولان ذیربط باید زمان و دفعات رها سازی آب را برای کشاورزان از هم اکنون مشخص کنند تا آنها بتوانند برای کشت و کارشان برنامه ریزی کنند .
نماینده مردم شهرستان های برخوار و شاهین شهرومیمه گفت: نمایندگان معتقدند تفاوتی بین حق آبه داران و حق اشتراکی ها وجود ندارد، در حالی که همه برای خرید آب هزینه کرده اند و دولت نیز باید سهم آب را به همه بدهد و رضایت کشاورزان را تامین کند.
حسینعلی حاجی افزود: درحال حاضر دشت برخوار بدترین وضعیت را در استان اصفهان دارد و با توجه به تحقیق کارشناسان، آب به عمق ۲۵۰ متری رسیده و فاجعه بزرگی در همجواری کلان شهر اصفهان در حال رخ دادن است .
در این جلسه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از شهرستان های برخوار، شاهین شهر و میمه، فلاورجان، شهرضا، مبارکه و خمینی شهر نیز حضور داشتند.
در ابتدای این جلسه نمایندگان کشاورزان مشکلات و پیشنهادهای خود را برای رهاسازی و توزیع آب و تخصیص اعتبارات خشکسالی بیان کردند .

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme