خانه » از نگاه رسانه ها » سیدمحمدجوادابطحی: به جرم انتقاد از دولت برای نرخ ارز دادگاهی شدم / مابه التفاوت ارز دولتی و آزاد کجا خرج می شود ؟

سیدمحمدجوادابطحی: به جرم انتقاد از دولت برای نرخ ارز دادگاهی شدم / مابه التفاوت ارز دولتی و آزاد کجا خرج می شود ؟

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر

سیدمحمدجواد ابطحی، نماینده مردم خمینی شهر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو، با اشاره به افزایش نرخ ارز در کشور اظهار داشت: اتفاقا یکی از مسائلی که به خاطر آن دادگاهی شدم موضوع ارز است. سال گذشته از بنده به خاطر خبری که در بعضی از اتاق فکر‌ها و محافل اقتصاددانان مکتب نیاوران شنیده بودم مبنی بر اینکه نرخ واقعی ارز باید ۷۰۰۰ تومان باشد و آن را در یک سخنرانی اعلام کردم، شکایت شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر پرونده بنده در شعبه ۹ بازرسی در حال جریان است، افزود: اما گویی خود به خود موضوع شکایت در حال منتفی شدن است چرا که دولتمردان هیچ واکنش موثری در قبال افزایش نرخ ارز از خود نشان نداده اند.

ابطحی تصریح کرد: آقایان موضوعاتی، چون تعطیلات سال نوی میلادی، مسافرت‌ها و خرید و فروش‌ها در این ایام را جزو عوامل افزایش نرخ ارز برشمردند و گفتند پس از این ایام نرخ ارز کاهش می‌یابد، اما همچنان این نرخ روند صعودی دارد هر چند صادرکنندگان اکنون از این افزایش نرخ خوشحال هستند، اما با توجه به اینکه سهم واردات ما بیش از صادرات است ممکن است در نهایت این موضوع به ضرر اقتصاد کشور تمام شود.

نماینده مردم خمینی شهر در پایان با بیان اینکه رئیس جمهور اعلام کرده که دولت نمی‌خواهد کسری بودجه را از طریق افزایش نرخ ارز جبران کند، اما عملا این موضوع در حال انجام است، خاطرنشان کرد: بنده در روند بررسی کلیات بودجه خطاب به نوبخت گفتم که ما به تفاوت نرخی که در بودجه آورده شده با قیمت فعلی ارز که ۴۴۰۰ تومان است به کجا می‌رود؟ این‌ها نکات کلیدی است که آقایان باید جواب دهند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme