خانه » اخبار مجلس » درخواست نماینده مردم شهرستان خمینی‌_شهر و جمعی از نمایندگان از هیات رئیسه مجلس جهت رسیدگی به قانون متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی

درخواست نماینده مردم شهرستان خمینی‌_شهر و جمعی از نمایندگان از هیات رئیسه مجلس جهت رسیدگی به قانون متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی

نمایندگان مجلس خواستار بررسی و تهیه گزاش از عملکرد سازمان تامین اجتماعی برای اجرا نکردن متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران شدند که در صورت وارد بودن این گزارش، پرونده برای بررسی به قوه قضائیه ارسال می شود.

 

به گزارش خبرنگار عصر شهروند، در جلسه دیروز یکشنبه مجلس ۱۲ نماینده در نامه ای به هیئت رئیسه مجلس ضمن اعتراض و انتقاد از عملکرد سازمان تامین اجتماعی نسبت به خودداری از متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان خواستار بررسی این موضوع طبق ماده ۲۳۴ آئین نامه داخلی مجلس شدند.

طبق این ماده هرگاه حداقل ده‌نفر از نمایندگان و یا هرکدام از کمیسیون¬ها، عدم رعایت شؤونات و نقض یا استنکاف از اجرای قانون یا اجرای ناقص قانون توسط رئیس‌جمهور و یا وزیر و یا مسئولین دستگاه‌های زیرمجموعه آنان را اعلام نمایند، موضوع بلافاصله از طریق هیأت رئیسه جهت رسیدگی به کمیسیون ذی‌ربط ارجاع می‌گردد.

کمیسیون حداکثر ظرف مدت ده‌روز موضوع را رسیدگی و درصورت وارد بودن با اظهارنظر صریح، گزارش خود را از طریق هیأت رئیسه به مجلس ارائه می‌دهد.

تبصره ۱- چنانچه نظر مجلس بر تأیید گزارش باشد موضوع جهت رسیدگی به قوه‌قضائیه و سایر مراجع ذی‌صلاح ارسال می‌شود تا خارج از نوبت و بدون تشریفات دادرسی رسیدگی نمایند.

تبصره ۲- درصورتی که مجلس در مورد رئیس‌جمهور یا هریک از وزیران سه نوبت ‌رأی به وارد بودن گزارش بدهد طرح استیضاح درصورت رعایت مفاد اصل هشتاد و نهم(۸۹) قانون اساسی در دستورکار مجلس قرار خواهد گرفت.

در متن تقاضای این عده از نمایندگان خطاب به هیئت رئیسه مجلس آمده است؛
احتراما به استحضار می رساند سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصادی اجرای بند «الف» و تبصره مربوط به ماده ۱۲ قانون برنامه ششم توسعه و تبصره های قانون بودجه ۹۷ و ۹۸ در خصوص تادیه بدهی های حسابرسی شده به سازمان تامین اجتماعی را ناقص و سازمان تامین اجتماعی نیز از اجرای بند «ب» ماده فوق الذکر نسبت به متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی استنکاف نموده لذا به استناد ماده ۲۳۴، تقاضای رسیدگی داریم.

اسامی این ۱۲ نماینده عبارتند از:
۱-حسنعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر
۲- محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر
۳-علرضا محجوب نماینده تهران
۴-نادر قاضی پور نماینده ارومیه
۵-محمدعلی پورمختار نماینده بهار و کبودرآهنگ
۶-سید جواد حسینی کیا نماینده سنقر
۷- حسن کامران نماینده اصفهان
۸-احد آزادیخواه نماینده ملایر
۹-محمدرضا صباغیان نماینده بافق
۱۰-محمد مهدی زاهدی نماینده کرمان
۱۱-قاسم احمدی لاشکی نماینده کرمان
۱۲-علی اصغر یوسف نژاد نماینده ساری

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme