خانه » چند رسانه ای » عکس » تصاویر برگزیده » سخنرانی نماینده مردم خمینی شهر پیرامون مباحث حکومت علوی / کاندیداتوری ریاست مجلس

سخنرانی نماینده مردم خمینی شهر پیرامون مباحث حکومت علوی / کاندیداتوری ریاست مجلس

سخنرانی جناب آقای #سیدمحمدجوادابطحی #نماینده مردم شهرستان #خمینی‌_شهر در ادامه سلسله مباحث حکومت علوی نامه امیرالمومنین با مالک اشتر
کاندیداتوری ریاست مجلس و مسائل سیاسی روز کشور و اقدامات انجام شده در شهرستان
جمعه ۹۸/۳/۱۷

سخنرانی #نماینده مردم شهرستان #خمینی_شهر در مسجد الزهرای منظریه پیرامون کاندیداتوری ریاست مجلس و مسائل روز سیاسی
جمعه ۹۸/۳/۱۷
⚡️ سوال می کنند ابطحی چرا کاندید ریاست مجلس شد ؟ شما یادتان هست همینجا سوال کردند که شماها در مجلس چند نفراید؟
گفتم اسما” ۷۰ الی ۸۰ نفر ، غربال کنند حدود ۳۲ نفر و اگر زیادتر غربال کنند ۷ الی ۸ نفر بیشتر نیستیم .
فراکسیون نمایندگان ولایی اعلام کرد کاندید معرفی نمی کند ، فراکسیون امید عارف را معرفی کردند و فراکسیون مستقلین ولایی که یکی به نعل میزند یکی به میخ لاریجانی را معرفی کرد ، یعنی زمینه برای لاریجانی مهیا شد .
قبلا به حاجی بابایی گفته بودم در صورتی که کاندید نشوی نامزد خواهم شد ، گفت خطر دارد و ممکن است عارف رای بیاورد ! گفتم چه خطری ؟ مثلا fatf تصویب نمی شود یا پالرمو و برجام ؟!! اینها که تصویب شد و لاریجانی و عارف برای ما فرقی نمی کند . باید مرزها مشخص شود .
همان شب یکی از روحانیون اصفهان زنگ زد که فلانی به صلاح نیست کاندید نشو ! گفتم چشم . فردا از دفتر حداد عادل و سپس از یک نهاد امنیتی تماس گرفتند و گفتند به صلاح نیست ! گفتم چشم
به من تنها زنگ نمی زنند به بقیه هم زنگ می زنند . که یک وقت کاری نکنید لاریجانی از ریاست بیفتد .
من هم تصمیمم را گرفته بود تا در تاریخ بماند و بهانه ای وجود نداشته باشد که اگر نفر سومی بود ما رای میدادیم و بین عارف و لاریجانی گیر افتادیم . این اتمام حجت شد خودشان هم متوجه شدند .
بعد از ان از سراسر ایران بچه بسیجی ها و ولایی ها و خانواده شهدا تماس و پیامهای مکرر دادند و از اینکار قدردانی کردند .
چرا من مخالفم ؟ من مخالف این هستم که شان مجلس کاسته شود و بشود اسباب دست دولت .
شاهد ان چیست ؟ اقای کاظم زاده نماینده تهران و رییس مرکز پژوهشاهای مجلس که مورد توجه لاریجانی است گفته است طرحی در رابطه با بانکداری اسلامی داشتیم نوبخت گفتند انرا مطرح نکنید و ما هم کنار گذاشتیم .
یعنی دولت می گوید چه باید بشود یا چه نباید بشود !! شان مجلس دارد از دست می رود . مجلس بی خاصیت شده ! به نحوه اداره ان هم حرف داریم .
الان مشخص شده یکی از نمایندگان که با یکی از خودروسازان رابطه داشته و پرونده در دادسرای تهران است حدود ۳۰ میلیارد تومان ادعا شده ! در رابطه با تحقیق و تفحص از خودروسازان همین نماینده شده عضو تحقیق و تفحص !! مصیبت است !!
ان وقت شما تعجب میکنید چرا وزیر اموزش و پرورش بخاطر نمایندگی استعفا داده است؟ شاید همین اخبار را شنیده و دیده پول نمایندگی بیشتر از وزارت است . شاید نمی دانم والا !
جهت تحقیق و تفحص از خصوصی سازی بنده عضو ان شده ام . می دانید که خیلی موارد که خصوصی سازی شده واقعا خصوصی شده ! خصوصی خصوصی !!
رییس سازمان خصوصی سازی ممنوع الخروج شده و قاعدتا باید روحانی انرا بر کنار کند ، ولی همچنان بر سرکار است !!
دغدغه ای که اقا برای خصوصی دارند و کارخانجاتی که به ثمن بخس واگذار شده ، با قیمت ناچیز که اگر اهن الات انرا بفروشند پول ان بر می گردد !زمین ان که دیگر هیچ !!
بنده سه شنبه (۹۸/۳/۲۱ ) حدود ۷ دقیقه نطق مجلس دارم و انجا اشاراتی خواهم کرد

سخنرانی #نماینده مردم شهرستان #خمینی_شهر در مسجد الزهرای منظریه پیرامون مسائل و برخی از اقدامات انجام شده شهرستان
جمعه ۹۸/۳/۱۷
⚡️ پارسال مبلغ ۵ میلیارد تومان اعتبار برای نمایندگان گذاشتند که اعلام کنند کجا باید هزینه شود .
بنده و ۱۱ نفر از نمایندگان استان این مبلغ را پیشنهاد دادیم در صورتیکه وصول شد جهت تکمیل تونل سوم کوهرنگ تخصیص یابد که خوشبختانه الان کارهای اجرایی ان شروع شده است . چون آب استان برای ما از واجبات است .
امسال گفتند هر نماینده ۱۰ میلیارد تومان را می توانند پیشنهاد دهند ، نه اینکه به نماینده بدهند . بلکه اعتبار و هزینه شدن ان با نظر نماینده باشد آن هم برای اموری که کُد و ردیف در بودجه دارد .
۷/۵ میلیارد تومان انرا جهت تکمیل اب و فاضلاب شهرهای کوشک و اصغر آباد پیشنهاد دادیم ، ۱/۵ میلیارد جهت راه و شهرسازی و یک میلیارد تومان جهت حوزه علمیه خواهران در صوریتکه تخصیص یافت هزینه شود .
بله می شد کار دیگری هم کرد و به طرف گفت اینقدر به شما می دهیم بخشی از انرا را هم به خودمان برگردان ، که متاسفانه برخی از این کارها می کنند !!
اما باید روشن باشد اگر حساب کشی شد در این دنیا و دنیای آخرت ادم بتواند جواب بدهد ، این خیلی مهم است .
اما خدا دارد کمک می کند
۴ میلیارد و سیصد میلیون جهت حاشیه شهرها به استان دادند از این مبلغ مقدار ۳/۴۰۰ میلیون انرا برای خمینی شهر گرفتیم که ابلاغ شد .
و قرار شد جهت مناطق محروم وازیچه و قرطمان و جوی آباد در بخشهای آموزش و پرورش و ورزش و بهداشت این مناطق خرج شود . من دیدم که آقای فرماندار هم ردیف انرا گرفته اند مثلا فلان ورزشگاه کف پوش نیاز دارد یا فلان مدارسه چه امکاناتی می خواهد و یا فلان جا تجهیزات دندانپزشکی نیاز دارد . ۳/۴ پولی که به استان امد ما برای خمینی شهر گرفتیم و این کار اسانی نبود ان شاالله مصروف این مناطق بشود .
برخی می گویند ابطحی چرا اطلاع رسانی نمی کنی ادعا می کنند ابطحی فقط حرف میزند و داد میزند یه کم سیاسی نباشد . گفتیم اگر بخواهیم موارد شهرستان را جز به جز بگوییم حدود ۲۰۰۰ فعالیت را باید بنر کنیم . در هر صورت کار انجام شده و می شود .
با ریاست جدید دانشگاه صنعتی جناب دکتر ابطحی دیدار داشتم هم برای عرض تبریک هم مسائل شهرستان از جمله میدان ورودی امامزاده سید محمد و جاده اتصالی به پل دوم جاده کمربندی ، قول مساعد دادند و گفتند طرح بیاورند تا بررسی کنیم . باید از این ظرفیت ها استفاده کرد .
دو عدد باکس جاده اصغر اباد به کمربندی را موافقت وزیر راه و شهرسازی را گرفتم و حدود ۱/۱۰۰ میلیون در اختیار شهرداری خمینی شهر قرار گرفت که اجرا کنند . این پروژه جهت تسهیل دسترسی اصغر اباد و خمینی شهر به جاده کمربندی تا خیابان باغبان مهم است .
با سازمان اب منطقه ای رایزنی شد جهت احداث جاده از چشمه لادر تا فلاورجان از روی کانال حسن آباد ، میدانید که کانال خاکی فعلی شده است محل تخلیه نخاله و تخریب محیط زیست ، انشاالله اجرا شود .
یکی از کارهایی که رسانه ای نشد اما الان انرا اعلام می کنیم افزایش محدوده شهر بود . این دوره تنها دوره ای بود که از مساحت شهرستان کاسته نشد بلکه مساحت ان افزایش یافت .
از رینگ چهارم تا خوشاب و تا سردرب جدید دانشگاه صنعتی و امتداد خط الراس کوه به این طرف جزء خمینی شهر قرار گرفت . کسی هم مطلع نبود صرفا بنده و اقای شهردار و اقای زرگر پور اسناندار سابق مطلع بودند .
اگر کسی مطلع می شد با توجه به حساسیتی که روی دانشگاه صنعتی است مانع می شدند . فلسفه باز کردن درب جدید دانشگاه هم همین بود که بگویند دانشگاه جزو محدوده اصفهان است نه خمینی شهر .
اما ما چراغ خاموش اینکار را تعقیب کردیم و دستور دولت را گرفتیم . اگر نقشه های قدیم و جدید خمینی شهر را ببینید خواهید دید که چه مساحتی افزوده شده است . چقدر زجر کشیدیم و جلسات متعدد و رایزنی تا انجام شد .

سخنرانی #نماینده مردم شهرستان #خمینی_شهر در مسجد الزهرای منظریه پیرامون مسائل و برخی از اقدامات انجام شده شهرستان
جمعه ۹۸/۳/۱۷
⚡️ همین امروز با دکتر اصغری رییس هیات امنای ارزی وزارت بهداشت صحبت کردم برای اخذ ۱۰ دستگاه دیالیز خیریه بقیه الله . با ارز ۴۲۰۰ تومانی هردستگاه حدود ۳۵ میلیون تومانی ده دستگاه به ظرفیت دیالیز شهرستان افزوده می شود .
سونوگرافی و کرونوسکپی هم که در حال ارائه خدمت به همشهریان در بیمارستان ۹ دی است . بیمارستان شهید اشرفی هم مراحل باز سازی ان در حال انجام است و ان شاالله در مدار قرار خواهد گرفت .
برای اب باغات گفتند سه نوبت ده روزه می دهیم اعتراض کردم باید سه نوبت ۱۵ روزه باشد اقای میر محمد صادقی گفت رییس انجمن صنفی کشاورزان خمینی شهر امضا کرده سه نوبت ده روزه بنده گفتم چون باید از اصغر اباد تا خوشاب باغات سیر اب شوند همان ۱۵ روزه و امیدارم محقق شود.
برای تنباکو کاران پارسال ۵ میلیارد تومان از تهران گرفتم .الان اداره دخانیات اعلام کرده برخی تنباکو کاران جهت عقد قرارداد حاضر نمی شوند . گویا می خواهند به بخش خصوصی بفروشند . فکر می کنند به نفعشان است !!
مانند گندم که برخی به واسطه های می فروشند . من معتقدم نرخ گندم پایین است و باید ۳ الی ۴ هزار تومان باشد . اما فروش به خارجی ها مانند اتفاقات جنگ جهانی است که گندم را انگلیسی ها می خریدند و پشت کوه صفه اتش میزدند و قحطی بوجود امد .

 

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme