خانه » حوزه انتخابیه » پروژه های شهرستان » دیدار نخبه ایرانی مهندس شهرام پروین مبدع دستگاه تولید باران با نماینده خمینی شهر

دیدار نخبه ایرانی مهندس شهرام پروین مبدع دستگاه تولید باران با نماینده خمینی شهر

ظهر امروز مهندس شهرام پروین نخبه ایرانی مبدع دستگاه تولید باران در خصوص روشهای نوین تولید باران و مقابله با خشکسالی با نماینده خمینی شهر دیدار و گفتگو کردند در این دیدار مهندس عموتقی و نیز مهندس شریفی ریاست اداره جهاد کشاورزی شهرستان حضور داشتند .

۳۷ دیدگاه

 1. با سلام
  بنده اخیرا مطالب آقای شهرام پروین رو مطالعه کردم. این طور که به نظر میاد، آقای شهرام پروین متاسفانه مقالات علمی مورد تاییدی ندارند و این موضوع باعث شده که بنده نتوانم به صورت مستقیم ادعای ایشون رو تایید یا رد کنم. طبق سایت خودشون، ایشون به کارهای آقای
  Wilhelm Reich
  استناد میکنن که در حدود ۵۰ سال پیش ادعای تکنولوژی تولید باران رو داشتن. ادعاهای فرد مذکور نه تنها اثبات نشده بلکه به عنوان موارد از شبه علم و یا همان خرافات طبقه بندی شده:
  https://rationalwiki.org/wiki/Cloudbusting

  چنانچه نیاز به گفتگوی بیشتر باشد، بنده از طریق ایمیل و یا شماره تماس (تلگرام و واتس آپ) زیر در خدمت هستم.
  ۰۰۴۴۷۷۴۶۰۱۲۵۲۶
  ارادتمند
  حسین خاکی
  دانشجوی مقطع دکتری رشته برق

  • سلام ممنون از اظهار نظر شما
   ایشان بطور عملی و زیر نظر اساتید دانشگاه ازاد خوراسگان و استانداری اقدام به تولید باران نموده اند متاسفانه امکان بارگذاری فیلمهای مذکور بر روی سایت به دلیل حجم زیاد وجود ندارد .

  • برادر من وقتی میگه به شرط چاقو یعنی اول کار را میکنم و بعد با میانگین ۱۵ سال گذشته مقایسه کنند اگر تفاوتی داشت آنوقت پول من را بدهند . یه عده میخواهند اینکار نشود تا بروند از ترکیه آب بخرند و . . .
   تو این مملکت کار شدنی هیچوقت نمیشه !!!!!

 2. با سلام
  متشکرم از پاسخگویی تان.
  فیلم هایی که اشاره فرمودید رو در وبسایت آقای پروین مشاهده کردم. اما متاسفانه مدارک و مستندات علمی از ایشون پیدا نکردم. ایشون مقالاتی رو در وبسایتشون قرار دادند در این آدرس:
  http://www.naturalfountoflife.com/index.php/2017-07-03-19-04-09.html

  پایه ی این مقالات مباحث
  Orgone energy flow
  و
  cloudbusting
  هست که از در دسته ی شبه علم قرار میگیرند. مراجعه شود به لینک های زیر:
  https://en.wikipedia.org/wiki/Cloudbuster
  https://en.wikipedia.org/wiki/Orgone

  شبه علم به این مفهوم است که پایه ی علمی ندارند و اثبات پذیر نیستند. این که بگوییم فیلم اجرا کردن شان موجود هست، به معنای اثبات پذیری نیست. ادعا های علمی اساس و پایه های مشخصی دارند و چنانچه پایه های ادعایی غلط باشد، آن ادعا رد است.

  خواهشمندم از ایشون درخواست کنید تا مبانی علمی کارشون رو اعلام کنند. اگر همین چند نمونه مقاله که در سایت شون قرار دادن هست که متاسفانه صحیح نیست. در غیر اینصورت می توان بررسی های بیشتر صورت داد.

 3. مورد دیگری که در ادعا های ایشون هست مساله پرداخت و نتیجه کار عملی است. ایشون ادعا میکنند که هزینه ای رو دریافت نمیکنند تا زمانی که میزان بارش سالانه از میانگین ۱۰ سال گذشته منطقه افزایش یابد.

  http://www.naturalfountoflife.com/index.php/faq/11-2012-06-15-09-46-21/22-2012-06-19-13-03-42.html

  حقه ای مشخص در این نوع از دستمزد نهفته است. میزان بارش هر منطقه در هر سال متفاوت است و مقدار آن در هر سال میزانی بیشتر و یا کمتر از میانگین بارش منطقه می تواند باشد. حالا اگر من به شما بگویم اگر امسال بیشتر از بارش میانگین بارندگی داشتید، من مسئول آن بودم و به من باید فلان قدر پول بدهید در مقابل باید شما بگویید خوب اگر کمتر از میانگین بارندگی شد چه؟ در حالی که ایشون در مورد کمتر از میانگین حرفی نمی زنند و احتمالا نه درخواست پول می کنند و نه اعلام خسارت.
  با این حساب ایشان فقط در موارد تصادفی بیشتر از میانگین مقداری پول میگیرند و در موارد کمتر از میانگین چیزی دریافت نمیکنند.
  این یک حقه ی پیش پا افتاده در علم آمار و احتمال است که موجب میشود شما هیچ وقت شکست نخورید و همواره یا برنده باشید و یا چیزی را از دست ندهید.

  • ضمن اینکه دیدگاه شما در خصوص علمی بودن ادعا و عدم اثبات علمی روش آقای پروین درست هست اما موضوع خشکسالی و خسارات آن به اندازه ای دارای اهمیت هست که ایجاب میکنه این ادعای ایشان دقیقا بررسی بشه.نکته ای که این موضوع را ضروری تر میکنه این است که بارشهای اخیر و کاهش دمای هوا نسبت به اردیبهشت ۹۶ هیچ توضیح علمی یا آماری نداره و هیچ کارشناسی بدیل دیگری جهت توضیح این اتفاقات ارائه ننموده است لذا انعقاد قرارداد با مهندس پروین با شروط مختلف و متعدد در درجه دوم اهمیت قرارداره و اصل موضوع اینه که این فرصت همکاری ضایع نشه

 4. با سلام
  در وبسایت مربوطه نوشته شده روش ایشان ازایده های سه نفر الهام گرفته رایش- شاوبرگر- تسلا
  ازبین این ۳ نفر رایش نظریه ای تخیلی بنام ارگون داشته که توسط کلیه دانشمندان مثل اینشتین رد شده و به سخره گرفته شده است.. .شاوبرگر هم که دانشمند مکانیک سیالات بود ظاهرا ادعای ساخت اشیای پرنده ای را داشت که اصطکاک کمی با هواداشتند… تسلا هم که همه میدانیم با امواج الکترو مغناطیس کار کرده و الکتروموتور را اختراع کرده و تمام دنیا می داندکه او دانشمند بزرگی بوده و نتیجه کارش جه بوده است.
  ازبین این ۳ نفر فقط نظریات تسلا کاملا علمی و اثبات شده است. و نظرات و کارهای دو نفر دیگرهرگز بطور علمی تایید نشده است . با توجه به تخیل و ابهام موجود در نظریات دو نفر دیگر یعنی رایش و شاوبرگر احتمالا تلاش شده با نام بردن از آنها نوعی ابهام ورمز وراز در نظریه باران مصنوعی القا شود ، که البته این ابهام و شگفتی هم فقط برای کسانی که اطلاعات کافی ندارند وجود خواهد داشت چون هر محصل متوسطه می تواند با چند دقیقه جستجو در اینترنت بسادگی متوجه شود اینها که بودندو چه نظریاتی داشتند.
  با توجه به میله های فلزی بلند موجود در تصاویر این سایت که شبیه آنتن یا الکترود هستند اینطور به نظر میرسد که از آنتن های گیرنده و فرستنده برای ارسال و دریافت امواج الکترو مغناطیس وبه احتمال زیادتراز الکترودها برای تبادل بار اکتریکی آنها با ابرها استفاده شده است.این چیزها هم البته کارهای جدیدی نیستند و در بسیاری کشورها بکار رفته اند و برای پراکنده کردن و جذب و دفع ابرها کاربرد دارند ( البته در مسافات محدود احتمالا زیر ۱۰۰ کیلومتر) .
  همه ما می دانیم که ابرها و اتمسفر زمین که ابرها در آن حضور دارند دارای عناصر و گازها یونیزه هستند که ماهیت الکتریکی و مغناطیسی دارند و وقوع صاعقه بر اثر تبادل بار الکتریکی بین ابرها و زمین یکی از نشانه های وجود این بار الکتریکی است .
  اگرفرض کنیم ما بطور مصنوعی مقدار بار الکتریکی یا اختلاف پتانسیل الکتریکی ( شاید مغناطیسی ) را درآسمان دو منطقه ، یعنی دربین منطقه ای که قرار است صادرکننده ابر باشد نسبت به منطقه مقابل یعنی منطقه وارد کننده ابر ایحاد کنیم ، آنگاه یک میدان الکتریکی (مغناطیسی ) بین دو منطقه تشکیل خواهد شد و احتمالا بدین ترتیب ابرهابطور مصنوعی در میدان الکتریکی یا مغناطیسی بوجود آمده بین دو منطقه حرکت کرده و از منطقه مرطوب بطرف منطقه خشک خواهند فت . البته در حین این حرکت قسمت اعظم ابرها خشک شده و از بین خواهند رفت.
  همانطوری که گفتم این انتقال مصنوعی در بسیاری کشورها از دهها سال پیش انجام شده ولی چرا رسانه ای نمیشود ؟ پاسخ کاملا مشخص است چون اینگونه اقدامات صرفا توسط دانشمندان و گروههای علمی مجاز و رسمی و با گرفتن تاییدیه رسمی از دولتها برای اهداف پژوهشی وبطور آزمایشی و غیرعلنی در سرزمین های دور دست و خالی از سکنه انجام می شوند و هیچگاه بطور روزمره و برای مناطق مسکونی این اقدامات انجام نمی شود.
  چون در این صورت خشکسالی وسیع در مناطق مرطوب که صادر کننده ابرها بدین شیوه هستند ایجاد می شود در مقابل در مناطق خشک که دریافت کننده مصنوعی ابرها بدین شیوه هستند فقط افزایش اندکی در بارش ایجاد خواهدشد ، چون راندمان این شیوه خیلی کم است و قسمت اعظم ابرها در جریان این انتقال از بین می روند، یعنی برای مثال اگر بااین شیوه دریک نقطه خشک کمتر از ۱۰ درصد افزایش در بارش حاصل شود در نقطه مقابل که صادر کننده ابر بوده بیش از ۵۰ در صد کاهش در بارندگی ایجاد خواهد شد.
  وقوع تنش و منازعات بین اهالی و جوامعی که دو منطقه خشک و مرطوب دردو طرف این انتقال مصنوعی وجود دارند نیز بسیار بدیهی بنظر می رسد، چون قطعا در مقابل هر یک منطقه خشک که دریافت کننده ابر بدین صورت است حتما یک یا چند منطقه مرطوب وجود دارد که ابرهای خود را بدین ترتیب از دست می دهند و به طرف مقابل میدهند وخود دچار خشکسالی می شوند.
  از سوی دیگر چون گروه مجری این کاردر ایران یک گروه غیر رسمی و غیر دولتی هستند و بدون مجوز رسمی و بدون هماهنگی رسمی با سازمانها و مراجع رسمی ذی ربط مانند سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ، اقدام به ارسال امواج الکترو مغناطیس یا بارهای الکنریکی از تجهیزات خود نموده اند این کار می تواند عواقب بسیاری داشته باشد، مانندایجاد اختلال در سیستم ناوبری و تجهیزات هواپیماهایی که در محدوده واقع در برد این امواج مغناطیسی ویا بارهای الکتریکی ، در حال پرواز هستند .
  با توجه به عواقب ذکر شده و سایر عواقب قابل پیش بینی ، تاکنون هیچگونه سابقه ای از انجام این قبیل کارها در سایر مناطق دنیا وجود ندارد، بجز همانگونه که ذکر شد در مناطق دوردست و خالی از سکنه و عمدتا بصورت پژوهشی.
  با توجه مجموع ادله ارائه شده کاملا مشخص است اقدامات ادعایی گروه مذکور غیر منطقی و غیر قانونی بوده و عواقب زیادی دارد

  • سلام
   این بنده خدا که پولی نخواسته گفته هر وقت اجرایی شد پولش را بدید
   حتمااگه رفته بود خارج اجرا کرده بود و بهش جایزه داده بودند کارش درست بود و داد و بی داد می کردید وای مغزهای ایرانی را فراری دادیم
   چرا حالا که یکی پیدا شده می خواد واسه کشورش یه کاری بکنه نمیذارید چه منافعی دارید
   واسه همینه می ترسه بگه اسرار کار من چیه
   اگه بگه زود کله پاش می کنید و بنام خودتون ثبت می کنید
   حمایت از ایرانی همینه باید بذاریم کارش را انجام بده اگه شد پولش را بگیره نشد چیزی از دست نداده ایم
   نه اینکه مثل برجام ما همه ی تعهداتمون را انجام بدیم و امیرکا بزنه زیرش

   • چرا بدون فکر کردن حرف بزنیم و هرچی رو که به نظرمون خوبه باید قبول کنیم. الان دوره ای هست که هر چیزی باید بر اساس فکر باشه، هر کار و حرفی که فکر پشتش نباشه باطله و مردود، این آقا اگر دلیلی بر درست بودن کارش داره باید علمشم داشته باشه، الان تقریبا مردم میدونن که این اقا ادعا داره کار اون بوده، نتریه بیاد جلو کارشو معرفی کنه، جادو جنبل که نیس خجالت بکشه. هر صدای قشنگی رو الکی قبول نکنیم این بحث شما هم هیچ ربطی به برجام نداره، خواهش میکنم از نعمت تعقل استفاده کنید و هرچیزی رو الکی باور نکنید.

    • اینهمه خرج می کنید برای نماز باران هزینه ی بنر چاپ کردن و به دیوارنصب کردن و ایاب وذهاب وحتی هزینه های فرهنگی غیر قابل جبران که تا کنون حتی منجر به بارش ریزگرد هم نشده اما کسی به خودش اجازه نمی دهد تحلیل کند وبگوید براساس کدام مبانی علمی خواندن نماز منجر به باریدن باران می شود نیاز نیست حالا دست در کیسه ی مجلسی کنید و حدیث جعلی بیاورید این اقا حداقل می داند که چه شرایط جوی منجر به بارش باران می شود چارتا لوله زنگ زده هم دارد حالا کمی کوتاه بیایید در کشوری زندگی می کنیم که رسانه هایش از بامداد تاشامگاه مسلسل وار دروغ می گویند و جعل تاریخ می کنند حالا بگذارید این دروغ مصلحت امیز که بهتر از صد راست فتنه انگیز است کمی مجال بروز یابد هرجا که به رانت شما اسیب زد جلو اش را بگیرید

  • روی دریا پر از ابر هست ، همش هم میباره تو دریا ، این چه خشکسالی برای دریا داره؟ منطقه شمال ایران جوریه هر چقدر ابرهاش جذب بشند ، باز هم ابر هست،در ضمن نیاز نیست اینقدر شمال ایران بارندگی باشه ،
   ایا تا حالا شما چیزی کشف کرده اید اقای خاکی
   ایا میدانید دزدی از اختراع یعنی چی ؟
   همه چیز نباید دلایل علمی داشته باشه تا اجرا بشه، مگه اشعه ایکس با دلیل علمی کشف شد؟ کاملا اتفاقی!! مهم اینه این کار انجام بشه ، مسلما در طی یک ماه این بارش خودشو نشون میده

 5. باسلام یک مخترع کار جدیدی را ارایه کرده و مثل هراختراع جدیدی حجم مخالفت ها بیشتر از موارد موافق است.خوب موارد متعدد هم امتحان شده حالا در سطح وسیع تر اقدام بشود و برای تامین هزینه هم به صورت مردمی اقدام کنند اشکالی ندارد. یک جایی خواندم شهید تهرانی مقدم در مراحل اولیه تامین هزینه شروع پروژه موشکی ایران حتی از استاد انصاریان کمک گرفته بودند. در این مورد هم علما و مردم خودشان پیشگام بشوند. اقدام که فقط دعا و نماز باران نیست. به این ترتیب هم اقدام عملی شده هم کار فرهنگی برای انفعال جریان مافیای اب.

  • .امروزه علم پیشرفت زیادی کرده و نظریه های علمی باید بر پایه علمی و تحلیل منطقی باشد که عقل بپذیرد. آون که دوست گرامی میفرماید همیشه ابتدای ارایه نظریه مخالفین در اکثریت بوده اند. این قضیه با پیشرفت علم بشری کمتر شده. بله هزار سال قبل که جوامع پر از عقاید خرافی بودند. نظریه های نظریه های غیر علمی زیاد مطرح میشدو بعضا بدلیل اقتضای گستره و عدم تسلط علمی ناقدین زمان خودشان مورد نقد قرار میگردید. اما امروزه علم گسترش چشمگیر نموده و ب موازات آن گستره فهم و دانش بشر. لذا امروزه قضیه متفاوت هست. و فردی که نظریه ای میدهد. اول باید تحلیل علمی درستی ارایه دهنده عقل سلیم پذیرا و مستمع شود. اینکه بر اساس مطالعات تاریخی و اقتضایی نیاز امروز (اب) فردی ادعایی فراگیر و رسانه ای کند و خود را خدوم و عده ای را مسوول .. بدون استدلال عقلی. در واقع چنین فردی با احمق شمردن جوامع توهین به کرامت وتوسعه عقل بشریت نموده است. ضمن رد ادعایی ایشان. پیشنهاد میدم بجای چند فیلم دانلود و.. بیاد از قبل رسانه ای اعلام کنه یک جای خاص.. تاریخ خاص در آینده.. در جایی خشک و بی اب… عملیات اجرا کنه با پاسخ های مفید. آون وقت زحمت ۵۰ تا روایت و دانلود هم ندارد حق به حق دار میرسد.

   • گوشه ای از این گزارش:…روشی که مهندس #شهرام_پروین اجرا نموده یک روش ابداعی و بر گرفته از یافته های علمی یکی از دانشمندان آلمانی به نام #ویلهلم_رایش است، بنا به دلایلی که مهندس پروین عنوان کرده ؛ هیچگاه به عنوان یک اختراع ثبت نشده و تمایلی هم به ثبت اختراع خود ندارد، او می گوید این اختراع پیشینه تاریخی مربوط به ۷۰ سال پیش داشته، زمانی که ویلهلم رایش روانشناس آلمانی در جریان یک پروژه روانشناختی جمعیتی در یک منطقه متوجه تاثیراتی حین اجرای این پروژه بر آب و هوای آن منطقه میگردد که باعث کشف انرژی ای کیهانی موسوم به انرژی آرگون می گردد در مجاورت یافته‌های این دانشمند آلمانی است که تحقیقاتش در زمینه #میکروبیولوژی Mikrobiologie وی را موفق به کشف #بیونها Bione و سپس انرژی #اورگون Orgon می گرداند. یک نوع انرژی ریشه‌ای لطیف Primordial که عمر وی در اثبات این انرژی کفاف نداده و در نتیجه این علم فقط در دایره شاگردان وی باقی ماند. گرچه مدتی بعد او نیز چون #گالیله در جریان اثبات ادعاهای علمی خود در موضوعات مختلف با شکایت سازمان تغذیه و داروی ایالات متحده آمریکا به مدت دو سال زندان محکوم می گردد و در زندان نیز به گفته طرفدارانش به طرز مشکوکی از دنیا می رود ولی شواهد غیر رسمی گویای این واقعیت است که بعدها به صورت محرمانه و سری برخی دولت ها از روش ابداعی وی برای تاثیر بر جو کشورهای خود استفاده کرده اند.

    ویلهلم رایش تقریباً تمامی وقت اقامت خود در اسلو یا آمریکا را وقف تحقیقات در زمینه بییونها و انرژی ارگون و همچنین انرژی معکوس آن یعنی آرگون مرگبار(DOR=deadly orgone energy) نمود. با ساخت اکومولاتورهای آرگون آزمایش‌های زیادی جهت بهبود بیماری #سرطان به انجام رساند ولی همین امر باعث تشکیل درگیری‌های حقوقی وی با #سازمان_دارو_و_تغذیه_آمریکا گردید.

    اولین منتقد وی در زمینه انرژی ارگون #آلبرت_اینشتاین بود که حتی افزایش دما در اکومولاتور آرگون را در تاریخ ۱۳ ژانویه ۱۹۴۱ اندازه‌گیری نمود ولی این افزایش دما را به پارامترهای دیگری وابسته دانست.

    به دلیل درگیری‌های حقوقی با سازمان دارو و تغذیه آمریکا #FDA و رفتن وی به زندان، رایش موفق به ادامه تحقیقات خود نشد.

    وی که نتایج تحقیقات خود را در کتابهای متعدد خود مکتوب کرده بود نتوانست در مقابل لابی نسبتاً قدرتمند سازندگان دارو و تغذیه در آمریکا ایستادگی کرده و در دادگستری آمریکا محکوم شد

  • ضمنا ایشان اعلام فرموده تجهیزات و تکنولوژی دارد. دنبال پیمانکاری. هست. لذا کمک مالی و… برای اثبات کاری که ۵۰بار انجام داده لزومی ندارد. با دسترس بودن وسایلی که داره

 6. عرض سلام به همگی
  از نظرات همه استفاده کردیم. و پاسخ های خوبی دیده شد.
  اما من حیث المجموع نمی توان ادعاهای این فرد را به قطعیت پذیرفت. مشکل کم آبی و یا بی آبی مشکل ایران تنها نیست. بنده دانشجو در خارج از کشورم و این مشکل در کشورهای مختلف هست. خب تمامی دانشمندان و مبتکیرین دنیا حتی انیشتین که نظرات علمی او خلاف بشر استفاده شد در مجامع علمی اساس و بنیان آن تشریح و اثبات شد.
  اما این آقای پروین اول که انتشاراتی راجع به این موضوع نداشته.
  دوم اینکه چطور مدعی ایجاد باران با جذب رطوبت از مناطق دوردست هست ولی این عمل را در منطقه سیستان که نزدیک دریای مکران هس و رطوبت قابل توجهی هست را جذب نکرده و منطقه دریاچه هامون و پریشان را در استات سیستان و فارس پوشش نداده.

  سوم فلسفه ایشون برای عدم ثبت اختراع یا ابداع خود اینه که این متعلق به همه مردم است و می : “مالکیت یک چنین چیزی را نمی‌توانیم بگوییم صرفاً برای یک بشر است و مالکیت ایده‌ای این چنینی برای عموم مردم است، برای تمامی بشریت است. این فلسفه خود من است و به شخصیت من ارتباط دارد.” خب مگر انهایی ابتکار یا ابداعی ثبت کردند ضد مردم هستند؟ چه در خارج و چه داخل کشور. اگر شیوه کاملا صحیح و علمی و بدون مخاطره برای بشر است چه ترسی وجود داره؟ بعضی ممکنه استدلال کنند ممکنه اساس را اعلام کنه و بقیه دزدی علمی کنند. خب این روشنه که بر فرض اینکه همه ادعاهای این فرد صحیح و شیوه استفاده شده منحصر به خود این فرد است و مستندسازی شده اون هم به قول خودش طی ۷ سال، پس قابل سرقت نیست. همینطور خود این آقای پروین به انجام ثبت ابتداع خود اعتقادی ندارد خودش در مصاحبه ای میگه : “لزومی نمی‌بینم کارم را به ثبت برسانم. چرا که به ثبت رساندن یک ایده از نظر فلسفی یک نوع دزدی است، هر ایده‌ای که باشد”.

  چهارم اینکه هدف استفاده این برای بشریت است این هم نظر خود این فرد است چرا پس هیچ کشوری از ایشون دعوت به فعالیت نکردند؟ از چین تا آمریکا بسیارند کشورهایی که به شدت درگیر مشکل کم آبی هستند جنگ دنیای فردا جنگ آب هست پس واقع بین باشیم. ساده ترین نمونه اون کشورهای حوزه خلیج فارس هستند که به شدت نیازمند آب شیرین و حتی بارش هستند همگی هم در معرض رطوبت بی کران خلیج فارس هستند. همین چند کشور با ثروت های بیشماری که دارند چرا تا کنون اقدامی برای جذب یا دعوت برای حداقل انجام تست اولیه انجام ندادند؟ این شخص که مدعیست طرحش برای بشریت می باشد و از طرفی به حق هم انتظار درامد زایی دارد خب این گوی و این میدان!!! حتما در اخبار شنیدید بعد از شاهکارهای عظیم این دولت با جنین مرده برجام چقدر دانشمند در حوزه هسته ای در رشته های فیزیک و مکانیک و حتی هوافضا جذب سایت های علمی امارات شدند.
  خب آقای پروین بسم الله صحبت از وطن فروشی نیست بفرمایید به بشریت و جیب مبارک در این کشورها خدمتگذار باشید.
  یاحق

  • در برخی از کامنت ها تقاضا شده است که قبل از اجرای عملیات جذب سامانه های بارشی شروع و احیاناً خود اجرای آن عملیات اطلاع رسانی شده و به تصویر آورده شود تا مخاطب در جریان شروع و پایان عملیات بوده باشد.
   برخی دیگر تقاضای دیدن اجرا و دستگاه جذب سامانه بارشی را داشتند. کلیپ عملیات برسیان یکی از پربیننده ترین کلیپ ها در فضای مجازی شد ولی در اینستاگرام به شکل کامل گذاشته نشده بود.
   هیئت علمی دانشگاه خوراسگان اصفهان پس از مشاهده کردن عملیات چادگان خواستار اجرای عملیات در شرق استان اصفهان یعنی در منطقه‌ای که یک سال قبل از آن مردم به خاطر آب کشته داده بودند شد.
   کلیه وسایل و پرسنل لازمه از طرف خود بنده تهیه شدند. تا هزینه ای به گردن دانشگاه و یا مراکز علمی کشور نیفتد.
   قبل از اجرای این عملیات هیئت علمی دانشگاه از استانداری اصفهان , مدیریت بحران , هواشناسی , آب منطقه ای و… دعوت به عمل آورده و کلیه پیش‌بینی‌های هواشناسی را دریافت نموده بود تا در روزی که خود دانشگاه تعیین می کند اجرای عملیات صورت گیرد. آقای دکتر راد نژاد به عنوان شخص معتمد دانشگاه و متخصص در زمینه محیط زیست از ابتدای امر تا پایان شاهد کلیه مراحل اجرای عملیات بود تا گزارش کاملی تکمیل کرده و سپس جهت یک مقاله isi برای این فرایند کمک لازم را به انجام برساند.
   اجرای این عملیات موفقیت آمیز بود. بارش باران صورت گرفت. همه خوشحال بودند. ولی علی رغم تایید شفاهی رئیس دانشگاه در فیلم به دلیل سهم خواهی نه چندان کم دانشگاه و اطرافیان از یک طرف و رد آن از طرف بنده نه تنها تاییدیه کتبی صادر نشد بلکه دانشگاه به مدت شش ماه کلیه وسایل و ابزار آلات را در انحصار خود گرفته و مصادره نمود تا بلکه بتواند رزونانس گذاشته شده روی لوله ها را تشخیص داده و احتمالاً با مهندسی معکوس موفق به کپی دستگاه‌های بنده شود.

 7. باسلام. اختراع ابتکاری برای ایرانی کم نشنیدیم مورد قبلی ماشین اب سوز بود که انقدر کارشکنی کردند تا طرف را از ایران خارجش کردند. این مورد اب هم مافیای قوی تری داره و سنگ اندازی برای این کار خیلی بیشتر از صنعت ماشین سازی است. فرقی نداره در کدام کشور باشد اتفاقا در مورد امکان تحقق با توجه به حضور این مافیاهای قدرت مند با توجه به شرایط سیاسی و اجتماعی در ایران و انگیزه نو اوری و برهم زدن چهارچوب های استعماری شانس ییشتری دارد هر چند در ایران هم کار سختی در پیش دارد. سابقه مخترعین واختراع و اکتشاف در ایران هم تاسف با راست از سمار ساز دوره امیر کبیر تا تولید کنندگان دیگر . در همین پست های قبلی هم نگاه نمی شود ونمی توانیم موج می زند. اما سابقه ما می گوید دوران موفقیت ما در طول تاریخ با باور به همین موارد به جزیی و ساماندهی ان شروع شده است. همین جا از اقای ابطحی در خواست می کنیم اقدامات بیشتری را برای تحقق این کار پیگیری کنند و اطلاع رسانی عمومی را هم حتما داشته باشند. ایجاد انگیزه برای طرح های جدید دیگر خواهد شد و همین طور عموم مردم.با تشکر

 8. با سلام
  من دردوره های قبل به آقای ابطحی رای ندادم ولی اینبار به ایشان رای دادم و تا الان هم از این کارم خوشحالم در صورتی که هیچ منفعت شخصی برای من نداشته
  از جناب آقای ابطحی خواهشمندم که از این مخترع جوان حمایت کنید و از سرزنش هیچ کس نترسید ادامه خشکسالی به ضرر مردم است و به نفع مافیای آب پس شما بعنوان یک نماینده مردمی از هر تلاشی برای مردم کوتاهی نکنید
  یاعلی

 9. به نام خدا
  اینجانب رضا دانشجوی دکتری رشته آب و هواشناسی هستم.
  منظور از میانگین بارندگی برای یک منطقه ، میانگین بلند مدت (حداقل ۳۰ سال) است. مقدار این میانگین تقریبا به مقدار بارندگی اقلیم آن منطقه نزدیک است. مثلا بارندگی بلند مدت اصفهان حدود ۱۱۰ میلیمتر است. بارش اصفهان در بیشتر سالها نزدیک این مقدار است یعنی به میانگین بلند مدت نزدیک است. و با مقدار بلند مدت خیلی فاصله ندارد . مثلا در طول دوره اماری ۶۰ ساله اصفهان ،بارش بیشتر از ۳۵۰ میلیمتر نداشتیم .
  اگر این ادعای جناب پروین درست باشد باید مقدار بارش به بالای ۳۵۰ میلیمتر برسد و در چند سال متمادی این اتفاق رخ بدهد که بتوان به روش او استناد کرد .
  نکته دیگر اینکه بارش مناطق مرکزی کشور در ۳ فصل سال متمرکز است (پاییز-زمستان و بهار) و در تابستان به ندرت بارندگی رخ میدهد
  اگه ادعای ایشان درست باشد باید ما در این مناطق و در فصل تابستانم باران داشته باشیم و آن هم نه برای یک سال بلکه برای چندین سال متمادی.

  باتشکر

  • متاسفانه…همه دکتر هستن …همین…با چند مقاله دکتر شدن خیلی خوبه….
   چرا هیچ کس نمیخاد دیگری را بالاتر از خودش ببینه…واقعا این یه مریضی هست تو جامعه ما…بخاطر همین رویکرد الان همه مدیران ما شدن فرسوده…
   بیایید یکم قدرت ریسک را بالا ببریم…اجازه آزمایش و خطا به محققانمون بدیم قبل از اینکه دیگر کشور ها به فکر بیفتن…حتما باید ایشون چند سال بگذره تا بتونن حمایت شماها را داشته باشن…شما خودتون به شخصه چه کاری برای این مردم کردید…..
   محمد ….

  • از اسفند ۹۶ دقیقا بعد از اجرای عملیات #کارون_۴ بارش های بیشماری منطقه غرب و جنوب غرب را پوشش داده که از طرف سازمان دولتی #هواشناسی_کشور این بارش ها کاملا #نرمال و #طبیعی جلوه داده می شود.
   با توجه به #شاهدان_میلیونی که تا به عمرشان چنین بارش‌های زیادی را در این مناطق ندیده‌اند نیاز به تعریف مجدد نرمال دیده می شود تا استفاده از کلمه نرمال برای عموم مفهوم گردد.
   در #علم_ریاضیات_و_آمار یک تعریف مشخص برای نرمال وجود دارد. #نمودار_کنترل (Control Chart) ابزاری آماری برای تشخیص علل نوسانات مشاهده شده در یک فرآیند است. نمودار کنترل تصویری از ثبات یا عدم ثبات فرآیند را عرضه می کند. ثبات در فرآیند بر مبنای شرایطی تعیین می گردد که طی آن فرآیند درجه بالایی از یکنواختی عملکرد در گذشته را نشان داده و انتظار آن می رود که این یکنواختی در آینده نیز حفظ شود. مشخصه این یکنواختی در عملکرد، قرار گرفتن داده ها در حدود کنترل است. حدود کنترل در فاصله مثبت و منفی سه برابر انحراف معیار (s 3 ± – مثبت و منفی #سه_سیگما ) جامعه آماری مورد بررسی از خط مرکزی واقع شده اند. https://www.instagram.com/p/Bsc9taegpL9/

 10. با سلام.
  هر اختراع یا کشف جدید با دانسته های انسان چه بسا سازگاری نداشته باشد و اگر داشت موضوع جدید و بحث برانگیز محسوب نمیشد لذا نباید هر ایده و اختراع جدید را با فرمولها،قوانین و دانسته های خود تطبیق دهیم و بنابراین مخالفت با چنین ایده هایی نمیتواند کاملا منشا علمی داشنه باشد.چه کسی فکر میکرد روزی بجای شکافتن پهلوی انسان برای درمان کلیه،از لیزر و از بیرون بدن اقدام به تخلیه سنگ کنند اگر در ۵۰ سال قبل کسی چنین چیزی می گفت او را انکار میکردند.برای پاسخگویی و یا رد نظریه و روشهای جدید باید به فراتر از دانش امروز مجهز شد و لذا نمی توان بطور صد در صد با انها مخالفت کرد.بهترین روش این است به چنین افرادی اجازه کار و تحقین و ازمایشات مکرر داد.مگر نیوتن و انیشتن و دیگران یک شبه به این مرتبه رسیدند؟مشکل اصلی ما در ایران این است که با ایده های جدید مخالفت و انها را به تمسخر میگیریم.همه میدانیم که اکثر افرادی که دارای ایده های مختلف بوده اند و ما با انها مخالفت کرده و مورد تمسخر و ازار اذیت قرار دادیم الان در خارج از کشور ضمن پیاده کردن ایده های خود،افراد مورد احترامی هستند.لطفا برای حمایت از فکر و اندیشه برتر ایرانی ،تشویق را جایگزین تنبیه و انکار کنیم

 11. این هم شد مثل اون دختر بچه دبستانی که توی خونه اش با قابلمه و قاشق انرژی اتمی درست میکرد. این بی آبی حاصل بی عقلی خودمونه، اگه درست مصرف کنیم ، اگه کشاورزیمون مکانیزه باشه، اگه الکی هر آشغالی نکاریم و آب رو هدر ندیم مشکل بی آبی نداریم و هر صدای قشنگی رو هم الکی قبول نمیکنیم، چون دلمون میخواد قرار نیس باور کنیم.
  بهترین نعمت خدا عقله

 12. لازم به ذکره منم دانشجوی دکتری مکانیک هستم.
  انقدر الکی بهمون مدرک دادن که همه دکتر شدیم و بی دلیل و برهان حرفهای بقیه رو قبول میکنیم، واسه همینه فقط برای پیشرفت کشور و بارون دعا و نماز میخونیم ولی فکر و عمل نمیکنیم

 13. به نظر من باید به ایشان فرصت داد و حمایت کرد. نتایج عملی ادعاهای مطرح شده بعد از فروردین امسال خود را نشان داد. چرا مخالفت؟ وقتی از نظر تجربی چیزی اثبات میشه یعنی علمی هست. به نظر میرسه کسانی که مخالفت میکنند در اب هوای خوبی زندگی میکنند. کسی که جنوب زندگی میکنه و گردوخاک و بی ابی رو تحمل میکنه از هر کورسوی امیدی حمایت میکنه.

 14. همین که آقای پروین فرمودند اختراع ایشان هست نشان می دهد ایشون آدم صادقی نیستند. این دستگاه با نام cloudbuster اختراع ویلهلم رایش هست، در دسته خرافات علمی یا شبه علم دسته بندی می شود، هیچ جا تایید نشده با این حال مثل اعتقاد به موجودات فضایی بعضی بهش باور دارند. در اینترنت با قیمت خیلی خیلی ناچیز می توانید یک دستگاهش رو بخرید. آموزش ساختش هم در یوتوب هست خودتان می توانید بسازید. این دستگاه یکی از ابزارهای قدیمی برای سرکیسه کردن کشاورزان بی سواد هست.

  • محمد--کامنت ۳۱ اردیبهشت

   البته از نظر تئوری امکان جابجایی مصنوعی ابرها وجود دارد(لطفا به کامنت ۳۱ اردیبهشت مراجعه کنید) ولی اینکه گروه مذکور واقعا این اقدام را انجام داده باشند یا خیر دقیقا مشخص نیست

   در اینجا بحث اصلی برسر صحت یا عدم صحت ادعای گروه مذکور نیست ، بحث اصلی بر سر عواقب بسیار جدی است که در صورت انجام این کار بوقوع خواهد پیوست

   برای مثال اگر بدین شیوه فرضا در اصفهان پنج میلیمتر افزایش در بارش حاصل شود ، در مقابل در مناطق کوهستانی و پرابر مجاور اصفهان مثل لرستان ، چارمحال ، و کهکیلوئیه و بویراحمد ، دهها برابر کاهش در حدود ۵۰ میلیمتر وبیشتر بوجود خواهد آمد

   واین کاهش در بارش در وهله اول به زیان خود اصفهان خواهد بود چون مناطق کوهستانی مذکور منبع و سرچشمه آب رود ها یی هستند که آب مورد نیاز اصفهان را تامین میکنند

   لطفا دقیقا و با حوصله کامنت ۳۱ اردیبهشت را مطالعه بفرمایید
   البته اولویت با افرادی است که رشته تحصیلی آنها هواشناسی،، برق،، الکترونیک،، ژئو فیزیک باشد یا اطلاعات کافی در این زمینه ها داشته باشند

   همچنین به عواقب بسیار جدی غیر آب و هوایی این روش هم دقت بفرمایید…..

 15. حالا بنده رشته ام ادبیات است وسط کلامتان دوتا جوال پر از شکر عرض کنم کلمه ی سخره به معنی بیگاری است و به معنی مسخره کردن نیست انیشتین نظریه را به به تمسخر گرفته است نه به سخره !
  اهل علم اگر به املا و معانی لغات هم مسلط باشند دیگه نور علی نور است !!!

 16. ضمن عرض سلام خدمت همه ی عزیزانی که در این بحث شرکت فرمودند ، لازم میدانم نکاتی حول این بحث برای دوستان روشن بشود . اولا” اینکه ایشان یعنی جناب مهندس شهرام پروین ابداع کننده ی این سیستم به اصطلاح تولید باران نیستند، عزیزان عنایت بفرمایند در گوگل اگر کلمه cloudbuster را جستجو بفرمایید خواهید دید که ساخت این وسیله در دنیا به سالها قبل بر میگردد و این روش اصول و اساسی مختص به خود دارد که در علم و فرهنگ ما کمتر به آن پرداخته شده و این غریب بودن ساز و کار این وسیله است که پذیرش آن را در میان رجال علمی ما با مشکل مواجه کرده است اگر چه با کنار هم قرار دادن تمام قضایای مربوط به این محقق و برخوردی که در کشور با ایشان شده قدری خارج از عُرف برخوردهاییست که معمولا” با محققین میشود و این قضیه قدری مشکوک به نظر میرسد . به نظر بنده با توجه به وجود منابع زیادی راجع به این ساز و کاری که ما به آن دستگاه تولید باران میگوییم این مساله قابل تامل است و نمیبایست اینگونه چشم بسته آنرا جزو خرافه طبقه بندی کرد. کمااینکه در تاریخ اکثر اختراعات بشری از ساعت گرفته تا اینترنت ابتدای امر برای کسانی که تصور میکردند همه ی علوم آنچیزیست که آنها میبینند و میدانند در زمان خود خرافه و اعمال شیطانی تلقی میشد .

 17. سلام دوستان
  من کشاورزی هستم اهل توابع قهدریجان اصفهان
  همه عمر یک چشمم به آسمون بوده و یک چشمم به زمین
  مثل دوستان سواد چندانی ندارم اما چیزی که در عمرم دیدم اینه که ما در منطقه قهدریجان همیشه باد غربی شرقی داشتیم و امسال برعکس شد یعنی روزهای زیادی قبل از بارندگیها جهت باد عوض میشد
  دیگه اینکه سالهای قبل یواش یواش از سمت کوههای فریدن و شهرکرد ابرها آسمان ما را پر میکردند وبعد از چندساعت باران شروع میشد اما امسال بعداز ظهر ها به صورت ناگهانی آسمان پر از ابر میشد و بارندگی شروع میشد
  هیچ سالی به خنکی امسال ندیده بودم
  باران های بهاری در اواخر خرداد جز یکی دو بار من ندیده بودم
  خنک شدن ناگهانی هوا در عر ض۱ساعت من ندیده بودم
  به نظر من اقای پروین کاری کرده کارستان
  ما دستشو میبوسیم و من و خیلی از کشاورزای دیگه حاضریم هزینه زحمتشو اگه در حدتوان ما باشه بپردازیم حتی اگه به قول بعضیا شیاد یا دروغگو باشه باز هم با جون و دل پرداخت میکنیم و خودمونم در خدمتش میشیم
  به نظر من ایشون سلطان بادها و چوپان ابرهاست
  و برای ما قهرمان هستند
  من سوابق ایشون را در اینترنت بدسی کردم
  علاوه بر اینکه شاگرد ممتاز دانشگاهها بوده و با معدل های خیلی بالا فارغ التحصیل شده و مقالات گوناگونی هم ارائه کرده و ظاهرا کتابی هم چاپ کرده
  اصلا احتباجی به حقه بازی نداره
  از طرفی بلند شده از المان اومده ایران گث
  مثل یک کارگر لباس کار پوشیده ودستکش دستش کرده و کار کرده
  نه یک بار نه دو بار بلکه دهها بار
  کدوم یکی از این دوستان منتقد یا دانشمندان آب و هوا این همه ساعت وقت واسه رشتشون تو بیابونای مختلف وقت گذاشتن که حالا رو صندلی نشستند و میگن دروغه؟د
  دوستان تحصیلکرده به خودتون بیاین و کاری برا مردم کشورتون بکنین حتی اگه تخیل باشه
  از پشت میزهاتون پا بشید و اقای پروین را الگوی خودتون بکنین تا مردم دوستتون داشته بتشند
  ما بعضی وقتا کلی پول میدیم و میریم چشم بندی تماشا میکنیم که میدونیم همش حقه و شعبده بازیه
  حالا یکی اومده آبمونو که نیاز زندگیمونه را بهمون نشون داده
  نشستیم پاچشو میگیریم که چی بشه؟اصلا گیرم که شیاد باشه
  از مردم نظر سنجی کنن که به این شیاد پول بدن یا ندن
  مگه ما کم پول از بین بردیم؟اینم روش
  اگه اقای پروین با من تماس بگیره ممنون میشم
  خود ما کشاورزای قدرجون حق الزحمتشو پرداخت میکنیم
  اینم تلفن من
  ۰۹۱۹۸۹۳۷۳۰۹
  یا حق

 18. اینم بگم
  داستان اقای پروین و بارانها را من برای خیلی از کشاورزان پیر و دنیا دیده تعریف کردم
  متاسفانه اکثر قریب به اتفاقشون میگفتند اگه این داستان راست باشه مهندس پروین را میکشندش
  هیچکدوم نمیگفتند کی میکشدش
  اما میگفتند از بینش میبرند
  براستی این عقیده از کجا در ذهن مردم ایجاد شده که اگه کسی بخوادکاری واسه کشورش انجام بده ‌کشته میشه؟

  • وقتی فرهنگ جهان سومی بر تمدن کشوری مسلط باشه نتیجه همین می کشندش میشه! کشاورزانی که دارن با روش دو هزار سال پیش با آبیاری به روش غرقآبی کشاورزی می کنن در حالی که همین نشاء گل خانه ای نیمی از مشکلات کشاورزی رو حل می کنه اصولا تا زمانی که ایران مثل دو قرن اخیر با نفت در برابر کالا یا مواد معدنی و خام فروشی در برابر کالا و اصولا وطن فروشی که دقیقا نوع بزرگتر تن فروشی وطن روسپی فروشی هست اداره بشه این چرخ همیه چرخه..

   • با سلام آقای دکتر نصیر
    این دو موضوع جذب سامانه بارشی و ارتقاء سیستم کشاورزی منافاتی با هم ندارند.هم سامانه بارشی داشته باشید هم آموزشی کشاورزی بهینه.
    کشاورزان و مردم این سرزمین بیش از ده هزار سال است با همه جور مانعی دست وپنج نرم کرده اندو موفق شده اند. به اندازه فاصله بین کره زمین تا کره ماه در دل خاک و در اعماق زمین تونل کندند انهم با بیل و کلنگ.
    قبلا هم گفته بودم اگر کار ترویجی انجام بشود خود کشاورزان هزینه ها را تامین خواهند کرد.
    مشکل اصلی وابستگی فکری در تولید علم و دانش به غرب است.
    شما بگو این روحیه ضعف و خود باختگی را چطور درست کنیم.
    اگر یک نفر غیر ایرانی چنین ادعایی را مطرح کرده بود آنوقت می دیدیدم چطور دورش می گشتید.
    ساختارهای مافیایی آب و خودرو و دارو و…. سالهاست که نظام اداری ودانشگاهی را تسخیر کرده اند.

 19. سید علی هاشمی نژاد

  واقعاً برای من افتخاری است که طی چند سال گذشته امکان آشنایی با آقای مهندس شهرام پروین را داشتم. جالب اینجاست که این شخصیت علمی نه تنها به تمامی ایران ثابت کرد که قادر به جذب سامانه های بارشی و ایجاد چاله بارشی با این انرژی اورگون میباشد بلکه در آزمایشات دیگر خود در شیراز- خوزستان- تهران و احتمالاً شهرهای دیگر نیز ثابت نمود که توانایی احیای خاک و آب و سلامتی انسان و حتی در موارد دیگر مدیریت کمپوست آن هم از نوع مایع یا کمپوست سطحی را دارا می باشد و از همه مهمتر آنکه از همان ابتدا روش هندوانه به شرط چاقو را عنوان کرد ولی متاسفانه یکسری از مسئولان نه تنها گوش به حرف ایشان ندادند بلکه متاسفانه خائنانه با تخریب رسانه‌ای ایشان را از کشور فراری دادند. ای کاش باعث غرور و افتخار ایران و ایرانیان شود. امیدوارم هر کجا که مهندس پروین هست خداوند متعال پشت وی و خانواده اش باشد که اگر این مهندس بزرگوار نبود قطعاً سال ۹۷ کل ایران خشک شده بود. عمیقاً معتقدم که مهندس پروین را خداوند متعال به ایرانیان هدیه کرد تا بدانند که خدا همیشه به فکر ایرانیان بوده و هست.
  سید علی هاشمی نژاد

 20. روی دریا پر از ابر هست ، همش هم میباره تو دریا ، این چه خشکسالی برای دریا داره؟ منطقه شمال ایران جوریه هر چقدر ابرهاش جذب بشند ، باز هم ابر هست،در ضمن نیاز نیست اینقدر شمال ایران بارندگی باشه ،
  ایا تا حالا شما چیزی کشف کرده اید اقای خاکی
  ایا میدانید دزدی از اختراع یعنی چی ؟
  همه چیز نباید دلایل علمی داشته باشه تا اجرا بشه، مگه اشعه ایکس با دلیل علمی کشف شد؟ کاملا اتفاقی!! مهم اینه این کار انجام بشه ، مسلما در طی یک ماه این بارش خودشو نشون میده

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme