خانه » حوزه انتخابیه » خلاصه و اهم مطالب عنوان شده در سخنرانی سید محمد جواد ابطحی نماینده مردم شهرستان خمینی شهر در مسجد الزهرا منظریه پیرامون نامه حضرت علی (ع) به مالک اشتر

خلاصه و اهم مطالب عنوان شده در سخنرانی سید محمد جواد ابطحی نماینده مردم شهرستان خمینی شهر در مسجد الزهرا منظریه پیرامون نامه حضرت علی (ع) به مالک اشتر

خلاصه و اهم مطالب عنوان شده در سخنرانی سید محمد جواد ابطحی نماینده مردم شهرستان خمینی شهر در مسجد الزهرا منظریه پیرامون نامه حضرت علی (ع) به مالک اشتر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

جمعه اول دیماه ۱۳۹۶
کارگری که در حال کار طاقت فرسا است و پای کوره ذوب آهن عمری را زحمت و رنج کشیده است آیا با کسی که زیر کولر پشت میز اداره جدول حل کرده یکسان است ؟ اگر این رنج و زحمت را ندیدیم و آنرا ترجیح ندادیم باعث دلسردی و دلزدگی عمومی می شویم .
امام میداند مالک شهید خواهد شد و در واقع نامه خطاب به مالک نیست بلکه خطاب به ماهاست که می خواهیم حکومت علوی را پیاده سازی کنیم .
پیرمردی که کارگر ذوب آهن بوده و اکنون در حالیکه عیال وار است و بازنشسته شده باید نگران حقوقش باشد آن هم حقوقی که قبلا از دریافتی اش کسر شده است . به ناچار میرود جلو استانداری و مجلس بلکه صدایش بگوش مسئولین برسد .
افرادی که نه راهپیمایی رفتند نه جبهه و جنگ رفتند نه هزینه دادند و دیگران را تشویق می کنند که لازم نیست برای انقلاب هزینه داد راهپیمایی رفت .
طبق فرمایش امام باید عمل خوب را پاداش داد و عمل بد را مجازات کرد .
امام خطاب به مالک می فرماید بدان که هیچ چیز بیشتر تو را کمک نخواهد کرد مگر آنکه مردم به تو حُسن ظن داشته باشند و بد گمان نباشند .
وقتی بد گمان باشند می گویند این هم مثل بقیه فاسد و ظالم است .
وقتی شما رنج مردم را کم نکردی و مرهم بر زخمشان نگذاشتی مالیات و مخارجشان را افزایش دادی بد گمان می شوند .
آیا آقایان این نامه امام را نخوانده اند و یا اعتقاد ندارند ؟!
این که دیگر حرف امام خمینی نیست که بگویی ولایت فقیه را قبول ندارم حرف امام است .
در سال ۲۰۰۸ بحران اقتصادی در امریکار رخ داد . همین دولت خبیس نجس پلید امریکا به دلیل بحران و رکود مالیات اقشار ضعیف رابخشید و ۸۰۰ میلیون دلار هم کمکشان کرد . خب آقایون دل شیفته غرب ،حرف امام را قبول ندارند چرا مثل اینها عمل نمی کنند ؟!
جزوه ای در اختیار بنده است که توسط مرکز پژوهشهای مجلس که شامل چندین کارشناس و متخصص است در رابطه با بودجه سال ۹۷ تهیه شده است . به صراحت در این‌گزارش می گوید این بودجه بندی خطرناک است .
در همین رابطه روزنامه دولتی شرق می نویسد اگر قیمت بنزین اضافه شود ۸۰۰ هزار شغل ازبین می رود .
بعد دولت می گوید باید در اتاق شیشه ای بود و همه چیز شفاف باشد و ما را نقد کنید . اگر نقد هم بکنیم که باید به دادگاه برویم . بنده فردا مجددا باید در دادگاه حاضر شوم .
می گویند بودجه را شفاف کردیم و بودجه های حوزه های علمیه و مراکز فرهنگی و سازمان تبلیغات اسلامی را منتشر کردیم .
خیلی کار خوبی کردید ولی بفرمایید در آمد حاصل از یارانه ها چی ؟
۶۸۰۰۰ میلیارد تومان در بودجه سال آینده مشخص نیست . چرا در بودجه نیامده است ؟ مگر مطابق ماده ۳۲ برنامه ششم نباید همه اش در بودجه آورده می شد ؟
مردم هم اطلاع ندارند به وسیله شبکه های مجازی تحریک می شوند و مطالباتشان را با تجمع و شعار دادن پیگیری می کنند . این مسائل را باید به چه کسی گفت ؟ سر کی باید داد زد ؟
می گویند چرا آقا دخالت نمی کند ؟ وقتی قانون را اجرا نمی کنند آقا چکار می تواند بکند .
فرضا بخواهند دخالت هم بکنند بلافاصله می گویید رهبر باید در چهارچوب قانون اساسی دخالت کند. و برچسب دیکتاتوری می زنید .
امام خطاب به مالک می فرماید مردم را بکاری که توانش را ندارند مجبور نکن . بگذار آب راحت از گلوی مردم پایین برود .
مالک این آویزه گوشت باشد که مردم باید همراهت باشند . اگر با مردم صادق بودی و محبت کردی به تو اعتماد خواهند کرد وخیرین به کمکت خواهند آمد .
مالک کسی را هم که مجازات کردی مراقب باش که در پی انتقام است .
بنده بعنوان نماینده شما پیشنهاداتی را برای بودجه ۹۷ مطرح کردم مانند اینکه بجای افزایش قیمت بنزین حقوقهای مقامات ، مسئولان رده بالا ، نمایندگان ، وکلا و شرکتها افزایش نیابد و صفر درصد در نظر بگیرند . و پیشنهادات دیگر .
می گویند که قانون به ما گفته است سطح قیمت سوخت را باید به سطح قیمت خلیج فارس برسانیم . این درست اما نه ظرف یکسال بلکه در طی پنج سال . چرا آقایون یکدفعه به فکر قانون افتاده اند چرا طی این پنج سال تدبیر نکردند ؟
افزایش مالیاتها هم فشار مضاعف بر مردم وارد می کند . فروشندگان‌که از مردم وصول می کنند و همین الان قیمت خودروها افزایش یافته است .
به غیر از مردم چه کسی تاوان مالیاتها را پس می دهد .
البته بنده امید ندارم که مجلس با کلیات بودجه مخالفت کند و در عمل هم جزییات ان تغییر نخواهد کرد .
کمیسیون تلفیق هم که از دوستان دولت هستند . البته تعامل و دوستی خوب است به شرطی که فشار بر مردم وارد نشود .
در برنامه ششم آوردیم که سامانه حقوق ها را نمایش دهید تا مبالغ دریافتی هر فرد مشخص شود . اما انجام ندادند .
بعد می گویند حقوق نمایندگان را می خواهند افزایش دهند .چوب اینکار را هم نماینده شهرستان کوچکی مثل من باید بخورد والا مردم کلان شهرها که نمایندگشان را نمی شناسند . اما مراجعات مردمی ما افزایش می یابد .
و حق هم دارند چگونه است حقوق معلمان حق التدریس و بازنشستگان ذوب آهن با مشکل مواجه می شود !
این انقلاب ثمره خون شهدا و صلحاست و خداوند آنرا حفظ خواهد کرد و ناپاکی ها از آن زدوده خواهد شد .
احمدی نژاد هم بداند با کسی تعارف نداریم حفظ نظام از اوجب واجبات است .
خوشبختانه شورای عالی امنیت ملی به برخی مسایل ورود کرده و به برخی از دستگاهها و اشخاص تذکر داده است .
امیدواریم بودجه ای تصویب بشود که کمترین فشار بر مردم وارد شود

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme