خانه » اخبار مجلس » دفاع نماینده شهرستان خمینی شهر از یک فوریت طرح اصلاح قانون بکارگیری بازنشستگان که با ۱۳۰ رای موافق تصویب شد .

دفاع نماینده شهرستان خمینی شهر از یک فوریت طرح اصلاح قانون بکارگیری بازنشستگان که با ۱۳۰ رای موافق تصویب شد .

دفاع نماینده شهرستان خمینی شهر از یک فوریت طرح اصلاح قانون بکارگیری بازنشستگان که با ۱۳۰ رای موافق تصویب شد .

 

یکشنبه ۹۶/۴/۲۵
هفته بهزیستی را تبریک عرض می کنم و همچنین امروز روز فتح اندلس به دست مسلمانان است و تقارن آن با عفاف و حجاب معنا دارد که امیدوارم مسئولان فرهنگی کشور بیشتر توجه کنند که چگونه اندلس سقوط کرد !

همکاران عزیز . شما وزیری را دارید که وقتی رییس جمهور (فعلی )فرانسه یکساله بوده است ، او وزیر بوده !
آیا راه را برای نخبگان داریم باز می کنیم ؟ آنهایی که مخالف اند چگونه پاسخ می دهند ؟ آیا حقوق های نجومی که مطرح شد ، مربوط به همین عده هست یا نیست ؟
مقام معظم رهبری امسال بر روی کار آمدی اعضای کابینه تاکید کردند . نیروهای پر انرژی و توانمند ما چگونه امید داشته باشند که به سطوح مدیریت را پیدا کنند ؟
آیا وقتی یک وزیر ، معاون وزیر ، بازنشسته باشد . مدیرکل ما امیدی برای ارتقاء دارد یا نه ؟
بحث مهم ما این است که متاسفانه با رویکردی مواجه ایم که استفاده های رانتی را مشاهده می کنیم . آقایانی که کار کرده اند و تجربه هم دارند روی تخم چشم ما بروند مشاور بشوند .
زمان معرفی کابینه است . عزیزان به رییس جمهور محترم فشار می آورند ، با خبرگزاری ها مصاحبه می کنند . و هفته قبل تذکری که همه سلایق سیاسی امضا کردند به رییس جمهور محترم داده شد .

در حال حاضر بیش از دو هزار بازنشسته در سطوح مختلف بکار گیری شده اند . در سمت استاندار ما کسی را داشته ایم که ۱۴ سال قبل بازنشسته شده و برگشت بکار نموده است !!
قبلا قانونی داشتیم تحت عنوان بازنشستگی پیش از موعد . الان می گوییم بازنشستگان برگردند سرکار ، دوستان اگر این طرح را قبول ندارند طرح جدید بدهند و یا کل آنرا حذف کنند .
در این طرح تعدادی از سطوح و دستگاههای حساس و موارد خاص منوط به اجازه رهبری دیده شده است . چنانچه ایرادی هست دوستان بفرمایند تا در کمیسیون بررسی و اصلاح شود . و با خود طرح مخالفت نکنند .
من معتقدم با توجه به شروع کابینه و دولت جدید چنانچه وزرا رای بیاورند باید معاونین ، مدیران کل و کادر زیر دست خودشان را در رده های پایین مشخص کنند و اگر ما مانع نشویم راه را برای نحبگان و جوانان می بندیم .
جوانان نخبه ای که دارای مدرک فوق لیسانس و دکترا در چندین رشته اند . به دفتر این حقیر مراجعه می کنند و دنبال کار می گردند . از آن طرف می بینیم بازنشستگان بکار گرفته شده اند .
من مخالف بکارگیری بازنشسته ها در پستهای مشاور و امثال آن نیستم . که البته آنها هم بر اساس خویشاوندسالاری و رفاقت است .
عزیزان انشاالله با رای حداکثری به این طرح جلوی هجوم بازنشستگان به سطوح مدیریتی را خواهند گرفت .

smj_abtahi

 

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme