خانه » از نگاه رسانه ها » سیدمحمدجوادابطحی، عضو کمیسیون آموزش تحقیقات مجلس : ابعاد پرونده شکایت علیه ایران در دادگاه تجدیدنظر نیویورک لزوم اتخاذ موضع قاطعانه در برابر آمریکا

سیدمحمدجوادابطحی، عضو کمیسیون آموزش تحقیقات مجلس : ابعاد پرونده شکایت علیه ایران در دادگاه تجدیدنظر نیویورک لزوم اتخاذ موضع قاطعانه در برابر آمریکا

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص طرح مجدد پرونده شکایت سربازان آمریکایی کشته شده در لبنان علیه بانک مرکزی ایران در دادگاه تجدیدنظر نیویورک، گفت: آمریکایی‌ها بخشی از اموال جمهوری اسلامی ایران را بلوکه کرده و هم‌اکنون هم به دنبال بلوکه کردن مابقی اموال ایران به هر نحو دیگری هستند.

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

نماینده مردم خمینی‌شهر مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: خانواده سربازهای کشته شده آمریکایی در این شکایت نقشی ندارند، متاسفانه خانواده این افراد تحت تاثیر و اجبار شکایت کرده تا اموال ایران را به غارت ببرند، حال آنکه امکان عدم تخصیص اموال به خانواده سربازان کشته شده هم وجود دارد.

وی افزود: آمریکا کشوری است که مالیات بسیار از مردم می‌گیرد لذا دولتمردان ایالات متحده به دنبال اخذ این اموال از خانواده سربازان در قالب مالیات و غیره است.

ابطحی با انتقاد از عدم موضع قاطع جمهوری اسلامی ایران در مقابل این شکایت در دادگاه آمریکا، گفت: علی‌رغم پیش‌بینی در برجام نیز تکلیف اموال بلوکه شده ایران مشخص نشد، لذا آمریکایی‌ها به بهانه‌های مختلف در پی غارت اموال ایران و ضربه اقتصادی زدن به ماست.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی سخنی از شهید محمد منتظری را یادآور شد و گفت: شهید منظری در اوایل انقلاب گوشزد کرد که « اگر ما به سراغ آمریکا نرویم، آمریکا به سراغ ما خواهد آمد». در این مورد این سخن کاملا محسوس است.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ یک دادگاه تجدید نظر در آمریکا بخشی از پرونده شکایت ۱٫۷ میلیارد دلاری علیه بانک مرکزی ایران را دوباره به جریان انداخت که توسط خانواده‌های سربازان نیروی دریایی آمریکا که در یک بمبگذاری در سال ۱۹۸۳ در لبنان مطرح شده بود./

۱ دیدگاه

  1. علی خاکزاد رنانی

    سلام کلیپ .روایت فتح-شهید آوینی _پیرتوپخانه حاج رجبعلی پدرم میباشد ومن پسرش جانباز یکدستی که قریب بطول دفاع مقدس بوده واکنون میگویم پدرکجایی تابار؛رجزخوانی کنی وبگوئی سفره انقلاب مال خودتان.چندبارنان خانه اش رامیبرید.واضح میگوید کذب وعدم توان اثبات گفته هاونوشته هابرخوردقانونی رامیپذیرم ادامه دارد؟

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme